האינפלציה כאן, אז מדוע השוק ממשיך לעלות?- 28.6.21


כמנהגנו בקודש נתחיל עם התוצאות מהמניות של שבוע שעבר.

בשבוע הקודם (מהסקירה של 14.6.21) , הייתה מניה אחת שלא עבדה מיד לפי התרחיש שלנו, זו הייתה מניית FUBO שעל שבוע הסקירה נתנה ירידה קלה מאוד והנה באיחור אופנתי של שבוע נתנה בדיוק את התוצאות שלהם ציפינו:

אלו היו המניות לשבוע הקודם (מתוך הסקירה הקודמת):

מניית ROKU- נתנה 68$ מהלך בשבוע!

מניית SQ- אומנם נתנה עליות, אך אכזבה אותנו באופן אישי- אבל עוד חזון למועד.

KR - עלתה כאן דווקא לשורט- החלה בכיוון ההפוך וביומיים האחרונים החלה לרדת- לדעתנו התרחיש עוד יקרה.

לגבי השוק- מה כתבנו בסיכום של שבוע שעבר?

תוצאות- בדיוק כפי שחזינו- ירידה ומיד תמיכה של הפד והמשך הנעה מעלה.


עכשיו ניתן להשיב על השאלה המתבקשת, לאור המספרים הברורים (שגם כתבנו עליהם בשבוע שעבר), שהאינפלציה פה, אך כיצד השוק ממשיך לעלות?

מה שממשיך את העליות זה כך:

1.התחום נשלט ע"י מכונות שבעבר לא היו (במשבר הגדול הקודם) וכל זמן שלא תוכנתו לשורטים, הם ממשיכים לרכוש כל עליה וכאשר הפד' דוחף (כפי שרואים בגרף לעיל) אז הם שוב ושוב נכנסות למצב לונג.

2. הבנקים חזקים ממש עם עתודות כסף גדולות ועוברות את מבחני הלחץ של הפד', בפעם הקודמת המשבר החל בגלל מצבם הגרוע.

3. הטכנולוגיות מאוד חזקות ושומרות את המדדים למעלה- חלקן גם קונות מניות ברכישות חוזרות.

4. כנ"ל החשמליות.

5. הפד ממשיך להדפיס ללא סוף ( שזה בעבר הביא לאינפלציה, זו אפילו מהות האינפלציה, אלא שבעבר הכסף היה צמוד לזהב והיום הוא לא צמוד לכלום חתיכת נייר וזהו והפד פשוט לא מעלה ריבית וזו התרמית הגדולה של ימנו למעשה) ותומך בשווקים- נזכיר שזה זמן לא מבוטל שהפד תומך ב- 120B$ בחודש בשווקים- אז תחשבו ותבינו את גודל האבסורד שהתמיכה שלהם יוצאת פי כמה וכמה יותר מהתקציב עליו רבו בסנאט לטובת האזרחים.

6. הפד למוד ניסיון ונראה שהשוק נוטה להאמין לו.

7. כסף טיפש שגדל באופן ענק ונכנס לתחום/להשקעות בעקבות תוכנית הסיוע והרדיטים.

8. אין חלופה טובה יותר כרגע בשוק ונראה שגם הנדל"ן מביא חששות מה יקרה ביום שהכל יתפוצץ, לא יהיה מי שישלם וכנ"ל על נדלן עסקי/תעשייתי...ולכן הבורסה היא עדיין מקום טוב להשקעה וכסף נזיל שניתן להסיט/למשוך ולשבת על מזומנים ליום שלמחרת.

9. כמובן מדיניות ההרגעה (אני קורא לה השתקה) של הפד' ושמירת הריביות מטה ככסף זול מאוד שממנו הנהנות הגדולות הן החברות הגדולות/הענקיות שממשיכות לרכוש את המניות שלעצמן או לבלוע לתוכן עוד חברות ולהתרחב גם לרוחב ולא רק לעומק בתוך עצמן, כניסה של החברות הללו להשקעות לתחומים נוספים כאשר הכסף להשקעה נלקח מגיוסים בעלויות ממש זולות והן ממשיכות לשבת על הרי המזומנים שלהן.

יש ככל הנראה עוד סיבות, אבל לדעתי אלו העיקריות שבהן.


מה קרה בשבוע שעבר?

הסחורות ממשיכות להתייקר, בשר, נפט, פלסטיק, גומי, סויה, חיטה, עץ, בטון ובעקבות אלו כל הסקטורים הקשורים: מוצרי צריכה, בניה, תחבורה, מלונאות וכל סקטור שקשור עם פלסטיקה וגומי (ואיזה תחום לא קשור איתם?).

דוח דורשי העבודה החדשים-- שוב אי עמידה בתחזית ושוב עליה כצפי לשבוע הבא.

הריבית באג"ח ל- 10 שנים- עליה ל- 1.524% מה שיכול להעיב על המשכיות השוק מעלה.

