מה קרה לנו בשוק אתמול?

מקרי המוות העולים וכמות הנדבקים ממשיכה לעלות והסגרים המלאים או החלקיים ממשיכים בעולם וכמובן יש לזה השפעה על השווקים.

שני המועמדים לבחירות לנשיאות ממשיכים לרוץ מאירוע לאירוע כמו שפני אנרג'ייזר בתקווה להביא קולות מעוד מדינה.

נראה שהמירוץ סוגר פערים.

למרות הניסיונות לשדר שאולי יהיה הסכם סוף סוף לגבי תוכנית הסיוע, הרי שבפועל לא דובים ולא יער וככל שחולף הזמן, כשבוע לפני הבחירות, נראה שתוכנית הסיוע לא תאושר ובטחח לא תגיע לאזרחים, למרות שהם עדיין מקבלים, כפי שציינו כאן מס' פעמים, את הדמי אבטלה בסך של 600$ בשבוע.

אם הנשיא חשב שיקבל תרופה לפני הבחירות, כנראה שהוא התבדה, כי פייזר הודיעה שפרסם תוצאות רק לאחר הבחירות, מה שמלבד "האי הישג" לטראמפ שיכל להציג עוד הישג בכהונתו, מדובר כאן בעוד מורת רוח וציפייה מחיסון בזמן הקרוב- פשוט אכזבה.

סופת ההוריקן, שיכולה להביא לפינוי של 600K תושבים בארה"ב גם עושה את שלה בארה"ב וממשיכה להעלות חששות עם התקדמותה וע"פ ההיסטוריה חברות הכלבו כגון: WMT, TGT, COST עולות לאגרת מזון וחברות מוצרי הבניה עולות עקב רכישות למיגונים לבתים ותיקונים שלאחר הסופה.

AMD דיווחה אתמול בפרה מרקט והקדימה במפתיע את המועד שהיה אמור להיות באפטר מרקט.

דוח מעולה – היכתה תחזיות בכל פרמטר, כפי שצפינו כאן מראש, יחד אם זאת מה שהיה בגדר "שמועות" על רכישת חברת XLNX  הפך לעובדה!! זוכרים את הסיסמא?:

"Buy the rumors and sell the news:

אז קיבלנו אתמול שיעור מעולה לנושא ועל רכישה זו, כפי שרואים לרוב, החברה הרוכשת יורדת והחברה הנרכשת עולה בדיוק כפי שקרה אתמול בשני החברות הללו, יחד עם זאת נאמר שמדובר בעסקת מניות ולא העברת מזומנים כך שנראה שהמון שחקנים חטאו לאמת ומה גם שמדובר בעסקה אסטרטגית לצמיחה אגרסיבית על חשבון אינטל.

AMD  למרות שהיכתה תחזיות ירדה ב- 3.75%  וחברת XLNX  עלתה ב- 8.25% (בשיא היא הגיעה לתמחור המלא על הרכישה)

כפועל יוצא, עקב הרכישה וההתחזקות של AMD בעקבות הרכישה, מניית INTC (אינטל)  מיד הגיבה בירידות  של 2.61%, ירידות די צפויות, למי שעוקב אחר היסטוריית המאבקים בין החברות הללו, יודע ומכיר כשהאחת מוציאה חדשות טובות/ מוצר חדש השניה תמיד נפגעת במחיר באופן די מיידי.

בהקשר לחברה אחרת שגם השפיעה על הירידות ב AMD , היא חברת NVDA המתחרה של AMD בתחום הכרטיסים הגרפיים, כאשר יצאה "הדלפה" שהחברה עומדת להשיק כרטיס גרפי מדגם:

3000  RTX חדש שיהיה דגם בין ה- 3070 וה- 3080 המוצלחים של החברה ע"פ הביצועים נראה שהכרטיס אמור לתת מענה לכרטיס של המתחרה מסדרת ה- 6000 של AMD

מי שמכיר את היסטוריית המאבקים בין החברות הללו יודע שכשאר האחת מוציא דגם חדש השניה מיד יורדת וזה בדיוק מה שקרה אתמול בנוסף לרכישה כאמור לעיל.

