סקירת שוק לשבוע מסחר שיתחיל ב 11.1.21


השוק דוהר למעלה וכובש שיאים חדשים למרות כל מה שקורה בארה"ב מעל פני השטח ומתחת לפני השטח. 

נראה שהשוק אהב את "אקורד סיום" המסע והמלחמה לנשיאות בניצחון, לכאורה, של ביידן, שמייצג את הדמוקרטים (למה לכאורה?- כי יש עדיין דברים שקורים מתחת לפני השטח ואין כאן המקום לספר את כל הסיפור, אך תשימו לב שמההחלטה ב 6.1.21 בקפיטול, חברות הביג טק לא בדיוק עלו למעלה למרות כל קשרם עם הדמוקרטים וסיום, לכאורה, של מצוקתם לפירוק המונופול שלהם). כן נאמר שהחל כאן משהו ענק ושלילי בעיניי, בארץ הכי דמוקרטית, שהיא הסמל לכל הדמוקרטיות בעולם  וסמל לחופש הביטוי, למעשה החל, דרך הרשתות, גל השתקה וסתימת פיות (שאינו חדש לאנשים הפשוטים בצד הימני של המפה) בדמות חסימה זמנית ולאחר מכאן חסימה לצמיתות של נשיא מכהן בארה"ב ולא משנה כמה מנסים להדביק לו "פילוג" וה"הסתה"- עדיין מדובר בנשיא שמייצג 74M קולות שבחרו בו ולא ניתן לעשות מעשה לא דמוקרטי כזה בטח לא במדינת ה- דמוקרטיה! זהו יום עצוב לדמוקרטיה בכללה ולדמוקרטיה בארה"ב בפרט. 

מי שמעט חכם ועיניו בראשו מבין שיש כאן התארגנות רבתי של כל הביג טק ברשתות שחברו יחד כמונופול וסנדיקט לחסום את הנשיא, כולם ברגע אחד (!)- זה פשוט קנוניה מתוכננת מראש. 

נמשיך: 

* דוח מבקשי העבודה עמד על 787K דורשי עבודה חדשים לעומת צפי של 800K  ונותר ללא שינוי מהשבוע שעבר.

* מחיר הביטקווין, שאני לא רגיל לסקר אותו, אבל כבר אי אפשר להתעלם ממנו, עלה לשיאים מטורפים של מעל ל 40000$ האם זו ההונאה הכי גדולה בהיסטוריה או תחילתו של מטבע חדש לאור כל הבלאגן שצופים בעולם (מהומות בארה"ב, הסינים רק מדפיסים כסף וכו'). 

* טסלה תורמת חזק לעליות בסל העוקב Spy  עם זינוק מדהים מאז כניסתה למדד וסגרה בשבוע שעבר מעל 180$ מהלך (בשיא) בשבוע!!! שהם כ-  25.7% עליה בשבוע למניית ענק- זה נושא שלא רגילים לראות במניית שוק גדולה!!!– לשם ההבנה החברה גרמה לנזק של 38.2B$ לשורטיסטים ברחבי העולם והגדולים שבהם טוענים, שבאמת, נכון להיום, זה בלתי אפשרי לעשות שורט על המניה- זוכרים מי הזהיר כאן הרבה קודם שהיא הולכת להתפוצץ עם דוח המסירות?- קול קטן נגד כל "המומחים" בארץ כולל בעולם שכולם חשבו היא עוד חברת רכב והשוו אותה לטויוטה וכו' – טעותתתתתתתתתתת!!!! 

קראו כאן ותבינו:

 https://finance.yahoo.com/news/despite-38-2b-losses-tesla-220506552.html https://www.fool.com/investing/2020/12/04/billionaire-tesla-short-seller-admits-its-impossib/ 

* אפרופו טסלה, שוק הרכבים החשמליים בסין עדיין רותח וגם NIO מזנקת לרף  של  59$  למניה לרגל עמידתה בדוח המסירות שלה וכוונותיה להיכנס לשוק האירופאי. 

* בין לבין, מתחת לראדר, נראה שאפל מתחילה שיחות רציניות לגבי הרכב החשמלי שהיא רוצה לבנות ויש כבר שיחות מקדימות עם חברת יונדאי הקוראנית. 

* אפרופו קוריאה הדרומית, אז היא חתמה הסכם ענק עם חברה אמריקאית בתחום המימן (PLUG) לבצע המרה לאנרגיה ירוקה – שווה לעקוב

*  ג'ק מא, הבעלים והמנכל לשעבר של עליבאבא (BABA), לאחר שנעלם במשך זמן מה, לפתע חברו מדווח שהוא בחר ל"הוריד פרופיל" – המניה ניסתה לחזור למעלה לאחר הירידות שלה עם העלמותו של ג'ק מא, אך מה שכתבתי בקהילה שזה נראה מעט מוזר, שג'ק בעצמו ובקולו לא מוציא הודעה מסודרת לכולם כאות הרגעה ואנו שומעים זאת מ"חברו".