הביטקויין ממשיך לשחק (לא שזה מענין אותנו אישית, אבל לקוראים כאן שיהיה לכם הכל במרוכז)

מצב הקורנה בעולם שוב חוזר לעלות וזה לא מבשר דברים טובים במיוחד לאור הווראינט ההודי או בשמו האחר "הדלתא"

בישראל יש לנו כבר צמיחה בכמות החולים שעולה וכבר חזרו למסכות לצערנו ובעולם הנגיף ממשיך לחדור (בהודו יש חיסון משלהם שמתחיל לתת תוצאות טובות, אבל עדיין אין חיסונים מסיביים והם רק בראשית הדרך) - משום מה העולם לא חוזר לסגור את השמיים של כל ארץ, אולי מחשש לפאניקה נוספת ופגיעה בכלכלה, אבל חיי אדם מונחים בסכנה שוב) 

כאן תקבלו את המספרים מרחבי העולם>>

https://www.clalit.co.il/he/your_health/family/Pages/coronavirus_situation_update_worldwide.aspx

הבנקים- נראה שהם חיים בעולם משלהם מומלץ לקרוא כאן ולהבין>>https://seekingalpha.com/article/4436348-wall-street-breakfast-no-pandemic-stress

ימי הפריים דיי של אמזון (ואיתה המתחרות וולאמרט) שהסתיימו בהצלחה רבה (אם כי הכל החל בחששות כי הם קיצרו את המועד בין הסיל הקודם לנוכחי)- מכירות שיא של 11B$ ביומיים, עליה שלך 6% משנה קודמת.

AMZN - מודיעה על הרחבת שת"פ עם חברת CRM בענן על מנת להגדיל את היישומים של החברה בשירות הדיגיטלי, בנוסף החברה מודיעה על 14 פרוייקטים נוספים בתחום האנרגיה המתחדשת ברחבי העולם ע"מ להפוך את עצמה לחברה שתעבוד 100% עם אנרגיה מתחדשת. 

AAPL - מודיעה שככל הנראה תקדים את השקת סדרת הטלפונים הבאה.

הפד בישיבה השבועית שוב מוציא הרגעה ועדיין קורא לאינפלציה "ארעית" וטוען שיש דרך ארוכה להתאוששות ולכן לא יעלה את הריבית לאור המצב.

NVDA- הודיעה על גישה מהירה יותר לענן ההיברידי שלה שמיועד לאירגונים ומייעלת את כל תהליך הגישה לנתונים. עפ"י ההודעה מדובר במשהו שהחברה הולכת להיות ראשונה בתחום, הדבר מאפשר לאירגונים גדולים/ עסקים גדולים גישה מאוד מהירה ויעילה מכל מקום בעולם וזה פתרון פשוט ומקיף. כמובן שהדבר מתורגם לעבודה מול אירגונים גדולים והכנסות שיעלו בטח כאשר היא הראשונה בתחום. נזכיר שהחברה לפני ספליט 1:4 מה שממשיך למשוך משקיעים למנייה. 

DDD- חברה בתחום ההדפסות התלת מימדיות שלאחרונה נכנסה לתחום ההדפסות הרפואיות בעיקר הדנטליות, הודיעה אתמול על הסכם משותף להדפסת מטריצת רקמות רכות להשתלה בשד בשילוב עם שתל. הדבר בעיקר נועד לנשים שמאובחנות עם סרטן השד ועוברות הסרה מלאה או חלקית של השד, ולא נתפלא אם הדבר יכנס לתחומי הניתוחים הפלסטים עם הגדלות חזה ועוד. אנו מזהים שמאז שהחברה נכנסה לתחום ההדפסות הרפואיות המתקדמת ולעוד תחומים ובהחלט ניתן לחשוב שהחברה יכולה להתקדם להדפסות בחלקי הגוף השונים לתיקון פציעות טראומה (צלקות, איברים גדועים ועוד). נראה שעל פניו הטכנולוגיה היא מאד מתקדמת ויכולה לייצר המון יתרונות בתחום מה גם שכאן אין צורך באספקת רקמות מגוף אנושי מה שיכול לעזור להמון חולים ברחבי העולם ובעיקר להוזיל עליות, מה גם שהתאמה תהיה בדיוק לגוף המטופל. 

TSLA- פותחת תחנת טעינה סולרית בטיבט, יצא דו"ח של EY (חברת רו"ח מהגדולות בעולם) הם צופים שחברות הרכב החשמליות יגיעו לשיא ב 2033, כ- 5 שנים מוקדם מהצפי הקודם וזאת הודות לעלייה במכירות בין היתר בטסלה, כמובן שהדבר יגרום להשקעות בחברה עם צפי כזה בטח כאשר הוא מגיע ממשרד כל כך מכובד. לאחר שיש סוג של תחתית אחרי תקופה של ירידות והתבססות על אזור ה 600$, יש כאן התחלה של BFBF, כאשר הצפי על הדוחות אמור להיות חיובי, גם תחום האנרגיה הסולארית התחיל לקבל צמיחה רצינית יותר. בעקבות התחזית על הצמיחה במכוניות החשמליות ותחום הסולאר בחברה כולל תחנות טעינה חדשות בסין אנליסטים צופים עלייה ברווחיות עם רווח של 4.53$ למנייה ב 2021 ו 6.22$ למנייה בשנת 2022.

