סקירת שוק לשבוע מסחר המתחיל ב- 14.12.20


הדברים כאן יהיו בהמשך לנכתב בסקירה סופ"ש.

רק נחזור על מס' דברים עיקריים:

1. תוכנית הסיוע כרגע עדיין לא מאושרת וזה כמובן גורם לאכזבה וכשם שהשוק עלה על התקווה לסיוע כך הוא יורד על אי האשור כרגע וכפי שציינתי בסקירה הקודמת לאחרונה הנושא הזה נהיה כגרזן ביד החוטב למשחק ולתנודתיות בשוק ההון.

יחד עם זאת התשלומים ממשיכים לעוד שבוע כרגע.

2. התחלואה גוברת ובניו יורק המסעדות נסגרות!

3. מס' דורשי העבודה עלה באופן חד ועומד על 853K דורשי עבודה חדשים לעומת צפי של 725K  וזו גם קפיצה חדה לעומת הדוח משבוע שעבר שעמד על 716K שגם הוא היה בעליה לא מבוטלת וזאת כמובן "הודות" לעליה החדה במספרי התחלואה והידוק הסגרים או "הסגר הליילי" שמשבית עסקים ששולחים את העובדים הביתה.


מה מעבר?

4. פייזר קיבלה את אישור ה- FDA ונשלחו לארה"ב כ- 6M חיסונים (כמות קטנה לכל דעה לעומת היקף האוכלוסייה בארה"ב) פייזר עצמה, למרות ההודעה לא התרוממה ואף ירדה והתקיים בה: "מכור את החדשות".

נזכיר שהחיסון כבר ניתן כמעט כל השבוע בבריטניה עם מס' חריקות, אבל סהכ החברה הוציאה הסברים מניחי דעת לכל מקרה וכאמור ה- FDA אישר סופית ביום ו'.

5. אנחנו נכנסים לתקופת "ראלי סנטה קלאוס"- חצי השני של חודש דצמבר שמביא עימו המון קניות ומתנות לחגיהם ברחבי העולם.

נזכיר שחודש דצמבר, היסטורית, הוא אחד החודשים הטובים ביותר בשנה למניות, דווקא בשל המתנות וחגיגת הקניות.

הגרף מתאר זאת טוב ממילים.


ניתן לראות שרוב מניות ה FAANG כולל MSFT מחודש ספטמבר די זזו ימינה בתעלה ולא התקדמו למעלה וכידוע יש לחלקם לא מעט בעיות עם הרשות להגבלים עסקיים בארה"ב שיצטרכו לצלוח או להיות מפורקים וכרגע יש עננה גדולה סביב עתידם, בטח באם יתברר לבסוף שטראמפ ניצח בבחירות.


לאור הצליחה של משבר הקורנה בשוק ההון והחזרה המאוד מהירה למחירי שיא לאחר ההתרסקות מאזור חודש מרץ נשאלת השאלה איך תראה שנת 2021 בשוק ההון?

כשבודקים זאת חייב להבין את רמות המזומנים בשוק.

140B$ זרמו לשוק בחודש וחצי האחרונים- זה שיא שלא היה קודם לו.

7B$ מסכום זה זרם לסקטור האנרגיה- גם שיא בפני עצמו.

בוצעו 9,730 הנפקות חדשות בשנת 2020 כולל הנפקות משניות (נוספות על הקיים), זה מכניס עוד כ- 1.1T$ למשקיעים.

זו השנה הטובה ביותר אי פעם עבור ההנפקות.

כ- 900B$ זרמו כמזומנים השנה מתוכם רק כ- 127B$ לשוק המניות.

אומנם אף אחד אינו נביא, אך קשה לדמיין את כל הכסף הזה שוכב ונשען סתם בבנקים וזוכה לריבית אפסית במקום שינהלו אותו לצורך תשואות גבוהות בהרבה.


יחד עם כל הנ"ל רוב חברות הטכנו' די מנופחות ויכולים לקרות האחד מהשניים:

ירידות מחיר חדות עקב הבועה בה אנו נמצאים ואנו נמצאים חד משמעית בבועה ואז המשקיעים יסכימו לקנות מניות במחירי מציאה על פני ידיים חלשות שישחררו סחורה או שהמשקיעים יחפשו אלטרנטיבות להר המזומנים שלהם במניות צמיחה חדשות או באפיקי השקעה שונים ולכן לדעתנו כיום מניות הטכנו' יכולות להיות בסוג של סיכון לא קטן.

יש לזכור שממרץ השוק עלה ללא הפסקה ויש מקום הגיוני לתיקון לא קטן. 

זו טבלה שממחישה היסטורית את המצב ומה קורה לרוב היסטורית:

וכמובן אם החיסונים יעבדו כמצופה והכל יחזור לשיגרה ניתן לקוות לתוצאות טובות יותר יחד עם חזרת כל ענף התעופה, ספנות, מסעדנות, קולנוע ותיירות עם כל המשתמע וכל ההסתעפות ממנו וכמובן גם מחירי הנפט יעלו כאשר כל הצריכה העולמית בתחום התעופה תחזור ויותר מהכל נושא החזרה לתעסוקה שיגביר את קצב הצריכה והצמיחה של הכלכלה האמריקאית לכן אני נוטה להיות אופטימי בנושא השוק.

לדעתי נקודה נוספת שתהיה מכרעת, ולדעתי אני היחידי בתחום בארץ ובעולם שכותב על זה כבר מס' שבועות, זה מי יהיה הנשיא בסוף מסע הבחירות הזה.