המניה לאחר ההתרסקות מתקנת מעלה. 


* נזכיר לכולם כי שלוש חברות הביג טק הסיניות קיבלו חסימה מהבורסה האמריקאית בצו נשיאותי וגם כאן קיבלנו מעט "משחקי נדנדה" בהתחלה הבורסה הודיעה שהחברות הללו יצאו, אח"כ יצאה הודעה שהם ימשיכו להיות בבבורסה ולאחר מכתב משר האוצר לבורסה הם שוב הודיעו שהם יצאו החוצה, נכון לכרגע רואים ששאר המניות הסיניות לא נזוקו מהמהלך הזה (בהתחלה זה היה נראה כך) וזה ככל הנראה הודות לתוצאות האחרונות מבחירת האלקטורים בג'ורג'יה ארה"ב ואישור בקפיטול של ביידן כנשיא הבא של ארה"ב וכידוע לכולם על קשריו עם הסינים.

* השוק ירד, עקב הפרעות והפריצה לקפיטול  ב-6.1.21 בדיוק ברגעי ההודעה על הפריצה לקפיטול וחזר למעלה כאילו לא קרה דבר. נציין שהתגלה בהמשך שאלו פעילים מוכרים מהגוף שנקרא "אנטיפה" שפועל בארהב ובאירופה ודוגל בכאוס והרס וביזה- תמונות הפורצים הועלו ברשתות וזוהו מהפגנות אחרות שלהם ברחבי ארה"ב.

כל בר דעת מבין שכל תומך בטראמפ אינו יכול לזעוק נגד היהדות וללבוש חולצות בעד השואה כי לנשיא טראמפ יש חתן יהודי ולכן אין שייכות וקשר בין גורמים אלו לטראמפ שעשה המון בארבע שנותיו למען ארצנו וביסוסה בלא מעט תחומים, אבל נושאים מעין אלו של הסתננות פעילי שמאל בתחפושות וסמלים ימניים לתוך שורות הימין אינם חדשות ליודעי דבר.

* סקטור האנרגיה המתחדשת הירוקה מזנק מהסיבה שיש אישור של ביידן כנשיא וכידוע שהדמוקרטים הם בעד אנרגיה מתחדשת וירוקה-  מי שעקב אחרינו בחודשים האחרונים זכה לקחת את סלי האנרגיה שניתנו כאן כרעיון להשקעה  שהניב תשואות נהדרות בזמן הקצר – אז בדקו אותנו אחורה (XLE,TAN). 

* מדד הבנקים (KBE) מזנק מאז ההודעה על מתן אישור לרכישות עצמאיות של מניות הבנק לאור הבדיקה של הפד' וחוזקן הפיננסי של הבנקים. 

* אנחנו לפני תחילת עונת הדוחות החדשה ונראה שמצבן של רוב החברות הגדולות והמובילות מעולם לא היה טוב יותר וכל מי שעוסקת במדיה או עשתה הסבה לעולם הדיגיטל או נמצאת בעולם חנויות הדיגיטל רק הרוויחה בגדול, דוגמא נהדרת לכך היא מניית NKE שפורחת וצומחת בהכנסות וגם ברווחים עקב מעברה למכירה ישירה לקהל ולא דרך קמעונאים ובכך היא גם מרוויחה, בטח לאור חנויות סגורות וצמצום כח האדם ותשלום שכירויות  (תזכרו שגם אותה סיקרנו כאן בעבר ונתנו לה דגש שהיא תמשיך לעלות) והיא כבר קרובה לשיא הקודם שלה. 

* החברות שאכזבו אותנו הן חברות השילוח (FDX, UPS) שלמרות דוח טוב יורדות ולא עלו כפי התחזית שלנו וזה "הודות" לצפי עלויות גבוה בשירותי הקרקע ברבעון הקרוב- לנו זה נראה עדיין תמוה- אבל את האמת יש לומר- צפי לחוד ותוצאות הפוכות, הפעם, בשטח- הפוך למה שחזינו לחברות הללו.


* לצערנו, ביום שבת, עוד דיווח על התרסקות מטוס בואינג מאינדונזיה – הפעם דגם מסוג אחר, דגם- 737-500.

זו עוד מכה אנושה לחברה שרק חזרה לטוס עם ה 737MAX   שהיה מקורקע זמן רב עקב מס' התרסקויות וכעת עוד מטוס שלה מתרסק, זה כמובן פוגע חזק באמינות החברה, שגם ככה נמצאת בקשיים, עקב מצב התעופה בעולם בגלל הנגיף ולכן שווה לבדוק מה קרה עם החברה מאז ההתרסקות השניה וההבנה שיש בעיה במטוס שלה ומה זה עשה למחיר המניה. תוסיפו לכל הנ"ל שהחברה הסכימה לפצות את כלל הנזק שגרמו ההתרסקויות הקודמות שלה וכלל הפיצוי עומד על סך של כ- 7B$ ועוד 500M $ למשפחות ההרוגים.

