הסקירה השבועית בשוק ההון 8.2.21


השבוע הקודם (ולא האחרון) התחיל בקול תרועה והסתיים השבוע בקול ענות חלושה מצד קבוצת הוואל-סטריט בטס.

חששנו שהכל הולך להשתבש (ובצדק) לאור "מכתיב שוק חדש" ורק מהסיבה שהכללים (בגדול) עליהם מושתת שוק ההון כגון: תמחורים, דוחות, טכני, ישתנה, בין רגע, לאור "רצון" של קבוצה זו (אם כי חייב לציין שהם לא שונים בפעילות שלהם מסיטרון או קבוצות עוקבים אחרות אחר מנטורים יודעים בעולם).

אז נראה שהשבוע, קיבלנו צפירת הרגעה.

אישית, ע"פ גודל המחזורים, שחרגו מעל ל 1 מיליארד מניות ביום, נראה שלא היו כאן רק "שחקנים חובבנים מכל העולם", אלא גם קרנות ששיתפו פעולה ואולי אף הניעו את כל המנוע שגרם לכל ערוץ פיננסי לעסוק בקבוצה הזו ומה שהיא עשתה לשוק וכיצד היא הלחיצה את כל שוק הוואל- סטריט, אך ברגע האמת, למרות שכל החובבנים נתבקשו "להחזיק קו ומחיר" היה מי שמימש להם על הראש יחד עם עזרה של סגירת פוזיציות והגבלת עסקאות דרך האפליקציות "החינמיות" (על הדרך גם קיבלנו שיעור מעולה לחיים שאומר דבר פשוט: "כשאתה לא משלם על המוצר, כנראה שאתה המוצר"!)

כרגע מתנהלות מעל 30 תביעות נגד חברת המסחר "החינמית" רובינהוד בגין סגירת פוזיציות ועוד.

הקבוצה הזן פוצלו בדעות שלה ברשת, מה שנקרא: "הפרד ומשול", וכך כוחם המאוחד לנוע על מניה אחת או שניים ירד (במקביל להגבלות), אך הם עדיין קיימים במניות פניס בעלות שורט פלוט גבוה וגם שם דפוס העבודה מוכר, שורט פלוט גבוה, מחיר פח, מניה לרוב ללא חדשות, מחזור גבוה בפרה מרקט, לרוב טיסה בפרה וקריסת מחיר בפתיחה ולכן יש מאוד מאוד להיזהר ממניות ההימורים הללו (למי שאין ניסיון או ידע וכלים לדעת מתי להיכנס או לוותר ומתי חובה לצאת ומיד!).

משסיימנו את הסגה הזו ניתן לעבור לדברים המוכרים והקבועים

מה היה בשבוע שעבר?

נתוני דורשי העבודה בירידה ושיפור גם מהשבוע שעבר.

779K לעומת צפי של 830K ולעומת 812K של שבוע קודם.

יחד עם זאת, אין קשר לפעילות הממשל החדש שעדיין לא עשה דבר וחצי דבר בנושא.


החשש מעליית שכר המינימום ל 15$ לשעה בארה"ב, שהלחיץ לא מעט עסקים קטנים או במצב קשה, מעט נדחה, לפחות עד לאחר סיום עידן הקורונה (שלא צפוי לדעת מתי יסתיים, האם זו עוד הבטחה ריקה מתוכן מראש?)

הסיפור אולי מאכזב את האיש הקטן בארה"ב, אבל אסור לטעות, כאשר שכר המינימום עולה, עולים איתו כל מחירי השירות והמוצרים והכל מתגלגל על חשבון הצרכן! (פעמים הרבה מעבר לעליית השכר של האזרח הקטן באחוזים וכך יוקר המחיה גדל).

https://news.yahoo.com/gop-senator-could-be-open-to-minimum-wage-hike-but-not-during-pandemic-182413341.html

הדמוקרטים עושים עוד צעד להעביר את הסכום הגבוה שהם רוצים להעביר כתקציב לסיוע ללא אישור הרפובליקנים וכמובן שדברים אלו נותנים רוח גבית לשוק ולעסקים (מי ישלם את המחיר בסוף, זה הענין?!)

יש כבר שיח להעביר תשלום של 1000$ לכל אזרח שזה כמובן נותן זריקת עידוד לעסקים הקטנים ובטח לאזרחים.

על פניו מנתוני העסקים יש  יציבות מסויימת למרות התרחבות הנגיף בארה"ב, השכר במגזר הפרטי עלה, נתוני תחום השירות בצמיחה ואופטימיות של כלכלנים בארה"ב גורמים לציפיות לשנה הנוכחית לעלות ואיתם השוק.

הטבלה הבאה מציגה את ההתאוששות משנת המשבר ב 2008 בשנים הבאות לעומת ההתאוששות ממשבר הקורונה (רק נזכיר שהפד' כיום יותר מעורב והוא יותר "למוד ניסיון" מיציאה ממשברים) 

מה עוד היה לנו השבוע?

