מניית INTC

לתאריך 2.11.20


רקע קודם לניתוח

החברה דיווחה בתאריך 22.10.20 ואלו היו נתוני הדוחות: ירידה של כ- 22% ברווחים, עמדה ביעד אנליסטים בשורת ההכנסות אך YOY יש ירידה של כ- 5%. החברה ירדה מהדוחות בכ- 20% שמהווים את הירידה ברווחים ונמצאים בקורלציה לירידה ברווחים.

מה קרה מאז?

החברה הוציאה מס' הודעות חשובות:

* רכישת חברת סטרט אפ בתחום ה- AI שתיתן לה דחיפה בתחום הזה.

* הוצאת כרטיס גרפי משלה שיעבוד בתיאום מקסמלי עם המעבד שלה וזה תחום חדש שאינטל נכנסת אליו (אולי לתת מענה ותחרות למתחרות שלה: AMD, NVDA) 

* מציגה את ארכיטקטורת ה-Cypress Cove לדור הבא של המעבדים השולחניים. 

* בתחום המוביליי החברה צומחת מאוד יפה יחד עם תעשיית הרכב החשמלי (טסלה לדוגמא היא מתחרה שלה בתחום הזה) שממשיך לצמוח חזק בעולם ונותן לה הכנסה מאוד יפה שרקר הולכת וגדלה.

* הרצון של טראמפ, במידה ויבחר שוב, לפתוח מפעל ענק ושכל יצור השבבים יהיה רק בארה"ב- פרוייקט משולב בין ממשל ארה"ב וחברות כמו: אינטל, AMD, הענקית TSM מטיווואן. נציין שאינטל כבר קיבלה מענק מהממשל בנושא.

* מפעל ענק שהולך ומוקם בשקט בשקט בקריית גת. מפעל ענק שמרמז על רצון לייצר יותר קיבולות (ואולי גם לכרטיסים הגרפים החדשים?) יצור של שבבים, כלומר חברת אינטל צופה בקרוב, עם השלמת המפעל, הזמנות גדלות ולכן היא משקיע בהקמת מפעל ענק ליצור נוסף- יהיה מי שיראה זאת כהשקעה כדאית לטווח הארוך, בטח לאחר ירידות של כ- 20% לאחרונה.


תרחיש לונג:

ע"פ שלל ההודעות ולאחר שהחברה "נענשה" בנוגע לירידה בריווחיות נרצה לראות את המניה מתקנת בטח לאחר 20% של ירידות. משקיעים רואים כאן הזדמנות לאור המוצרים החדשים והם רואים גם את צמיחת השוק החשמלי ברכבים ומבינים שאינטל מכוונת לשם וירצו לקחת את המניה לטוח הארוך. מבדיקה בשטח- החברה בונה על שטח מאוד גדול בקריית גת מפעל נוסף וזה מבשר על הבאות ועל צמיחה וצפי של עליה משמעותית בקיבולת יצור שהחברה תצטרך והיא כבר בונה מפעל לצורך הנושא- כמו תמיד נושא של יכולת יצור גדלה והצורך בהקמת/הרחבת מפעלים מביאה להגדלה בהכנסות ובצמיחה של החברה- משקיעים רואים זאת וצופים לעתיד. טכנית: מחיר המניה נמצא על אזור ה 44$ שהוא אזור תמיכה מאוד חזק טכנית יחד עם התבססות מסויימת על אזור זה ומשם נרצה לראות את הזינוק למעלה. יכול להיות מצב שעקב הבחירות ונושא הצטרפות בריטניה לסגר הכללי יחד על צרפת וגרמניה השוק ירד ואיתו גם אינטל- אך באם הדבר לא יקרה נרצה לראות את המניה עולה לרמות של- 45,46,47,48$ ולטווח הארוך גם לאזור ה- 50$ (המחיר חייב קודם לצלוח את ממוצע 200 בגרף 15 דקות).


תרחיש שורט:

לגבי הכרטיס מסך - זה אומנם מוצר חדש אך בהשוואה לקיים המוצר הזה שווה ערך הטכנו' לכרטיס מסך ישן שך חברת NVDA.לרוב עלות רכישה במיוחד של חברת סטארט אפ ששורפת מזומנים יכולה להתפרש בקרב משקיעים/שחקנים כדבר שלילי בטווח הקצר והמניה תמשיך לסבול ממימושים. שוק יורד, סגר מתחזק באירופה כאמור בסקירה יחד עם חוסר הוודאות לגבי הבחירות- יכול להמשיך ולהוריד את המניה למטה. היא תהייה חייבת לשבור קודם את התמיכה ההיסטורית של ה- 44$ 

יעדים>>> 43.7>43.25$ >42.5$


בשולי הדברים נציין שאין לצפות כאן למהלכים אגרסיביים כפי שאתם רגילים לקבל מידי יום- מדובר במניה מאוד כבדה!  

טכני נוסף בתמונות:

תמיכות היסטוריות:

אין לראות באמור כאן, המלצה למסחר.


סחרו חכם, 

סחרו עם אנליסט מוביל ומוכח, 

המציג תוצאות מוכחות בשוק ההון 

יחד עם תלמידיו 

והכל בצורה מבוקרת ומוכחת מהברוקרים.


תוצאות מוכחות: