היום31/10/21 נכנס לתוקפו שעון החורף .
בהתאם לכך, החל מיום שני, 01/11/21 ועד יום שישי, 05/11/20 המסחר בבורסות בארה"ב יתקיים משעה 15:30 ועד - 22:00 (שעון ישראל).
מיום ראשון, 07/11/2021 יכנס לתוקפו שעון החורף, בארצות הברית ומיום שני, 08/11/21 יחזרו שעות המסחר למתכונתם 16:30 עד 23:00 (שעון ישראל).

עכשיו ניתן להתחיל:

קודם נתחיל באותם חברות שאמורות היו להינזק מחברת אפל, עקב מדיניות הפרטיות של אפל למשתמשים שלה והאם הצפי שלנו התממש?

זה היה המצב בשבוע שעבר:

וכך סיימנו את השבוע - שורה תחתונה כולם ירדו!- הצפי שלנו עבד!!!

מה עשה השוק/הסלים העוקבים?- תקראו את הסקירה שלנו מתאריך 18.10.21 ותראו שם את היעדים שסימנתי מראש- פגיעה נוספת בשני הסלים העוקבים!

זה הלינק לסקירה ב- 18.10.21> https://bit.ly/39i3doy

סה"כ הטכני מאותת להמשך, הנרות, בכל האינטרוולים די חזקים, מחזורים לא בשינוי, סה"כ שמרו על הממוצע.

וכאשר דו"ח דורשי העבודה משתפר וסה"כ החברות הגדולות והבנקים מראים חוזקה והחששות מאינפלציה או עליית ריבית חדה יורדים, נוכח הרצון, שגם אם תבוא עליית ריבית, היא תהיה הדרגתית, כך שהשינויים לא יזעזעו את השוק ובמיוחד כאשר מדברים כבר על פתרון בעיות שרשרת האספקה.

הבנקים והסל העוקב שלהם סה"כ די שומר על עליות/תיקון קטן ולא משמעותי.

ה- FAANG+ MSFT- סה"כ כולם הראו צמיחה בהכנסות שזה הדבר העיקרי, חלק קטן לא עמדו ביעדי אנליסטים וחלק היכו תחזיות, אבל אין שום סיבה לירידות דרסטיות מהן ולכן הן ימשכו לדחוף את השוק מעלה.

גם כאן, לכו בבקשה לסקירה משבוע שעבר ותבדקו את היעדים שנתתי או התחזית להמשך- פגענו כמעט בהכל (אפל עוד בדרך ליעד)- https://bit.ly/3EdWOIr

תוצאות דוחות הביג- טק:

פייסבוק FB:

AAPL -דוח מעורב, סה"כ ממשיכה לצמוח ולמכור!


AMZN- די אכזבה למרות הצמיחה, הרווח נשחק ב- 50% וגם בין הרבעונים יש חולשה.

NFLX- הכנסות ורווחי שיא של החברה וההכנסות מסדרת "דיונון" שחצו את המיליארד דולר וכל ענף המשחקים אליו היא נכנסת, רק יביא לה עוד צמיחה.

GOOG- תוצאות פשוט מטורפות לחברה בסדר גודל כזה- הכנסות וריווחי שיא וככל שהעולם הולך יותר ויותר לדיגיטל אין סיבה שהיא לא תצמח עם כל הפרסומים דרכה וערוץ היוטיוב שבבעלותה שתופס כל הזמן תאוצה חזקה.

MSFT- גם כאן, יותר ויותר מחשבים נכנסים לבתים, עסקים וקונסולת המשחקים שלה, XBOX, הולכת וצומחת.

הכנסות ורווחי שיא- אין סיבה שיעצרו- נותנת גם פייט לזום בנושא שיחות מרחוק עם פיצ'ר משלה ועוד


דוח דורשי העבודה- הולך וקטן וגם הצפי שוב בירידה, מה שיחזק, את הכלכלה האמריקאית, אך הפד' יכול להתחיל לצמצם וזה הדבר שיכול להוריד את השווקים, אלא אם הם יצמצמו ממש באיטיות ויתנו לחברות עצמן, לרכוש את המניות שלהן בשוק, כי הרי הן יושבות על הררי מזומנים, ושום דבר לא מסכן את עתידם, אז מדוע לא להעשיר את הקופה והרווחים בעוד רווחים ולתת למשקיעים סיבות להישאר?

