להסתכל על השוק בעיניים מפוקחות - סקירת שוק לשבוע מסחר המתחיל ב- 30.11.20


אקדים ואומר שלא הוצאתי את הדברים עד כה שלא ישתמע מדבריי שאני תומך או מסיט לצד זה או אחר, לא שיש לי השפעה כזו גדולה, בטח מהארץ ובכל זאת, נדרש ממני להיות א- פוליטי, אך כעת, לאחר מחקר של מס' שבועות, והבנה במעט של החוקה בארה"ב, החלטתי להוציא את הדברים החוצה למען כולם- כי לבסוף אנו עוסקים בתחום שדיס-אינפורמציה יכולה להיות מכרעת לכספם של אנשים, במיוחד הנאיביים שבינינו, שנסמכים על "אמינות" כלי התקשורת.

נתחיל בשאלות ואט אט נתקדם לעיקר ולשבוע המסחר שלנו.

הסלים העוקבים כבר היו בשיאים, חצו את השיאים החדשים, תיקנו לאור הקורנה ושוב בשיאים- 

מתי השוק ידע לחזור כל כך מהר למעלה, אלמלא יש כאן שוק חזק מאוד וכלכלה חזקה מאוד?

אז נכון שהפד' למד ממשברים קודמים ופועל בזמן אמת- אבל מתי הפד' ידע וצבר ניסיון לפעול בזמן משבר רפואי עולמי?

וכי הוא ידע כמה זמן הוא יצטרך לתמוך בשווקים? האם פעל מתוך הימור או ידיעה מושכלת?


כיצד יתכן שבזמן כה קצר נמצא חיסון/תרופה לנגיף עולמי בשעה שלוקח שנים על גבי שנים למצוא תרופה למחלות שקיימות שנים ויש עליהם רקורד וידע מצטבר ויכולת הבנה במחלה וכאן ללא שום ידע מקדים או ניסיון, ממש מאפס, מוצאים חיסון בזמן כה קצר?

אני האחרון להכחיש את הקורונה, לצערי במשפחתי, בחו"ל, אושפזו במצב קשה שניים וב"ה יצאו מזה, אבל ידענו גם שכול במשפחה בארץ, מהמחלה הזו.

אני רק תוהה, האם מאחרי הקלעים לא בוצעו לחצים על סין לשחרר את הדברים הידועים רק להם?

לי אישית אין ספק שהסינים שיחררו את הנגיף הזה ממעבדה ואני לא נסמך על קונספירציות, אמרתי זאת לאנשי הצוות מהיום הראשון, זה פשוט שכל ישר וזהו.

כיצד זה הסינים הצליחו לבודד מיליוני אנשים ממחוז אחד, ווהאן, מבלי שאף אחד יצא מחוץ למחוז? ולא, המענה שזו מדינה דיקטטורית אינו מענה, כי מדובר בזמן קצר מאוד מאז ש"מיד הם קלטו שיש נגיף" ומיד סגרו?, ואיך זה שאף אחד לא יצא מחוץ למחוז כתנועה חופשית, שעדיין יש להם בסין, עוד קודם להבנה שיש נגיף?- זה הרי סותר את ההיגיון הפשוט!

מעבר לזה, איך יתכן שהנגיף לא יצא את מחוז ווהאן, אבל יצא לכל העולם כולו?-  זה הרי האבסורד הגדול ביותר לתעמולה הסינית ומי ש"אוכל" את התעמולה שלהם פשוט אינו מנהל מערכת הגיונית, לוגית פשוטה.

הסינים פשוט לא יכלו לעמוד בלחץ של טראמפ עליהם עם כל המכסים ועמדו בפניהם שני אופציות:

1. להמשיך ולדחות את המשא ומתן עד לבחירות בארה"ב, בתקווה שטראמפ לא יבחר, ואז להכניס לעצמם, לבינתיים, גול עצמי בכלכלה הפנימית וכל המכסים, דבר שפגע ישירות בכלכלה שהלכה והצטמצמה בתקופת המשא ומתן הקשוח שניהל איתם טראמפ, אך אם טראמפ יבחר אוי ואבוי להם במשא ומתן בתנאים קשים יותר.

