ניתוח שוק והסלים העוקבים SPY, QQQ

נכון לאתמול נראה שהמצב של אי אישור הסיוע עד הבחירות גורם לאכזבה למשקיעים ולהלך הרוח הכללי, היעדר הסיוע יכול לגרום לפגיעה בכלכלה בטח לעסקים הקטנים, וכמובן לתחום התעופה/בואינג/ספנות, ומחזיר את החברות למצב שלילי. 

הגפ-אפ בפרה עלה על כסף טיפש  בנוגע לנושא החיסון וזה כמובן לא החזיק מים. 

פייסבוק ממשיכה את התסבוכת מול הסנאט בנוגע למונופול שלה ברשת בפרשה חדשה שהתגלתה (חסימת עובדת בכירה של הנשיא טראמפ בדבר הפצת העובדות על ביידן, במקביל פייסבוק הסירה מהרשת את כל החשיפות מול ביידן והבן שלו והדבר התגלה בכתבה של הניו יורק טיימס) הגודל שלה והתערבות בפוליטיקה לא תורם לה מול הסנאט שגם ככה רוצה לפרק אותה ומשקיעים לא אוהבים את זה

אמזון סופסוף פרסמה את נתוני מכירות הפריים דיי והמספרים מעידים על מכירות ב 45% יותר משנה שעברה (מכירות בסך 10.4B$ לעומת 7.16B$ בשנה שעברה), יחד עם זאת, עקב מצב השוק ואי הסיוע לא רואים את התוצאות הללו משתקפות במחיר המנייה. יש מי שמפרש את זה כעלייה מלאכותית מהסיבה שלרוב יום המכירות הוא בספטמבר ועכשיו הוא באוקטובר בסמוך יותר לקריסמס וכנראה מכרסם ממכירות של עונת החגים. במקביל נראה שחברות נוספות כמו וול-מארט רכבו על היום הזה וביצעו ימי מכירות משלהן במקביל לאמזון מה שכמובן יכל להוריד מכירות מאמזון השנה. 

FDX ו UPS הוציאו הודעה שהם אומרים ללקוחות הגדולים להקדים את ההזמנות שלהם עקב לחץ הזמנות והם מתריעים (כמו שנה שעברה) מאי יכולת לספק את ההזמנות בזמן. נזכיר ששנה שעברה בגין הסיבה הזו אמזון הפסיקה לעבוד עם FDX ואסרה על מוכרים לעבוד עם FDX. (לכן רואים את הקפיצה בשתי החברות הללו בתחילת היום וכנראה עם מצב השוק החברות ירדו. 

בשני הסלים העוקבים נראה שהמחיר קרוב לאזורי תמיכות ואם הפד' יתערב ויזרים כסף, כמו שמצפים, נרצה לראות השוק חוזר מעלה וממשיך את הטלטלה כמו בשבוע שעבר. נכון לכרגע אין להתרשם משום גפ (אפ או דאון) ובטח לא להתעסק עם GAP&GO למי שאוחז בסגנון המסחר הזה. טכנית קיבלנו בשני הסלים העוקבים את אסטרטגיית COIS בתוך היום מה שיכול לתת עוד תנועה מבחינה טכנית והכל תלוי בהזרמת כספים של הפד' או הודעה חדשה בנושא הסיוע.


ניתוח מניה ליום:

מניית APTX

מה קרה במניה?

חברת ביו טכנולוגיה, הודיעה על הצלחה בשלב 2 בפיתוח תרופה להפרעת פוסט טראומה, וככל הנראה יש לא מעט חולים בעולם, החברה ביצעה את הניסוי על 153 חולים ולמרות שמדובר בחולים שקשה לטפל בהם תרופתית התרופה הראתה הצלחה. המנייה זינקה באפטר כמעט 82% ולאור השווי הנמוך שלה נראה שאין כאן תמחור יתר (עלתה בשווי בסביבות 142M$) ביחד עם פלוט יחסית נמוך (39M מניות) יש לה עוד סיכוי לזוז. יש לחברה סה"כ 3 תרופות בקנה וכולן בשלב 2. 

2 מתוך השלוש תרופות נמצאות בתהליך אישור מהיר מה FDA כולל האמורה (NYX-783). וכמובן זה נותן לה סיכויים מאד גדולים להמשכיות. 

