הביג טק מדווחות על האטה ברבעון הבא, האומנם? 2.8.21אנחנו נענה על השאלה בכותרת בהמשך הדברים שלנו.

מה היה בשבוע שעבר?- הפעם זה מאוד חשוב.

נתחיל בטכני:

מצב הסלים המובילים:

מצב הביג טק בסיום החודש:


הביטקויין חוזר לעלות החודש וחוצה שוב את רף ה 40,000$


מבחינה טכנית, באם לא יצאו דברים מרעישים גלובליים או סגרים בנושא הקורונה- השוק אמור להמשיך ולעלות.

אני רק אוסיף שכל עולם האלגו מכוון לעליות ולכן כל עוד המכונות "מכירות" רק את פעולות הלונג הן ימשיכו לקנות לונג.

דבר נוסף ע"פ הצהרת הפד' (נרחיב בהמשך) אין שינוי במדיניות המונוטורית והם גם ימשיכו לרכוש בקצב של 120B$ בחודש! וזה מעניק רשת ביטחון למשקיעים ולכן נמשיך לקבל עליות.

ומה עם הירידות של הביג טק שמשפיעות על הסלים העוקבים המובילים?

הדוחות היו מעולים, אפילו מאוד ונראה שכל ההצהרות שלהם לגבי האטה ברבעון הבא, לדעתי, נועדה לנער ידיים חובבניות מהשוק ולתת הזדמנות למשקיעים הגדולים בעלי האינטרס (נרחיב בהמשך).

עד כאן לגבי הטכני עם תבלון והקדמה לפונד'.

מה קרה בפן הפונד'?

יום ב':

ה-FDA פונה לחברות מודרנה ופייזר לבצע ניסוי לחיסון ילדים בני 5-11. 

הירידות במניות החינוך הסיניות ממשיכות לרדת ומורידות איתן עוד חברות סיניות גדולות כמו: BABA, JD, NIO. 

חברת טסלה דיווחה  על תוצאות מעולות בכל הפרמטרים. 

חברות התעופה והמלונות עולות  בין 3-4% וככל הנראה האופטימיות מהודעת ה- FDA לעיל בנוגע לחיסונים נוטע בהן תקוות.

דרום קוריאה הודיעה שמודרנה מתקשה לעמוד בהתחייבויות אספקת החיסונים, ההודעה גרמה למודרנה לרדת בכ- 3%.

יום ג' - 

השוק הסיני והשתלטות הרגולציה שם על סקטורים שלמים, כפי שדיווחנו כאן בעבר מס' פעמים ובטח בימים האחרונים על שוק אפליקציות החינוך (למרות שמניות החינוך עלו בסיום המסחר ביום ב') ועכשיו גם על שכר המשלוחנים ועוד, מרעיד את השווקים במזרח וזה מיד גורם לכדור שלג בבורסות בארה"ב, החשש הגדול הוא לגבי שאר הסקטורים ואי הוודאות שאולי מחר הגזרות יגיעו גם אליהן ולכן המשקיעים פשוט בורחים (גם קטי וואד שמחזיקה לא מעט מניות בחברות כמו BABA, JD מימשו אתמול) והשוק מגיב בהתאם בירידות שהתמתנו בחלק השני של היום עם פרסום הדוחות של החברות הגדולות

מצב הקורונה בעולם מחמיר ויש חשש רב בנושא, יחד עם זאת ככל שהקורונה תעלה הצפי הוא שהפד', ככל הנראה, לא יעלה את הריבית וימשיך לתמוך בשוק.

חברת UPS מכה תחזיות אך החשש מירידה בהזמנות ברשת לתקופה הבאה והורדת הגיידנס גורם לירידות חדות (6-8%) במניה שהתמתנו בהמשך.

חברה נוספת שהכתה תחזיות היא חברת SUBX, אך המצב בסין עם עליית מחירי העובדים ככל הנראה פגע בה (נזכיר זו רשת בתי קפה שלפחות ברוב העולם אינה עובדת על משלוחים, אך בסין כן יש לה שירותי משלוחים בשת"פ עם BABA, נזכיר שבשנים האחרונות פתחה סניפים רבים בסין ויש לה משם צמיחה ולכן כיום עם החשש מסין היא הגיבה בירידות.