2. להסכים לתנאי המשא ומתן ובינתיים לבנות סיפור כיסוי נפלא של מסכנות עצמית, עקב נגיף שפגע בהם ומיד כזכור הם דרשו דחיית ההבנות של ההסכם ואז כאשר טראמפ דחה את בקשתם, הנגיף החל להגיע לעולם ובעיקר מיד לכל המדינות המתועשות באירופה ומשם לארה"ב ולפתע כלכלת סין צומחת ופורחת ורכבים סינים חשמליים נמצאים בכל מקום ןהתעשייה הזו פורחת ומשגשגת בסין ע"ח תעשיית הרכבים באירופה וארה"ב.


טראמפ שהבין את התמונה, מיד קרא לנגיף: "הנגיף סיני", ביטוי שהסינים מיד הוקיעו והביעו נגדו תגובה עם סילוק דיפלומטים ב דרג נמוך.

ובינתיים בארה"ב הצטברו עדויות על המעבדה הסינית, על שת"פ של מדענים בארה"ב עם הסינים בנושא וגם מדענית סינית שסיפקה לא מעט הוכחות למה שקרה במעבדה בווהאן, שלפתע עלתה באש שהשמידה כליל את כל הראיות.

יותר מידי גורמים "מיקריים" שקרו דווקא במחוז ווהאן.

ושוב אלו עובדות ולא ספקולציות!

ושוב אומר אינני מכחיש קורונה, כי מרגע שהנגיף שוחרר החוצה הוא הפך למחלה של ממש, אבל זה נגיף ש"נולד" במעבדה, לצרכים פוליטיים, ללוחמה בין אומות ולא משהו שנולד מחיות, במקרה!!!- זו הטענה שלי.


איך זה קשור להמשך פקיחת העיניים?

כשאני מסתכל על כל המדדים/סלים בבורסה אני רואה מחזה שאני נדהם ממנו- שיאים שנשברו כמעט בכל תחום ובכל תקופת כהונתו של טראמפ ועדיין הוא הפך לנשיא "הלא אהוד" בארה"ב?

היו נשיאים גרועים, נשיאים שהיו בובות שרק החלישו את ארה"ב ועדיין הם נבחרו לתקופת קדנציה שניה.

בתקופתו של טראמפ האבטלה צומצמה למימדים נמוכים שלא היו מעולם בארה"ב, המיעוטים זכו לעבודה, קהילת השחורים קיבלה סיוע יותר מכל נשיא אחר בארה"ב, הכלכלה בשיפור עצום בזכות מכסים והסכמים עם מקסיקו, קנדה וגם ההישגים שהושגו עם הסינים (עד לרגע של הנגיף).

ההגירה צומצמה וע"פ הבטחתו של טראמפ ארה"ב חזרה להיות חזקה שוב.

ועדיין רוב אזרחי ארה"ב שונאים אותו ולא בחרו בו?

גם בתקופת הקורונה, כספי הסיוע הגיעו לכולם ובזמן, אזרחים פשוטים הרוויחו טוב יותר בתקופת הקורונה מאשר בתקופה בה עבדו ולכן זה גם גרם לאבטלה גדולה יותר ואי רצון לחזור מהאבטלה- מה שלבסוף היה אולי לרעתו של טראמפ בנושא הזה- אבל בזכות זה לאזרח הפשוט היה יותר כסף משהיה לו מלפני אבטלתו ובזכות זה הוא גם צרך היכן שיכל.

אולי המולים (הקניונים הגדולים)  היו סגורים , אבל ראינו שהם עברו למכירה ברשת והצריכה עלתה ברשת וסהכ רוב העסקים הגדולים צמחו בהכנסות ואך הרוויחו טוב יותר בזכות המכירה ברשת- אז היכן טראמפ כשל נגד העם?

אז נכון כמות המתים הייתה ענקית ובעיקר בניו יורק, אבל ניו יורק לרוב היא עיר של דמוקרטים, אז מה קרה ברוב ארה"ב שכך לא רצו את טראמפ?- אין לזה היגיון.

בוא נבדוק את אמינותו של טראמפ לאורך כהונתו:

בכל משך "מלחמת הסחר" עם סין קיבלנו דיסאינפורמציה לגבי המשא ומתן, תמיד דאגו למכור לנו שהסינים נסוגים, ארה"ב נסוגה, המשא ומתן תקוע, כך היה כל משך המשא ומתן ותמיד טראמפ צייץ באופטימיות שיש התקדמות ותמיד הציניקנים טענו שהוא משקר, אבל בפועל הוא תמיד צדק!!! לאורך כל הדרך טען שיש התקדמות וכאשר היו אי אלו בעיות הוא עדכן על כך והסביר את עמדתו כלפי הסינים וטען שהם עוד יחזרו לשולחן המשא ומתן ושוב הוא צדק.