 SPCE- קיבלתם אותה כאן בעבר עם פוטנציאל לטווח הארוך יותר- חברה העוסקת זמן רב בהפיכת עולם החלל לתיירות חלל, עברה בהצלחה את המבחן האחרון וביום ו' האחרון קיבלה אישור מה- FAA (מנהל התעופה הפדרלי) רישיון מסחרי להטיס לקוחות משלמים.

כאן כל הפרטים בצורה מפורטת>> https://www.fool.com/investing/2021/06/25/why-virgin-galactic-stock-took-off-friday/?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

נציין כי החברה הודיעה שיש לה 600 לקוחות משלמים שכל כרטיס עלותו 200-250K$ תעשו חשבון עד כמה זה מעלה את הכנסות החברה וזו רק ההתחלה. כאן הפרטים לגבי הלקוחות>>https://finance.yahoo.com/news/virgin-galactic-gets-faa-approval-172418889.html

FUBO- שניתנה כאן קודם (ראו גם לעיל) - נותנת שירותי סטרימינג לרוב משחקי הכדורגל כיום, ממשיכה לעלות מעלה ככל שה"יורו 2020" וה"קופה אמריקה" מתקדמים לשלבים המכריעים, זו תקופה שיש יותר מנוייים שצורכים את הערוצים הללו, וככל שיש ייותר מנויים ככה גם המפרסמים גדלים מה שמכניס כסף לחברה.

בנוסף נכנסת לראסל 3000 שכמובן הרבה בנקים, חברות ירכשו ממנה מניות והיא תתחיל להינות מעצם השותפות בראסל 3000- כתבה בנושא>>https://finance.yahoo.com/news/fubotv-set-join-russell-3000-130000822.html

מניות מעניינות לשבוע הקרוב:

מניית NKE (נייקי) - לאחר דוחות מעולים ביום ה' בשעות האפטר מרקט הציגה צמיחה מעולה YOY גם רבעונית QOQ יש צמיחה והצפי חזק- רק נזכיר שהחברה עוד מתקופת הקורונה הודיעה שהיא עוברת לשיווק ישיר ברשת ופחות נותנת מקום למכירות רק דרך קמעונאות ובכך היא מרוויחה פי כמה וכמה יותר ולכן הריווחיות שלה עלתה בצורה משמעותית (מעבר מהפסד לרווח פר מניה).

פרטים נוספים על צמיחה כללית בסין ועוד מהלכים שהחברה ביצעה כאן>> https://www.fool.com/investing/2021/06/26/is-nike-a-buy-after-crushing-earnings-estimates/?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

פרטים בתמונות:

מצב טכני:


מניית FDX-  שגם דיווחה באפטר של יום ה' - פיספוס של סנט בודד בתחזית הרווח שולח אותה לירידות משמעותיות יחד עם זאת יש צמיחה בהכנסות וגם ברווחים YOY בצורה משמעותית. בנוסף החברה מודיעה שלא תספק תחזית לשנה כולה וככל הנראה משקיעים התאכזבו. מנהל הכספים אמר בהצגת הדוחות שהוא צופה "המשך מומנטום חזק" והחברה צופה רווחים של 20.5-21.5$ למניה שלנה כולה (תחזית עמדה על 18.14$) - תבחנו אתם האם מדובר כאן בניעור ידיים חובבניות ומתן מקום לרכישות לבעלי הענין לאחר תקופה של עליות לא מבוטלות.

טיפ קטן- תבדקו מה קרה בדוחות הקודמים ומה קרה אחריהן.

ניתן לקרוא כאן  להשלמת הידע >>https://www.marketwatch.com/story/fedex-delivers-record-earnings-but-shares-fall-after-hours-11624568255?siteid=yhoof2

פרטים בתמונות:


מניית TTD - לאחר ספליט, דשדשה זמן מה לאחר הספליט ובסופ"ש (יום ה') קיבלנו את התנועה לה ציפינו  יחד עם הודעה מגוגל שהיא דוחה מעט את ביטול השימוש בקוקיס ( cookie) מה שיאפשר לחברה ולדומות לה אפשרות הערכות לנושא.

כל הפרטים כאן>>https://www.fool.com/investing/2021/06/25/why-ad-tech-stocks-rallied-this-week/?

source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

הטכני בתמונות:


חברת LAZR - עוד מוקדמת לכניסה אבל שווה מעקב צמוד, הסיבה?

נכנסה כסטנדרט בכל רכבי החשמל של חברת וולוו >>https://finance.yahoo.com/news/luminar-lidar-become-standard-volvo-100022244.html


מה קרה בשוק ובמניות ה- FANNG ובסלים המובילים?

SPY+QQQ 

FAANG+MSFT (בחרתי השבוע לציין את החברות לפי החודשי כי ישארו לנו שלושה ימי מסחר- אז יש לעקוב...)

סלים מובילים:


בהצלחה לכולם,

סחרו חכם, סחרו אך ורק עם אנליסט מוכח בשוק ההון

כאן מצטרפים אלינו>> https://lp.expert-traders.co.il/gold/