המדווחות הגדולות-  אלו היו התוצאות:

AMD- דוח מעולה בכל פרמטר כולל צפי חזק להמשך, המחיר מזנק והגיע בסופ"ש ל מחיר של 106$!

AAPL - הדוח מעולה אך החברה צופה האטה ברבעון הבא ושולחת את המחיר לרדת.

GOOG-  מכה תחזיות וכמעט משלשת את הרווחים וההכנסות עולות ב- 61.5% (חשוב להבין שאלו עליות עצומות לחברת ענק בטח בסדרי גודל של גוגל) גם כאן החברה צופה האטה ברבעון הבא והמחיר יורד.

MSFT-  הכתה תחזיות, המחיר יורד חזק על הדוחות ומיד מתקן מעלה את כל הירידות ומשם יורד עם השוק.

יום ד':

טרם ההחלטה של הפד' ראינו שהשוק נע בתנודתיות בחוסר החלטיות.

בשעה 14:00 לערך הפד' הוציא את ההחלטה שלו וראינו את השוק עולה בכיוון אחד ובאפטר מתקן בגלל המדווחות של אתמול, ההחלטה אומרת דברים קצת עמומים, מצד אחד כלכלת ארה"ב משיגה את המטרות של הפד' והתעסוקה מתחילה להשיג את היעדים, הועדה תמשיך לבדוק את מצב התקדמות הכלכלה, אך עדין שומרים על ריבית קרובה ל- 0 וממשיכים לקנות נכסים בקצב שהיה עד כה - 120B$ בחודש. 

הפד' טוען שהכלכלה תמשיך להיות תלויה בנגיף הקורונה והסיכונים נשארים בעינם, ובנוסף בנוגע לאינפלציה טוענים שהיא עדיין בעלייה, אך מבחינתם עדיין מדובר במשהו חולף, בין השאר הפד' קובע שסקטור התעופה התיירות והפנאי התאוששו, אך לא לגמרי.

מדווחות:

PYPL-  אומנם עולה במס' היבשים YOY אך לא עומדת בצפי האנליסטים בהכנסות  והמחיר מגיב בירידות!

 FB-  מכה תחזיות אך צופה האטה והמחיר צולל נציין גם שעולה מהדוח שהיא עלתה מחירים בכ- 47%!

יום ה':

השוק מקבל תמיכה ועולה לשיא חדש אך יורד עם אמזון באפטר מרקט.

דוח דורשי העבודה החדשים שוב לא עומד בצפי, אך המס' עדיין בירידה.

מדווחות:

AMZN  במס' שלא יאומנו מבחינת הצמיחה בשני הפרמטרים, אך לא עומדת ביעד האנליסטים והמחיר צולל.

נציין רק שבשלוש השנים האחרונות ההכנסות בתקופה זו קפצו פי 2 ויותר והרווחים שולשו!

TSLA- חוזרת לזנק (במשך יומיים) עקב הצהרת הבעלים על כנס בנושא בינה מלאכותית בטסלה.


יום ו':

השוק פתח בגאפ דאון עקב התוצאות של אמזון אך מתקן בהמשך היום ונראה שמעיד על המשכיות בשבוע הקרוב.


עכשיו לאחר שכל המידע לפנינו ניתן לענות על השאלה בכותרת:

הביג טק מדווחות על האטה ברבעון הבא, האומנם?

בכל חברות הביג טק רואים צמיחה ענקית- פשוט פנומנלית!!!

חשוב להבין שצמיחה של מעל 2 ספרות היא ענין עצום בחברות ענק וכאן חלק מהחברות הציגו צמיחה שבין 50-100% שזה לעצמו מטורף והרווחים עלו בין 100-300% שזה מעיד על התייעלות פנימית.

אז ממה החברות חוששות ברבעון הבא?