עוד בהקשר ישיר ל AMD חברת מייקרוסופט דיווחה אתמול והציגה עליה של 30% YOY במכירות מכשיר ה- XBOX שלה שכידוע, כפי שציינו כאן בסקירה על AMD, עושה שימוש במעבד של AMD.

MSFT הציגה דוח מעולה  עם צמיחה של 12.3% בהכנסות, הכנסות תפעוליות צמחו ב- 25%, רווח למניה עלה ב- 31.88%, סה"כ יש צמיחה בכל המוצרים שהיא מוכרת ובעיקר 20% צמיחה במוצרי הענן- שזה העתיד היום, תוכנת האופיס שלה 365 צמחה במכירות ב- 21% וכאמור לעיל ה- XBOX צמח ב- 30% לאור שוק הגיימינג שרותח (כל הנתונים מתייחסים בהשוואה ל- YOY)


נציין שהסל העוקב QQQ לא רק שלא ירד אתמול אלא אף התחזק ב- 0.35% (בשיא אף מעבר) וזאת ככל הנראה לצפי של דוחות מעולים מכל החברות החזקות והמובילות שמדווחות עד סוף השבוע הזה (AAPL, GOOG, AMZN, FB   ו- TWTR שפשוט רותחת בעקבות הבחירות)

בכ- QQQ   מתחיל אפקט ה BFBF שלנו, אסטרטגיה טכנית שמעידה על גל עליות קרב ובשילוב עם צפי חזק של החברות לעיל, ודוחות טובים בפועל נראה שגם הטכני איתנו וחזק מאוד אפילו.

שני הסלים העוקבים נתמכים בממוצע 50 EXP ויהיה מענין לראות היום את התגובה של המכונות והשחקנים הטכניים, במידה ולא נקבל "חדשות רעות" או גאפ דאון שיהרוס את הכל.

חדי העין והמנוסים בטכני ימצאו כאן גם תצורת בול פלאג בשני הסלים העוקבים.

ניתוח טכני פשוט מצ"ב להבנת הדברים:


ניתוח מניה במיקוד מאנליסט מוביל בשוק ההון

מניית SRRK

מה קרה אתמול?


החברה הודיעה על תוצאות שלב 2 בנוגע למחלת ניוון שרירים בעמוד השידרה, הטיפולים ניתנו למשך חצי שנה, והתוצאות המלאות (טיפול של שנה) יפורסמו ב- Q2 2021. 

מדובר בסה"כ 23 חולים- כמות קטנה יחסית (אדם אחד נפסל עוד קודם לתחילת הניסוי כך שבפועל היו רק 22 מטופלים בניסוי).

החברה מדווחת שלא היו בעיות בטיחות.

המטופלים הראו שיפור של 67% במצבם. 

ישנה גם תרופה נוספת שהחברה בודקת (שלב 2) TOAPZ, ככל הנראה מדובר גם בתחום דומה, כאן היו 58 חולים. 

מהמחלה סובלים כ 30-35K חולים בארה"ב ואירופה (נכון ל 2017) והיא פוגעת בעיקר בילדים/צעירים.

SRK-015 נבדקה עבור שתי מחלות שונות וב- PIPE LINE של החברה התרופה נמצאת בשלב הכי מתקדם וכל שאר התרופות שלה בשלבים פרה-קליניים. 

נראה שהחברה נתמכת בחוקר בעל שם ידוע בעולם. 

מדובר בחברה שעדיין לא השלימה את שלב 2 ותשלים אותו בחלוף חצי שנה הבאה.

בעקבות ההצלחה הנוכחית החברה מתכוונת להגיש בקשה להרשמה לשלב הבא במחקר. 

החברה עלתה בשווי בכ- 480M$. 

החברה הוציאה אתמול ב 22:00 (שעון ארה"ב- יש טעות בפינביז בשעת העדכון בכתתבה עצמה מצויין הזמן הנכון של הוצאתה) הודעה (כצפוי) על הנפקה נוספת של מניות במסגרת טופס S3 של 150M$ כאשר החברה יכולה להנפיק בחודש הקרוב סכום נוסף של 22.5M$. עפ"י הטופס נראה שהמניות ימכרו לפי שווי שוק ולא לפי מחיר קבוע מראש. 