היו במנייה מחזורים ערים באפטר. 

https://finance.yahoo.com/news/aptinyx-reports-positive-statistically-significant-204400387.html

היסטורית: 

ב 16.01.19 החברה הודיעה על אי הצלחה בשלב 2 על התרופה NYX-2925, כרגע התרופה הזו עדין נמצאת בשלב 2. בזמנו לחברה היו לחברה 165M$ במזומנים ולמרות ההפסד הגדול, עקב הירידות על אי הצלחה, נראה שהחברה שמרה על עצמה. לפי הדו"ח האחרון לחברה יש 116M$ במזומנים מה שיכול לתת להרבה משקיעים בטחון להאמין בחברה. נציין שלא מדובר בהכנסות ממכירות אלא מגיוסים והשקעות ולכן כרגע האפשרות שתנפיק מניות נוספות (S-3) הרבה יותר גבוה עקב הנושא


תרחיש לונג:

אי-תמחור יתר, 67% מוסדיים שבטח לאחר הודעה כזו ירצו לתחזק את המנייה, נכון לכרגע המנייה נמצאת מעל אזורי התנגדות (6$) מה שנותן לה אפ-סייד טכני. כמובן יצטרפו לחגיגה הרבה שחקני רובין הוד ושחקני פני שיכנסו עקב המחיר הזול ויפמפמו את המחיר למעלה. בגרף 15 דקות ניתן לראות בול פלאג להמשכיות עם תמיכה. עם מחזורים ערים בפרה נוכל להבין שהמנייה תופסת מיקוד ופניה כלפי מעלה, יעדים  8$>9$>10$. 


תרחיש שורט:

קודם נזהיר שיש במניה טופס S-3 מוכן שמשמעו אפשרות הנפקת מניות לציבור הרחב במיידי, לרוב חברות הפסדיות כאלו, כאשר נמצאות בהייפ על הודעות, מייד מנפיקות כדי לנצל את ההיפ לגיוס כספים, לרוב על הנפקות כאלו המחיר צונח, לפחות ביום הראשון, ואם אין חדשות עדכניות המנייה ממשיכה לצלול. ביומי המנייה תחרוג מה- BB בצורה משמעותית שמייד תגרור שחקנים טכניים ומכונות לבצע עליה שורט.

לינק לטופס S3 לעיונכם:  https://www.bamsec.com/filing/104746919003956?cik=1674365

תרחיש 1: עקב הנפקה נוספת, במידה וקורה, סביר שנראה את המנייה יורדת למחיר ההנפקה (יש לעקוב אחרי החדשות).

תרחיש 2 : בולינגר יכול לגרור אותה לתיקון לאזורי 6$ וגם ל 5.7$. חשוב במנייה כזו לא להיות הראשונים להיכנס, יש לחכות לתיקון, לעשות ריפרש על חדשות, ולא להשאיר סווינג פתוח. 


לינק לפינביז: https://finviz.com/quote.ashx?t=APTXבהצלחה אין לראות בנכתב המלצה למסחר!


מסר מנטלי יומי:תוצאות בפועל!!!

הסלים העוקבים:תוצאות המניה למעקב- APTX

התוצאות המדוייקות על שני התרחישים במניה היומית

תרחיש הלונג כולל ההכוונה לכניסה לאחר תיקון עד ליעד ראשון- 8$

תרחיש שני על הטכני ליעד הראשון ומשם המשך ירידות לאחר ההודעה על ההנפקה כצפוי בתחזית שלנו:

כל הפרטים בתמונה.

ניתן היה לייצר כאן רווחים איכותיים למי שעקב.


הניתוח כפי שיצא לקהילת "סקירות הזהב"


ההודעה של החברה על ההפקה - כצפוי בתרחיש השורט:

https://finance.yahoo.com/news/aptinyx-announces-proposed-public-offering-200100699.html

מי ששולט בתחום הפניס יודע ומכיר ויכול לצפות את מהלך החברות קדימה- עוד הוכחה ששוק ההון שייך רק למקצוענים ואינו הימור!!!

לפרטים על הכשרת הפני ומומנטום שלנו 

כנסו לכאן הכשרה מקצועית למניות פני ומומנטום