המס' שהם דיווחו עליהן ברבעון הזה מאוד גבוהים והם חוששים שכאשר ישוו אותם ברבעון הבא לתוצאות ברבעון הזה- אזי יהיה להם קשה לשחזר הצלחות כאלו שוב ולכן הן מורידות ציפיות, כאשר במודע הן יודעות שזה לא נכון, המחיר ירד, הם יתנו למשקיעים עוד הזדמנות כניסה וישחררו משקיעים חובבנים שמתרגשים מכל משפו ולא בוחנים לעומק את פעילות החברה וכך בדוח הבא היות והמס' נמוכים הם שוב יכו תחזיות בצורה חזקה וכל המשחק הוא לבסוף שהמס' בדוחות של שנה שעברה באותה תקופה (בשנה הקודמת לצורך הענין דוחות של תקופת ספטמבר) הם נמוכים יחסית להיקף הצמיחה והפעילות של החברות ולכן הם "יפציצו" בדוח הבא ואת זה המון כסף חובבני לא מבין.

לכן, אישית, אני לא קונה את הצהרת "ההאטה" של הרבעון הבא של כל החברות הללו.

אם זכור כאן לכולם כשמחירי חברות השבבים הצהירו על כך שהם לא עומדות בביקושים והאנליסטים הוציאו הצהרה לא הגיונית, עבור הכסף הטיפש בלבד, שהחברות הללו יפסידו הכנסות ואני כאן זעקתי לכם- בולשיט! - כשיש ביקושי שיא בכל הגזרות זה אומר שהחברות מייצרות בתפוקה מלאה ויהיה שיא מכירות והביקושים? אחד מהשניים, החברות הצריכות שבבים ימתינו או שחברות השבבים ידביקו את הביקושים בהתייעלות- וכך בדיוק ראינו בדוחות האחרונים של חברות השבבים!!!

אל תאמינו לכל מה שמספרים לכם- תבחנו בעיניים מפוקחות ועסקיות ותבינו את האמת.

מדוע שחברת אמזון תרד בהיקף המכירות שלה? - המון חברות ועסקים קטנים ממשיכים להתחבר אליה והיא ממשיכה להשקיע בחנויות שלה ונכנסת לתחומים חדשים.

פייסבוק אומנם יורדת בקצב צמיחת המשתמשים השנתית, אבל קצב הוצאת המימון של עסקים בפרסום בפייסבוק ואינסטגרם רק גדל אז גם באם הם לא יעלו עוד את המחירים (למרות שהם בהחלט יכולים, כי מי יכול להתחרות בהם?) קצב הפרסום בעולם ברשת פשוט עולה!

אפל - מוכרת מכשירים בקצב עולה כל שנה ורק ביוני האחרון היא דיווחה על שיאים חדשים במכירות.

גוגל- ממש בהתאמה לפייסבוק- עלות הפרסום והתחרות בגוגל על המקומות הראשונים בחיפושים ועל קידום האתרים רק עולה, היוטיוב ממשיך לעבוד מעולה ומעניק לה הכנסות מפרסום וקידום סרטונים ושירים ברשת.

אסור לשכוח שלחברות הללו יש הררי מזומנים והם יכולות להשקיע, לרכוש כל חברה שרק יחפצו בה או להיכנס לתחומים חדשים די בקלות ולהניב עוד ועוד הכנסות מחברות קיימות ולכן אני נשאר ממש אופטימי לגבי ההכנסות והמשך הצמיחה שלהן ובעיני כל ההכרזות הללו באו להוריד ציפיות ולנער ידיים חובבניות מהן ולתת מקום למשקיעים בעלי ענין לזמן הרחוק.


עוד נתונים חשובים:

* הסינים עושים בעיות בעסקת NVDA בנוגע לרכישת חברת ARM ודוחים את העסקה, המחיר ממגיב בירידות למחיר 190$ ומשם מתקן מעלה.