לאורך כל הדרך תקשורת המיין סטרים ובעקבותיה גם התקשורת הכלכלית כשלוחה שלה או כמושפעת ממנה דיווחה לנו רעות וקיבלנו הסכם על שלב 1 - טראמפ צדק!!!


טראמפ הבטיח הסכם וחומה עם המקסיקנים- אמר ועשה!

הבטיח הסכם כולל עם קנדה- אמר ועשה!

הבטיח לתקן את העיוות של תוכנית אובמה קאר- אמר ועשה!

הבטיח לדאוג לשלום חיילי ארהב בעולם ולצמצם היקפים במדינות לא להם- אמר ועשה.

הבטיח לישראלים- שגרירות בירושלים- אמר ועשה.

הבטיח להביא בתקופתו שלום במזרח התיכון- אמר ועשה ועוד עושה.

אמר שיהיה חיסון עד חג המולד- אמר וקיים ועוד הקדים.

אמר שתקופת הדוחות רבעון 2 יהיה חלש בגלל הקורונה ומיד אחריה רבעון שלוש יהיה חזק ונראה צמיחה- עמד במילתו כפי שחזה.

ואם נלך אחורה בזמן, כך גם הייתה הבטחתו בתקופת הבחירות הראשונה מול הילרי קלינטון, הוא אמר לא להאמין לסקרים ושהוא ינצח- וכך היה!!!- הסקרים שיקרו!!!

כל מי שהקשיב לדבריו ולא לתקשורת המיין סטריים, אלא רק לציוצים שלו פשוט זכה והרוויח.


וכאן מגיע רגע האמת.

האם מלחמתו וטענותיו על זיופים בבחירות כעת, בנושא הבחירות כיום, הם אמת או שהוא אוחז בקרנות המזבח?


התקשרות במיין סטרים טוענת שהכל שקרים, כל ציוץ או פוסט של מי מטעמו או ממנו זוכה ברשת לחסימה או מיד הודעה צמודה שמדובר בשקר (או משהו "עדין יותר", אבל בהחלט לזו הכוונה), בכל מקום מיהרו להכתיר את ביידן לנשיא כאילו שנשיאים מוכתרים לנשיאים ברשת.


טראמפ טוען לזיופים וטען זאת עוד לפני, עם הרצון לבצע הצבעות דרך הדואר ודרך מכשירים. 

ברשת אנו זוכים לצפות בהמון עדויות לזיופים, פייק? אוליי,  ואוליי הפייק הגדול הוא בתקשורת,חשבתם על זה?, היא הרי מגוייסת לצד אחד בבירור, היא כל הזמן הקניטה את טראמפ והישגיו! היא כל הזמן "האכילה" אותנו בדיסאינפורמציה שכבר התגלתה מס' פעמים.

טראמפ אינו אהוד, בלשון המעטה, בקרב אנשי התקשורת, הוא סולד מהם לא פחות ממה שהם סולדים ממנו והיחסים הללו ניכרים בכל פעם שהוא יוצא לתקשורת ואיזה כתב מעז לסלף דברים ומיד הוא זוכה למקלחת קרה או רותחת מטראמפ בלי שום סנטימנטים ובלי שום ממלכתיות. זה הנשיא שהתקשורת בארה"ב אוהבת לשנוא.

אבל היום כבר לא ניתן לומר שטראמפ בודה דברים מליבו.

היום אפילו חלק מהתקשורת כבר לא נשארת אדישה להישגים שלו במס' מדינות שהסכימו לבדוק את טענותיו ואף להפוך את עמדתם.

חייב להבין, בארה"ב, בשונה מישראל,  עו"ד לא יכול להגיש תביעה ללא מסמכים אמיתיים ורציניים ואם הוא יעשה זאת הוא מסתכן בשלילת רישיונו כעו"ד לאלתר (הדבר נועד לצמצם תביעות סרק והטרלה של מערכת המשפט בארה"ב) ולכן עו"ד מהשורה הראשונה לא היו עומדים לצד טראמפ באם לא היה להם הר של מסמכים ועדויות שלא לומר עדויות בשבועה (בארה"ב עד כזה לא יכול לחזור בו מדבריו!- כך ע"פ החוקה).

