האם העליות ימשכו?


כמנהגנו בקודש נתחיל בתוצאות מהמניות משבוע שעבר שעלו כאן למעקב (אחרת מה שווה לכתוב סקירות באם לא בודקים ומוכיחים שדברים עבדו?, לכתוב או לצלם סקירות כל חובבן יודע, המומחיות היא בהצגת התוצאות ובאחוזי הפגיעה במניות שעלו בסקירה).

נזכיר שהיו לנו 5 מניות NVDA, BYND, SPCE,MVIS, FUBO

NVDA

SPCE

MVIS

BYND

FUBO

השוק לעומת התחזית שלנו?- עלה!- פגיעה.

מה עשו הרכבים החשמליים הסיניים?-  כל הארבעה עלו!


לסיכום השבוע שעבר:

פגיעות בכל המניות שעלו  בסקירה למעקב וגם המניות של חברות התעופה והספנות שאומנם עלו לטווח הארוך ברובן עלו כמצופה.

למי שרוצה לבדוק את הסקירה ואת המניות שעלו בשבוע שעבר (ממליץ בחום, תמיד לבדוק) זה הלינק לסקירה של שבוע שעבר>> https://bit.ly/3p5FSNZ


מכאן מתחילים:

מה היה לנו בשבוע שעבר?

1. בתחילת השבוע קיבלנו חששות רציניים מהתפתחות מוטציה חדשה של הקורונה בוויאטנם, מוטציה חדשה שעוברת באוויר ויצרניות החיסונים מזהירות שלא בטוח שהחיסון שלהן עמיד בפני המוטציה הזו, מה שיכול להביא לסגירת שמיים ולהעיב על השוק ולכן קיבלנו ירידות בתחילת השבוע.

2. פוטין פונה לממשל ביידן ודי מזהיר אותם במילים הללו: "אם תמשיכו לאיים תגמרו כמו ברית המועצות", "היחסים עם ארה"ב בשפל קיצוני. אין לנו בעיה איתה - אבל לה יש בעיה איתנו" וקינח ב"אימפריות חושבות שהן חזקות, אבל הבעיות מצטברות"- באמצע החודש הזה שני המנהיגים אמורים להיפגש לשיחה.

נזכיר שבאפריל האחרון אישר הקבינט של ממשל ביידן סנקציות חדשות על רוסיה, כולל גירוש דיפלומטים.

3. הביטקויין ירד בין השאר עקב ציוץ של אלון מאסק, בעליו של טסלה, שככל הנראה הובן ממנו שהוא הולך להיפרד מהביטקווין זה היה הציוץ שלו (מהזוגות הנפרדים הובן שהוא בתהליך פרידה מהביטקויין, אגב טסלה הפסיקה לקבל ביטקווין לרכישת הרכבים)

זה מצב המטבע:


מצב הריבית באג"ח ל-10 שנים- סביב ה 1.557% בירידה משבוע שעבר שעמד על 1.581%

מצב דורשי העבודה החדשים:

שוב המצב הולך ונעשה טוב יותר ויותר ויותר אנשים חוזרים לעבודה.

הצפי שהיה בירידה עמד על 390K וקיבלנו 385K  דורשים חדשים והצפי לשבוע הבא שוב בירידה והנתון הזה הקפיץ את השוק ביום ו' האחרון שסגר את השוק בעליה חדה.

כלכלת ארה"ב הוסיפה בחודש מאי עוד יותר מחצי מיליון משרות,

 חברת גוגל עקפה את חברת אמזון בשווי השוק 


ביל גייטס וווראן באפט הודיעו על בניית כור גרעיני ייחודי שיספק אנרגיה ידידותית לסביבה. זה יהיה הכור הגרעיני הראשון מסוגו שיתבסס על נתרן ויוכל לייצר חשמל בצורה ידידותית לסביבה. 

חברת NVO קיבלה אישור שיווק לזריקה שמורידה משקל- החיסון במקור מיועד לחולי סכרת להורדת סוכר ועל הדרך התגלה שהמשתמשים בו גם הורידו משקל ולאחר מחקר ה- FDA אישר לה לשווק את המוצר  מה שכמובן יכניס לה הכנסות מעולות עם תחילת השיווק בכל רחבי העולם.

לפרטים על הכתבה:

https://www.marketwatch.com/story/fda-approves-obesity-drug-wegovy-which-helped-people-cut-weight-15-01622838878?siteid=yhoof2

יש גם כתבה בעברית על המוצר:> https://www.ynet.co.il/health/article/SyqQ6Xtc00


טכנית- סלים עוקבים.

סלים עוקבים נוספים:

מניות ה- FAANG+ MSFT סה"כ מגמה מעורבת במניות המובילות, אך הסגירה מיום ו' יכולה לשנות את התמונה הכוללת.


מה צופה לנו השבוע?

בסה"כ עונת הדוחות לפני סיום וכמעט ולא נשארו חברות גדולות שיכולות להשפיע.

נראה שסוף סוף משהו הבין את נושא המחסור בשבבים ועד כמה זה מצב מעולה מכירות שיא כרגע וגם לשוק נותני/מקבלי השירות מתחילים לעלות.

גם סקטור הקמעונאות ממשיך לעלות באופן ניכר.

אינטל גם חוזרת מעט לעליות בשבוע הקודם עם הכרזה על המחשבים האישיים שלה.

מניות למעקב השבוע:

NVDA-  תמשיך לרכז ענין גם השבוע,  בהמשך לדוח משבוע שעבר (שלמעשה היה בסופש של השבוע הקודם לו), לא מעט בתי השקעות שהעלו יעדי מחיר ל 750-800$ ובכלל המכירות של הכרטיסים הגרפים בשיא והשבבים בבוסט רציני.

נזכיר שאישור רכישת חברת ARM הבריטית עדיין לא התקבל מהשלטונות הבריטים וההודעה אמורה להתקבל ממש בקרוב.

מציע לקרוא כאן להרחבה>>https://www.fool.com/investing/2021/06/05/2-reasons-why-this-is-one-of-the-hottest-growth-st/?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

חברת התרופות NVO שהזכרנו לעיל.

חברת DOCU לאחר דוחות מעולים שיצאו באפטר של יום ה' ומשם המניה המריאה.

ניתן לקרוא כאן על התוצאות (בתמונה שורות ההכנסה והרווח)>>https://bit.ly/2ScFrWg

מדווחות השבוע


לסיכום: יש לא מעט דברים חיוביים להמשך שוק שורי, אסור לשכוח שהנושא האינפלציה מרחף מעל הכל ומלחיץ בכל פעם שיוצאים כתבות דרמתיות בנושא ונושא שרשרת האספקה שאומנם טופל בחלקו אך עדיין הביקושים עולים על ההיצע ויש מחסורים בתחומים שונים.

ביום שני יש את ועידת ה-G7 שהסכימה על מיסוי מינימום לחברות הגלובליות הגדולות, שזה בעיקר הענקיות הטכנולוגיות, ה-FAANG ואחרות.  עד עכשיו הן נהנו ממקלטי מס לתשלום מס נמוך ביותר, מעכשיו, מדינות המקור שלהן יוכלו לדרוש השלמת מס למינימום העולמי (שגם אותו ירצו להעלות בקרוב) אם הדבר יעבור סביר להניח שהשוק יעבור לירידות למס' ימים.

בהצלחה ושבוע מסחר מוצלח לכולם

זכרו לסחור רק עם "מטרייה" של אנליסט מוכח בשוק ההון.

כאן כל הפרטים להצטרפות>> https://lp.expert-traders.co.il/gold/