ריבית אג"ח ל 10 שנים- סה"כ בירידה מה שמחזק את שוק המניות- הריבית ירדה ל - 1.561%

ביטקויין- נראה שרק עושה תיקון על בסיס טכני ועוד יעשה פלאות- אישית, כידוע, לא מתקרב למטבע הזה!, רק נזכיר שוב, שהמטבע קיבל רוח גבית עם השקת ה- ETF מלפני כשבוע ויותר.

נפט גולמי: עדיין יש חוסרים בעולם, בסין, כבר מחלקים דלק לפי הקצאה. המחיר די שמר על מחירו משבוע שעבר עם ניסיון לרדת, אבל נראה שדרכו צפונה שוב.

וביחס ישיר לעליות בנפט, כרגיל גם מניות האנרגיה עולות.

ENPH דיווחה ושווה לקרוא את הדוח מפנים, למי שרוצה תקציר שיחפש בדף העסקי שלנו בפייסבוק.

שאר המדדים החשובים

מניות החיסונים:

נזכיר שבשבוע שעבר העבירו מס' החלטות: החיסונים לילדים בני 5-11 - אושרו, גם זריקת הבוסטר -אושרה והיכולת לתת חיסונים במעורב בין פייזר למודרנה.

מדובר במיליארדים שזורמים לחברות הללו בשוטף.

השבוע פייזר ומודרנה מדווחות שווה לעקוב אחר הדוחות הכספיים שלהם- הולך להיות שמח!!!

מזכיר שוב ושוב, למי שלא זוכר/יודע, BNTX נמצאת בשת"פ עם פייזר PFE, בנושא חיסוני הקורונה ולכן כל רווח של פייזר גם חברת BNTX מקבלת תמלוגים!

אלו תוצאות הצמיחה מהדוחות הקודמים של PFE פייזר, אז תבינו לבד מה הפוטנציאל מהתמונה.

ואלו של MRNA- פוטנציאל צמיחה מטורף, לדעתי- מי שיודע לחשב ולהעריך- יבין בדיוק למה אני מתכוון.


שוק השבבים: מעורב, אינטל בחולשה, AMD פתחה יפה את השבוע ומאוד נחלשה בהמשך, למרות ההודעה על השקת כרטיסים ומעבדים חדשים, NVDA לא נשארה חייבת.

קראו כאן את הכתבה בנוגע לשניים האחרונות

https://www.fool.com/investing/2021/10/26/why-amds-and-nvidias-stock-prices-were-up-last-wee/?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

נזכיר שיש חוסרים בשוק והחברות היצרניות פועלות בתפוקות מלאות וכבר עובדים על מפעלים חדשים, על מנת לסגור פערים בהמשך, כי הביקושים רק יעלו (כתבנו זאת כבר מהיום הראשון שהודיעו על בעיות בשרשרת האספקה).

אז שווה לחשוב לטווח הארוך.

לגבי NVDA יש מצב שהיא תבנה עבור פייסבוק את העולם הווירטואלי שפייסבוק מנסה לשווק כעת במסגרת ה META ולכן במענה לשאלה בפתיח, עוד עתיד וורוד וטוב צופה לפייסבוק, לצערנו למרות כל התחלואים בחברה הזו בפן הנזק לאנשים, זו הפלטפורמה שנמשיך ל"חיות" בה ולהתנהל בה כולל גם לפרסם עבור בעלי העסקים שהופכים יותר ויותר תלויים לחסדי הפייסבוק וכעת עם העולם הווירטולי שהיא רוצה לבנות, אז הכל עוד לפניה!!!