יש כבר מס' מדינות שהסכימו לבדיקה חוזרת ובדקו מחדש ונמצאו לא מעט זיופים!!!

יש צילומי וודיאו שבמחוז של מדינה מסויימת, לפתע הודיעו על הצפה וביקשו מכל המשקיפים לעזוב את הבנין, אך עובדי הבחירות בקלפיות נשארו ולא זזו ממקומם ולפתע מגיעה משאית ושופכת שם אלפי מעטפות פנימה- הכל מתועד.

דברים מסוג זה קרו במס' מדינות בצורות שונות כולל כמות מצביעים שכללה יותר מצביעים ממה שיש אזרחים במחוז או במדינה  עצמה, "הצבעות" בשם אנשים שנפטרו מהעולם, כתובות של עסקים במקום בתים מה שפוסל בארה"ב את ההצבעה ועוד.


אבל עיקר הבעיות והחשיפות מגיעות ממכונות  ההצבעה של חברת  dominion 

נתחיל בעובדה שאחת מהתובעות הבכירות בארה"ב, עו״ד סידני פאוול , דרשה לקבל את הלוגים של המכונה ולפתע טוענים שאין למכונה לוגים- דבר שאסור ע"פ חוק בארה"ב.

עוד מתגלה שלמכונות אלו הצליחו להיכנס או לחדור פנימה גורמים סיניים, אומנם לא בתקופת הבחירות, אבל זה מעיד שמשהו יכל לחדור למכונות הללו וזה מספיק ע"פ החוקה לפסול את הקולות הללו.

עוד התגלה שהמכונות הללו בדרך פלא יוצרו בסין והבעלים שלהם הוא דמוקרט ידוע- צריך מעבר לזה כהוכחה לפסילה?

אגב המכונות הללו שימשו את עלייתו של מהפכן מסויים בדרום אמריקה שלאחר זמן העם דאג להדיח אותו.

יש גם אומרים שיש למכונה הזו שליטה מאירופה ממדינות שלא אוהדות את טראמפ ושוב ע"פ החוקה בארה"ב די בזה שיש ספק שלגורם חיצוני הייתה יכולת או קשר לבחירות ודי בזה לפסול את ההצבעות.


נזכיר עוד נקודה מעניינת "פרשת אובמה- גייט" כל המעקבים והניסיון לייחס לטראמפ קשר לרוסיה עם רפש שאין כמוהו ממשטר אובמה והתערבותו הבוטה לטובת הילרי והמצאת פרשת קשר בין טראמפ ופוטין שטראמפ הוא סוכן של פוטין, פרשה שנחשפה כקנוניה שהיו שותפים לה לא מעט בכירים בארה"ב ובתקשורת וכשכל האמת נחשפה וטראמפ טיהר את שמו, הפרשה הושקטה בכל מקום אפשרי- ללמדנו עד כמה הדמוקרטים והתקשורת הולכים יד אחת, הראיה שלא קם עיתונאי בודד לחקור את הדברים לעומקם או לדרוש וועדת חקירה בארה"ב לנושא.


כעת יצאו גם לא מעט הודעות להחליש את אמונת הציבור בטראמפ, כאילו עו"ד סידני פאוול מצוותו של טראמפ הודחה מתפקידה בתביעה שלו נגד הזיופים, אלא ששוב התבררה האמת, לא דובים ולא יער, היא מראש לא עבדה בצוות שלו!

התביעה נגד הזיופים רצה בשני ראשי חץ.

האחד מטעם הנשיא והרפובליקנים שבראשו עומד ג'וליאני עם צוות גדול ורציני והם מוגבלים בלו"ז צפוף לערעור ע"פ החוקה.

וחזית שניה בשם כל אזרחי ארה"ב לטוהר הבחירות הדמוקרטיות, עם עו״ד סידני פאוול, לה אין לו"ז לחוץ כמו לצוות של טראמפ והיא זו שכאמור שחשפה שאין למכונות ההצבעה לוגים וזה בעייתי מאוד.


נסביר רק שהחוקה בארה"ב אומרת שבאם אין הסכמה בין הנשיא הנבחר למכהן בנושא הבחירות ההכרעה עוברת לבתי המשפט ושום גורם אחר אינו מכריע בבחירות!- לבית המשפט העליון אגב ולא זה של המדינות!!! ושם כידוע יש מנויים לאחרונה מטעם טראמפ וחלקם כאלו שנלחמו נגד ביידן או שביידן מירר את חייהם לשווא ומנע את התקדמותם כשופטים.