* ארה"ב מדווחת שהכלכלה שלה צמחה ב- 6.5%

https://finance.yahoo.com/news/q2-2021-us-gross-domestic-product-economic-activity-163209383.html

* חברת בואינג BA מקבלת עוד מכה (זוכרים שקיבלה דחיית אישור טיסה למטוס שלה?, מטוס נוסף שלה התרסק 737, הפסידה במכרז למטוסי קרב בשוויץ ומצב התיירות עומדת להחלש בגלל הקורונה ויש מדינות שסוגרות שמיים ולכן חברות התעופה פחות טסות וזה אומר מכה לכל התחום ובגלל המצב יש לזה השלכות לחברת בואינג) הפעם מנאס"א

https://seekingalpha.com/news/3721996-nasa-scrubs-planned-launch-of-boeing-starliner-after-space-station-mishap

* אינטל INTC מודיעה שהיא יוצאת ממרוץ ה"ננומטר" ומייצרת "שוק סטנדרטים משלה במטרה לחזור ולכבוש את שוק השבבים ולהוביל בו את הסטנדרטים במקביל היא מודיעה שהיא תייצר שבבים ל--QCOM

 https://www.geektime.co.il/intel-accelerated-announces-roadmap-through-2025-moves-from-nanometer-and-announces-first-foundry-customer/?fbclid=IwAR0mErCWxg1SI2DI7DraQZI-Z5tpVjFi4ILHGb7LyPnfRiGo7TXSnykyXLY

קורונה- תחלואה:

נראה שמס' החולים המאומתים בעולם רק עולה עקב נגיף הדלתא והדלתא פלוס בעולם ותקופת התיירות ונופש בעולם רק מייבאת חולים והדבקות עקב "ערבוב" אוכלוסיות מכל העולם ובטח כאלו שנופשים במדינות אדומות ורק מנתוני הארץ, כמדינה שברובה מחוסנים, ניתן להבין מה קורה בעולם ומה עוד אמור לקרות.

אך כאמור יש את הצהרת הפד' שכל זמן שהקורונה מלווה איתנו ואין התאוששות הם יתמכו בשוק וישמרו על ריבית קרובה לאפס.

אלו הנתונים בעולם נכון ל 1.8.21:

https://www.clalit.co.il/he/your_health/family/Pages/coronavirus_situation_update_worldwide.aspx

בהקשר לקורונה אסור לשכוח את חברות החיסונים PFE, BNTX, MRNA -- מי שעקב אחר הסקירות הקודמות שלי והצפי שלי על החברות הללו במיוחד מודרנה (שגם מדווחת השבוע וצפויה להשיג תוצאות הכנסה ורווחים גדולות עקב המכירות לחיסונים שלה) וככל שיאשרו את חיסוני הילדים לגיל הקטן יותר (נזכיר שוב שלגילי 5-11 יש כר אישור) ויחד עם חיסוני הדחף השלישי ההכנסות הגדולות עוד לפניה ולפני חברת BNTX שכבר טסה למעבר ל 330$ (תבדקו כאן מה כתבתי לכם עליה ומה היה המחיר אז- פשוט מטורף באם משהו היה עושה משהו עם דבריי.

לסיכום:

הטכני חיובי להמשך עליות.

מכונות האלגו לא נראה ששינו את הכיוון.

הדוחות מעולים רק שתנועת המחיר קונה את הצהרות החברות לגבי ההאטה ברבעון הבא וביום שני והלאה נבחן את דעתי האם נראה רכישות של מוסדיים, משקיעים גדולים ותמיכת הפד' באופן כללי בשוק כי גם מתחיל חודש חדש ואז נראה באם שוב צדקתי בהערכות שלי.

יש עוד כמה חברות חשובות שמדווחות השבוע ונראה האם דברים יתבהרו (סימנתי לכם אותם בקו ירוק).בהצלחה לכולם.


שלושה דברים לסיום:

1. מזמינים אתכם היום, יום א' בשעה 20:00, לוויבנר מקצועי כל הפרטים כאן>> https://lp.expert-traders.co.il/webinars/

2. מנגישים לכם את שוק ההון-- חשבנו על כל הדברים שיסייעו לכם ללמוד לעומק ובצורה מיטבית עם התשלום ופריסת התשלומים שתקל עליכם- כל הפרטים כאן>> https://lp.expert-traders.co.il/

3. שתפו את הפוסט/הלינק של הסקירה הזו ותנו לכולם לקרוא סקירה מקצועית אמיתית ומקיפה כוללת מסקנות שלא משאירה את הקורא באוויר.

תודה מראש לכולם.