זה מה שהיא רוצה לבנות בקרוב ע"פ החזון שלה:

https://www.calcalist.co.il/calcalistech/article/b1p8kxu8k

https://www.barrons.com/articles/facebooks-cloud-spending-boosts-arista-nvidia-stocks-51635265137?siteid=yhoof2

כרגע מה שיכול להעיב על NVDA זה החשש לעסקה שלה עם ARM מחשש לעליות מחירים של החברה בגלל הרכישה של ARM שלא תהפוך למונופול.

https://www.barrons.com/articles/nvidia-arm-deal-european-union-probe-51635353077?siteid=yhoof2


כעת ניתן סוף סוף לגשת למלכה, הבלתי מעורערת, שעד היום, כולם חשבו שהיא חברת רכב ויש להתייחס אליה ככזו ולמעט מס' אנליסטים בודדים בעולם ואנחנו בניהם, מי שזוכר שכבר בתחילת דרכה זעקנו כאן שזו חברת סטארט אפ ולא חברת רכב רגילה וכך גם חשבה המשקיעה, קטי וואד, שעד היום מחזיקה במניות החברה והיא עדיין זועקת זאת מעל לכל במה, רק שהיום, כבר כולם מפנימים זאת, רק שלחלק, זה כבר מאוחר.

חברת TSLA

מי היה מאמין שרק לפני כשלוש שנים חשבו שהיא תפשוט רגל?

בשבוע שעבר הצגנו את כל המפעלים שיפתחו בקרוב ואיתם המסירות רכב שיעלו, בטווח הקצר, בעשרות אחוזים, אם לא מעבר לזה, המשקיעים מסתכלים על היום שלמחרת, כאשר קו רכבי הטראק שלה יכנס לעבודה, שם יגיע הכסף היותר גדול עבור החברה.

אני צופה קדימה גם משאיות גדולות ובעיקר אוטובוסים ולא ירחק היום, כאשר יש לחברה מיליארדים על גבי מילארדים, היא תוכל לפתח גם  את מטוס המנהלים החשמלי ואולי גם המסחרי שלה...ימים יגידו אם צדקתי.

אל תשכחו שתעשיית הפאנלים הסולאריים שלה מתפתחת חזק ואיתה גם יכולת אגירת האנרגיה וכל זאת עוד לפני עסקיו והצלחותיו הפרטיות, בתחום החלל והאינטרנט, שהוא רוצה להביא לעולם.

אין מה שיכול לעצור אותה מלהגיע לחברה בשווי 3T$ וכל פעם שאיזה חובבן זועק הנה המכה של טסלה, הנה המתחרה של טסלה, הוא נוחל מכה, כי אין לחברה הזו כרגע חברת רכב ראויה, שתתחרה בה, בתחום החשמלי.

העסקה הגדולה של 100K רכבים, לעולם השכרת הרכב, לחברת הרץ, היה רק יריית הפתיחה והחברה כבר סיכמה על עוד  צי רכבי טסלה עבורה, שיהיה פי 3 מההסכם הקודם בכמות הרכבים.

ואיתה גם חברת אובר UBER שתעלה את כמות הרכבים שתרכוש מטסלה עד ל 100K רכבים (עד לשנת 2024),

אז מה יהיה עם חברות השכרת הרכב האחרות, הן ישבו מהצד וימתינו?- אז צפו עוד הסכמים עם חברת כמו AVIS ועוד

לא נתפלא כלל באם נקבל בקרוב עוד הודעה על ספליט נוסף בחברת טסלה.- תרשמו לכם - היכן שמעתם זאת לראשונה.

אלו החברות המדווחות השבוע (שימו לב לחברות החיסונים שציינתי לעיל) מה שמסומן בקו אלו החברות שיענינו אותנו.


בהצלחה לכולם


אנחנו יוצאים במבצע מטורף לעולם ההשקעות.

פשוט מתחילים לטפל בעוד תחום שעושקים בו אנשים עם קורסים הזויים ומפילים תמימים.

כנסו ללינק וקראו הכל, בצורה מעמיקה וצפו במקום היחידי שמראה את התוצאות של התלמידים מחשבונות אמיתיים וגרפים עם היעדים שנתנו בזמן אמת ולא בדיעבד כמו שמציגים כל מיני שרלטנים בתחום.

https://lp.expert-traders.co.il/investments/

כל מי שיצטרף, מובטחת לו הכשרה סופר מושקעת עם תכנים מאוד מקצועיים ויכולת פשוטה לאתר השקעות טובות עם פוטנציאל ענק.

שבוע מוצלח וריווחי לכולם.