יש כמובן את הקשרים המושתקים של אנשי ביידן ושל ביידן עצמו ומשפחתו עם תמיכה כספית מממשל סין והנושאים בבדיקה.


בקיצור, לדעתי, טראמפ עדיין לא מוספד ויש רבים מאוד שחוששים מהמצב המתקדם במדינות השונות שמאשרות ספירה חוזרת ומאזן הכוחות מצטמצם פלאים לטובת טראמפ.

למה כל הדברים הללו?

כי אין לדעת מה יקרה  ביום הפקודה, כשטראמפ יוכרז לבסוף כמנצח הגדול בבחירות.

כיצד הבורסה תגיב? ומה עוד יתגלה? כיצד חשיפות השחיתות גודלן ועוצמתן תשפיע על כלל דעת האומה?

מה יעלה בגורל משתפי הפעולה עם הזיופים וכל מערכת ההכתרה של ביידן?

האמת שהייתי נזהר ממניות של ערוצי תקשורת וסטרימינג בעלי ענין מובהקים נגד טראמפ.

ודבר אחד בטוח, אם זה המצב ולשם מתקדמת התביעה בצעדי ענק, לא הייתי ממשיך להחזיק ובטח לא רוכש כעת מניות של גוגל, פייסבוק, טוויטר וגם לא שם אמזון כי כולם יהיו על הכוונת של טראמפ ביום שלמחרת, לפירוקם מהמונופול שלהם בטח לאחר שהוכח שהם עשו שימוש כוחני וחד כיווני במערכת הבחירות הנוכחית ויש באפשרותם לפעול בכוחניות גם בכל מיני מדינות בעולם בזמני בחירות ו"להמליך מלכים" כאוות נפשם ולשלוט בתודעה של האזרחים.


הגיע הזמן לקרוא בין השורות ולהפסיק "לאכול" רק את מה שמנסים ל"האכיל" אותנו בתקשורת. היום התקשורת האמיתית היא ביד העם, ברשתות- שם נמצאת האמת וכן,  יש לסנן נתוני פייק בדיוק כפי שיש לסנן את רוב הפייק בערוצי ה"תקשורת" הקיימת.


מה עוד קרה השבוע?

חברת התרופות והחיסונים AZN הודיעה על הצלחה של החיסון שלה ובמקביל החליטה שהיא לא תרוויח על החיסונים שלה ומיד המתחרות ירדו על עצם העובדה שעוד מתחרה נכנסת לתחום וגם על "הוזלה" בגללה במחירי החיסונים, אלא שכעבור יומיים התגלה "שיש טעות בבדיקות" והיא נכנסת לסבב חדש של בדיקות וכל הקודמים מבוטלים זה מיד מקפיץ את החברות המתחרות כגון: MRNA, NVAX, INO, PFE, BNTX 


מצב המובטלים?

הצפי עמד על 730K דורשי עבודה חדשים בפועל היו: 778K דורשי עבודה חדשים- נתון חלש ומטריד אין ספק.


מה עשו המניות המככבות שלנו משבוע שעבר?

 TSLA

JMIA

NNOX

NNDM

תענוג של פגיעות ובונוסים למי שלקח את דברנו לטווח הרחוק יותר.


בכל הגרפים המצורפים - תבינו את המצב הכלכלי הכללי.


חלק מהמדדים שוברים שיאים


הממשל הסיני מודיע לפתע שהוא נכנס לחקירת חברות הרכב החשמליות וההכנסות שלהן ב- 5 שנים אחורה מחשש שהם עשו שימוש לרעה בסבסוד - סקטור הרכב הסיני יורד.

טסלה מחוץ לתמונה ובאטמוספירה משלה ונושקת את ה 600$


בענין הרכבים הזכרנו את חברת NKLA,  בסקירת האמצע שלנו,בעקבות העליה החדה ועל המשך העננה מעליה ושנראה שלא יתרקם קשר עסקי בינה ובין GM והיא אכן המשיכה לרדת!


זוכרים את הניתוח שלנו על חברת אינטל INTC?

המניה במגמת עליה מאז!


סחרו בחוכמה, קראו בין השורות אל תאמינו לכל ידיעה מבלי שהיא עושה לכם שכל.

זה נקרא להיות סוחר!!


בהצלחה לכולם

אין לראות בדברים המלצה למסחר.