דוחות של גוגל ואמזון.

גוגל (GOOG) זינקה לאור הכנסות בצמיחה ורווחים בצמיחה כיאה לתקופת הרבעון האחרונה של השנה בטח בשנת בחירות, בטח ובטח כאשר כולם מפרסמים כיום לתפוס נתח שוק מהמכירות ברשת שרק עולות.

סביר להניח שגוגל הייתה יורדת כמו שאר חברותיה לאחר הצגת הרווחים, הרבעון הזה, עקב הצמיחה הגדולה השנה במחיר שהוא כמעט מעל לפי שתיים מהצמיחה בהכנסות, אבל הודעה של החברה על שת"פ עם טוויטר (יותר לטובת טוויטר), אך היא תהנה כמובן מתמלוגים, גוגל תאפשר לטוויטר לנתח נתונים מהר יותר ולשפר את החוויה של אנשים שמשתמשים בשירות מדי יום. 

https://www.marketwatch.com/story/twitter-google-cloud-announce-multi-year-strategic-partnership-2021-02-04?siteid=yhoof2


אמזון- דוחות מאוד מאוד טובים!!!

הרווחים יותר מהוכפלו! ההכנסות, כמו בגוגל, מעל ל 100B$ ברבעון! (במדוייק- 125.56B$)

אך הודעה שהמנכ"ל האגדי של החברה, ג'ף בזוס,  עוזב בסוף הרבעון השלישי בשנה זו גורמת לחששות בקרב הכסף הטיפש (ואולי גם החכם...) והמחיר יורד במקום לעלות, אך זו בדיוק ההזדמנות למשקיעים לאסוף עוד סחורה ממניות של חברה מעולה שרק צומחת, במיוחד לאור העובדה שיש עוד 3 רבעונים עם אותו מנכל שמביא צמיחה קבועה ולאור העובדה שהקורנה הולכת להיות כאן עוד זמן ממושך והמכירות ברשת אמורות רק לעלות ובמיוחד שהמנכל רק זז מעט הצידה ולא נעלם והופך להיות יו"ר החברה- שווה לעקוב אחר החברה.

AAPL

לאחר הדוחות בשבוע הקודם, מצד אחד יש כרגע מלחמה רצינית מול פייסבוק, אך החברה הודיעה שהיא סגרה הסכם מול יונדאי-קיה בנוגע לרכב חשמלי אוטונומי, כחלק מהעיסקה אפל הולכת להשקיע כ 3.6B$. כידוע, בכל דבר שאפל עוסקת בו היא שואפת למצויינות ושליטה כך שהציפיות מהשת"פ גבוהות, חברה שמכוונת תמיד גבוה הן בנוגע לאיכות ויהיו לזה השלכות בתחום הרכבים החשמליים. 

לאור הכניסה לשוק החשמליות שכרגע מאד מתפתח בעולם כאשר היא לא צריכה לפתח רכב מאפס היות והיא מתבססת על החברות הקוראניות, השקעה לא כ"כ גבוהה ממספר סיבות:

1. מדובר בסכום שמהווה 0.15% משווי החברה - סכום דיי זניח בשביל החברה. 

2. פוטנציאל ענק בתחום ששווה טריליונים .

3. וזו הסיבה העיקרית, היא משקיעה בקרקע פורייה של חברה עם כל הטכנולוגיה של ייצור רכבים רק כשותפה בלי להתחיל מאפס, מקבלת תשתיות ייצור שיווק והפצה כך שמשקיעים בהחלט יכולים לאהוב את המהלך.

שווה לעקוב.

זה מצב המניות המובילות (גוגל ואמזון לעיל)

סה"כ שבוע חיובי גם בשאר הסלים העוקבים:

מעט טכני:


מניות שיכולות לענין השבוע:

QCOM - שהציגה דוח בשבוע שעבר עם תוצאות מעולות, למרות עזיבת חברת אפל. החברה ירדה בעיקר עקב  אי עמידה בצפי אנליסטים והתחזית שלה שיהיה לה קשה לעמוד בביקושים עקב מחסור עולמי בחומר ליצור מוליכים למחצה, אבל שימו לב עדיין לצפי האנליסטים למרות ההודעה על המחסור כולל גם הגיידנס של החברה קדימה.

החברה הציגה צמיחה בשני הפרמטרים וגם הצפי הוא על צמיחה.

המניה ככל הנראה תרד עוד קצת ומשם יש צפי לעליות על התוצאות ברגע שהרעש סביב המחסור ירגע והכסף החכם יכנס לפעולה.

ועוד שניים מתחום החיסונים:

שווה ללכת ולקרוא על הסיבות לעליות.

מדווחות השבוע- המענינות אותנו סומנו בירוק.בהצלחה לכולם

וזכרו,

סחרו בחוכמה ומתוך ידע או אל תסחרו בכלל!