תרחיש שורט:

עפ"י ניסיון העבר לרוב הודעה של הנפקה אמורה להביא ירידות חדות במנייה במיוחד  כאשר מדובר במניות פני, מדובר בדילול של 20% למחזיקים במנייה ולרוב המשקיעים לא אוהבים הנפקות מסוג זה.

נציין שיש בחברה 87% מוסדיים אך יחד עם זאת הנפקות כאלו לחברה, ששורפת מזומנים ,(כחברת ביו') ידועים מראש ואין שום הפתעה לאף אחד, צריך לראות היום אם החברה צולחת ההנפקה או לא. 

נציין שמחיר המניה נמצא בשיא כל הזמנים (החברה הונפקה באזור 06/2019) ויהיו שורטיסטים ש"יפתחו עליה עין" היות והחברה עלתה כ 100% מאז ההנפקה הראשונית

בנוסף שחקנים טכניים יחפשו שורט על בסיס אובר קניה, בלא מעט כלים טכנים. 

תרחיש השורט מבוסס כאמור על ניסיון העבר ונרצה לראות ירידות מחיר (משמעותיות אפילו) לאזורי 32.7$>31.5$>30$ ואם עוצמת ירידות גם ל- 28$. 


תרחיש לונג:

נציין שאילו החברה הייתה כרגע מוציאה את התרופה לשוק, בחישוב לפי השווי הנוכחי שלה, מדובר בעלות של כ 1150$ פר מטופל לחודש, מה שאומר שלא מדובר במחיר גבוה או מוגזם ביחס לתרופות חדשניות מסוג זה (לסבר את האוזן- תרופות של סרטן יכולות להגיע ל 30K$ בחודש) ובמקביל מדובר בחישוב לשנה בלבד ואם התרופה תאושר מדובר בהכנסות של שנים קדימה וזאת הודות לשווי שוק יחסית נמוך של החברה ובמקביל פלוט נמוך שיכול ליצור המשך ביקושים ועליות מחיר. 

סביר להניח שקודם נקבל ירידות על ההנפקה ולאחר מכן איסוף סחורה של אותם משקיעים/מוסדיים שימשיכו להאמין במוצר, לאחר התוצאות במחקר שפורסם (67% שיפור) ויאספו סחורה, עקב ההנפקה כהזדמנות וגם על מנת לשמר את האחיזה שלהם בחברה. 

כאן ניתן שני תרחישים ללונג:

1. כאמור לאחר הירידות נרצה לראות את המנייה חוזרת בחזרה לאזורי הגבוהים עפ"י אסטרטגיית B2T ( במידה והחברה צולחת את ההנפקה) 

2. לאור התוצאות, המשקיעים לא מממשים על הודעת ההנפקה והמנייה ממשיכה צפונה.

יעדים: לאזורי 36$>36.6$>37$ ועם כח ל 37.5$ ואף 38$ סביר להניח שהאיסוף יהיה באזור ה 30$ - מספר עגול (שווה להציץ בגרף חודשי להבין עוד דבר שלא נוכל לציין כאן).


מראה גרף טכני:


בהצלחה לכולם

תסחרו חכם ועם מיקוד וניתוח מאנליסט מוביל בשוק ההון. 

תוצאות- ועוד איזה תוצאות

תרחיש השורט מתממש במדוייק ע"פ היעדים והסדר שנכתב בניתוח מתממש כמו שעון שווצרי- משם מתחיל תרחיש הלונג עד כל היעדים+ בונוס

מצרף לכם כאן גם את ההכוונה שלי לקהילה בזמן אמת.


עכשיו ניתן גם לחשוף את הנקודה מהשבועי שלא יכולנו לחשוף כאן קודם (מגבלת החוק)


מלאכת מחשבת של האנליסט המוביל בארץ והצוות שלו!


נתראה במניה הבאה.