מה עשה השוק?


נתחיל הפעם בטכני:

SPY- פתח בגאפ אפ  על תצורת בול פלאג ותמיכות שכבר קיבלנו מיום ו' (יום המסחר הקודם).

כמו כן ממוצע 50 נכנס מתחת למחיר ונותן לו כרגע תמיכה.

QQQ- באותו אופן של ה- SPY עם תמיכה כפולה ותצורה נתן את הגאפ אפ (שמהותו פונד'). המניה ירדה את כל הדרך בחזרה למטה ושוב נתמכה בתמיכה כפולה כפי שמופיע בתמונה, למביני טכני ברמה גבוהה יותר - ניתן לזהות כאן את אסטרטגיית MRR.


פונדמנטלית:

השוק פתח באופן מעודד מתוצאות היצור באירופה שהיו מעל למצופה.

מומחים בנגיף הקורונה הוציאו הערכה שהגל השני לא יגבה קורבנות גבוהים יותר מהגל הראשון וזה מעודד משקיעים להמשך ומוריד את הלחץ מהסגרים באירופה.

המומחים הללו, טוענים שאין צורך בסגר ורק עצם החשש מהדבקות יוביל לריחוק חברתי ומניעת התקהלות- ימים יגידו, לדעתי הדבר קשור עם האופי הכללי והמשמעת הציבורית של כל אומה ואומה ועד כמה הצעירים מושפעים מתיאוריות הקונספירציה בנוגע לנגיף.

היום יפורסמו גם תוצאות הזמנות מהמפעלים ונרצה לראות גם את גודל הצריכה האמריקאית האם היא גדלה או קטנה ותהיה לזה השפעה פסיכולוגית על השוק.

נראה שצמצום הפערים של טראמפ בסקרים לבחירות משפיע לרעה על חברות הטכנו' הגדולות שחוששות מהמשך צמצום כוחם המונופוליסטי ולכן ראינו שהסל העוקב ה- QQQ ירד חזק יותר לאחר הגאפ לעומת ה- SPY.

איטליה מצטרפת לצמצום התנועה בלילה וזו כבר מדינה רביעית מהמתועשות הגדולות באירופה שהולכת לצמצום תנועה/סגר.


מניה במיקוד מאנליסט מוביל בשוק ההון

מניית PYPL

3.11.20

מה קרה אתמול?

דוחות באפטר מרקט.

הכנסות עלו ב- 25%, ורווחים ב- 41% YOY

כמות משתמשים כללית בירידה ב- 55% לעומת הרבעון הקודם,

סה"כ התשלומים דרכה צמחו ב- 36% לעומת הרבעון הקודם, 

מצב המזומן החופשי בירידה קשה למטה- ירידה ממצב של 923M$  לעומת מצב נוכחי של 479$M  ובהשוואה לרבעון קודם רואים צניחה חופשית במזומנים החופשיים ממצב של כ- 2.2B$ למצב לעיל (479M$).

מבדיקה שבוצעה מצאנו שהחברה השקיעה כ- 3.2B$ הרבעון הזה ולא ציינה עבור מה בדיוק,

חובות לטווח הקצר עלו משמעותית מכ- 3.4  ל 8B$ 

גם בטווח הארוך והנכסים עלו באופן ניכר הרבעון הזה. (על פניו זה נראה שתרגיל מיסוי, זו רק הערכה שלנו שמסתמכת על העלייה הגדולה בנתוני ה- GAAP לרבעון הבא לעומת צמיחה קטנה יותר בנתוני ה- NON-GAAP)),

החברה מציינת שהרוויחה 0.13$ למניה על השקעה בחברת ריטייל בארגנטינה. 

החברה מספקת גיידנס לרבעון הבא ולכל השנה כולה צופה צמיחה של כ- 30% בהכנסות ועליה 17% ברווחים. צמיחה של 30% לשנה כולה בהכנסות ועליה של כ- 27% ברווחים. 

ע"פ נתוני התשלום מיסים שלה יחד עם הצפי לתשלום מוגדל של מיסים, ניתן להבין שהחברה ממשיכה לצמוח גם ברווחים בצורה משמעותית "ושריפת המזומנים" על השקעות נראית די מבטיחה מבחינת החברה למרות ירידה דרסטית במצב הפיננסי במזומנים. 


תרחישים:

לונג:

בהתאם לצמיחה ברווחים ובהכנסות וצפי חזק מאוד להמשך ונרצה לראות מוסדיים או משקיעים מגנים על הפוזיציות שלהם. 

בשלב ראשון ועם שוק עולה נרצה לראות את המניה עולה למחיר של 179$, עם שוק עולה ומיקוד במניה עם מחזורים גדולים נרצה לראות את המניה סוגרת את הגאפ דאון (אזור 185$) אך ככל הנראה הדבר יקרא בסווינג של מס' ימים.  


שורט:

מעבר לשריפת המזומנים/ירידה במזומנים, למרות ההשקעות, החברה צמחה בהכנסות בכ-25% לעומת עליה במחיר המניה ממחיר של כ- 100$ למניה בשנה המקבילה לעומת אזורי השיא למחירי 190-200$, עלה של כ- 100% ולכן יש גם תמחור יתר על התוצאות בדוחות ושחקנים פונד' ירצו לממש או לקחת שורט. 

יעדים: 174.3$ ועם כח מוכרים/שוק יורד נרצה לראות את המניה מגיעה גם למחיר - 172.5$.


תוצאות- עוד מומחיות מוכחת מאנליסט במוביל בשוק ההון!