אמריקה יכולה להישאר שסועה, חשדנית וממורמרת מאוד לאור כל הדברים שמתגלים מידי יום בתעשיית זיופי הבחירות בארה"ב ולדעתי יהיו לזה השלכות מרחיקות לכת ברוח העם האמריקאי באם הבחירות הללו לא יסתיימו בתוצאה של "ניצחון הגון" מעל לכל ספק, רק אז האמון של הציבור יחזור לכל המערכות בארה"ב ובאם לא, לדעתי ומקווה שאיני מגזים, ארה"ב יכולה לעבור גם מהפכה אזרחית או צבאית באם הבחירות הללו לא יסתיימו בניקיון כפיים. חייב להבין שהאזרח האמריקאי שונה לגמרי מהאזרח פה בארץ והוא יוצא בהמוניו החוצה להפגין ויודע לעשות שימוש גם בכח הזרוע לא פעם ונראה שההמונים נמצאים בצד של טראמפ ולא כפי שמנסים להציג בתוצאות כרגע.

אם זה יהיה המצב, אזי נראה בשוק המניות ירידות מסיביות עד התבהרות כל התמונה כולה ועד שהשקיפות תחזור לאזרחי ארה"ב.

פן נוסף שיכנס לסיפור, באם אכן טראמפ יהיה זה הממשיך בנשיאות, לאחר חשיפת ההתערבות הסינית בבחירות הוא חזרה של מלחמת הסחר, כאשר טראמפ שם עליהם את כל הלחץ וממש "יאנוס" אותם עד תום, תזכרו שבקדנציה השניה אין לו מה להפסיד והוא כבר לא יהיה לגמרי "פוליטי" ונחמד (מה שלא איפיין אותו מעולם בקשיחות במשא ומתן עם הסינים).

גם אירופה תזכה למקלחת קרה מאוד מצידו של טראמפ- אסור לשכוח את מעורבות גרמניה בבחירות הללו דרך המכונות שמגיעות משם והיו קשורות דרך הענן לחברה בגרמניה (הדברים סוקרו כאן בסקירות הקודמות)- בקיצור טראמפ אולי טוב לשווקים, אבל המסביב איתו יהיה קשוח מאוד עם מלחמת סחר קשה וחדשה מקודמתה כאשר גם גרמניה על הכוונת יחד עם חברות הרשת שמיררו לו את החיים בבחירות הללו (גוגל, פייסבוק וטוויטר).


שתי הנפקות שעשו המון באז לאחרונה היו ABNB (חברת Airbnb) בתחום תיווך "שוכרי יחידות נופש או יחידות מגורים" הידועה ומניית DASH (חברת DoorDash ) חברת משלוחי מזון, שהיא לא בדיוק ריווחית.

שני החברות הונפקו מעבר לשווי שלהן ומשם כידוע המחיר תמיד צונח.

לכן אני תמיד מזהיר את חברי הקהילה שלנו להתרחק מהנפקות.

יום ההנפקה והמשכו בתמונה.


טכני- מצב הסלים העוקבים

חייב לציין שהכל יכול להתהפך בגאפ לכל כיוון בטח באם לפתע תצא הודעה שסגרו את תוכנית הסיוע.


תעודות סל חשובות- רובן זזו ימינה השבוע.מניות למעקב השבוע:

לגבי טסלה- TSLA

יש מס' גורמים שיכולים בזמן הקצר להביא להמשיך ירידות קראו אותם כאן:

הורדת דירוג מאנליסט שחושב שטסלה לא תוכל לשלוט בענף הרכב החשמלי:

https://www.cnbc.com/2020/12/10/jefferies-downgrades-tesla-says-it-doesnt-believe-electric-carmaker-can-dominate-auto-industry.html?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_content=Main&utm_source=Twitter#Echobox=1607650119

והודעה שניה שככל הנראה יקראו הכסף הטיפש ויחשבו שיש כאן תקלה ו"אסון" לחברה כי היא סוגרת קווים ל 18 יום ולא יבינו שמדובר בהשבתה מתוכננת מראש כי הרכבים הללו מהווים רק 11% מהמכירות והמנכ"ל מחפש ברבעון הזה "ריווחיות" כי לעמוד ביעד המסירות כל הנראה הוא יעמוד בגדול.

https://www.cnbc.com/2020/12/12/tesla-model-s-and-x-production-will-shut-down-for-18-days-email.html

כל זה נועד לניעור ידיים חלשות והזדמנות לכסף הגדול לקחת במחיר מעולה למעלה לפני הכניסה למדד ולפני תוצאות הרבעון עם יעד המסירות של 500K -  לחפש לרכב על הכסף החכם ולא הטיפש.

המנכל דואג להדליף מייל שדורש לעמוד ביעדי מסירות כי יש לו יותר ביקושים מיכולת יצור כרגע (שוב מה האינטרס שלו להדליף מייל כזה אלמלא להראות לכולם שיש לו מכירות והוא רוצה עוד...אגב עוד רכבים זה תוספת לריווחיות שהוא מחפש הרבעון הזה)

https://finance.yahoo.com/news/tesla-needs-increase-production-now-193711669.html

יחד עם זאת צוות משא ומתן של טסלה יצא לאינדונזיה לקדם את המשא ומתן להקמת המפעל לסוללות במדינה

https://finance.yahoo.com/news/tesla-teams-visit-indonesia-check-070417277.html


סחרו חכם, 

סחרו עם אנליסט מוביל בשוק ההון,

שמספק תוצאות מוכחות מידי יום.

להצטרפות לשירותי הסקירות וקהילת "סקירות הזהב">>https://lp.expert-traders.co.il/gold/

נ.ב.

אין לנסות להצטרף ללא תשלום- אתם תחסמו לעד!!!