שווה לקרוא כאן את המכלול ולהבין את הבעייתיות של החברה: https://www.fool.com/investing/2021/01/09/boeing-agrees-to-244-million-penalty-for-737-max-f/ 


* אינטל שכבר ניזוקה לא מעט מנטישת אפל ואח"כ גם של אמזון מתחילה לקבל ריקושטים ממשקיעים אקטיביים שלה עם מכתבי דרישה שהיא חייבת לקבל החלטות לגבי המשך היצור של השבבים המתקדמים, שהיא מסרבת כרגע להחליט האם להוציא זאת ליצרן חיצוני כמו TSMC / סמסונג או לקבל החלטה לייצר בעצמה (יש לה לא מעט בעיות לייצר בעצמה את הדור החדש) במקביל כמות ההזמנות לפיתוחים החדשים שלה לא יורדים והמעבד שלה יחסי חזק מאוד עדיין בשוק וגם תחום המוביליי חזק אצלה ויהיה מענין לראות מה היא תודיע לבסוף בנושא, בינתיים המניה ממשיכה לעלות. 

בכל מקרה, מדבריי כאן, ניתן להבין ששווה לעקוב גם אחרי מניית TSM (חברת TSMC).

מצב הקורנה בארה"ב ממשיך להיות לא טוב ונזכיר את אירופה שנמצאת בסגר מלא (בריטניה עם סגר מלא עד אמצע פברואר וכנ"ל גרמניה)

עד כאן מעל לפני השטח, מתחת לפני השטח, משוחררים סרטונים ותמונות מזוויעות ממחשבו האישי של האנטר, בנו של ג'ו ביידן (שכידוע עצור כרגע) ושל ידוענים נוספים וגם של אנשים מפתח בארה"ב שהמילה "צניעות" זרה להם כמרחק מזרח ממערב (נחשפתי לתמונות אך לא אביא אותם כאן), קשרים עם הסינים נחשפים, תרומות והעברות כסף גדולות של הסינים למשפחת ביידן, הכל מתוך מחשבו האישי של האנטר, שכאמור הוא כבר עצור מס' שבועות (ולא, לא מדור בקונספירציה, הדברים בדבר מעצרו פורסמו גם ברשתות הרגילות כולל התומכות בדמוקרטים וגם ביידן נשאל במסיבת עיתונאים בנושא). 

מדוע הסרטונים והתמונות המזוויעות הללו משוחררות דווקא עכשיו? 

מדוע כל הקשרים והעברות הכספים מסין משוחררת ביתר שאת רק עכשיו? 

מדוע החשיפות הללו על דמויות מפתח בארה"ב והשחיתות והקשר שלהם לתמונות הללו נחשפים רק עכשיו לכל הציבור בארה"ב ובעולם דרך רשתות שאינן כפופות לביג טק (טלגרם ופרלר)

מדוע בסנאט, ננסי פלוסי, כל כך חוששת מטראמפ ומנסה לפעול להדחתו, במיידית, כאשר נשארו לו כ – 11 יום בלבד לסיום הקדנציה שלו? 

מדוע, מצד אחד, טראמפ דיווח שיעביר את השילטון ב 20.1 וקרא לסדר ולהרגעה, אך מצד שני לא אמר למי יעביר את השילטון? (זוכרים שגם רוהמ בנימין נתניהו אומנם ברך את ביידן באיחור, אך לא קרא לו "הנשיא"?)

מדוע אתמול טראמפ הצהיר שלא יגיע להעברת השילטון בטקס הידוע ב 20.1.21? 

מדוע כלל הרשתות חסמו את טראמפ לעד ברגע אחד?- ממה הן חוששות?

מדוע כל אנשיו של טראמפ גם נחסמו כליל (ג'יימס ווד, גנרל פלין, לין וואד ועוד קבוצות תמיכה רבות)?

מדוע טראמפ שאל בנאום שלו ב- 6.1.21: "איפה האנטר", "איפה הילרי קלינטון"? מה הקשר של הילרי קלינטון למעצר של האנטר? (נזכיר רק שטראמפ הבטיח להילרי במסע הבחירות הקודם בעימות הטלוויזיוני שהיא תעצר כשהוא יהיה הנשיא.... יש קשר בין הדברים? ימים יגידו- תזכרו אפשר לומר הכל על טראמפ כתוצאה מהאשמות של התקשורת עליו, אבל הבן אדם סיפק ועמד בכל מילה שהבטיח!!! ) 

נ.ב. 

כל הגישות לבית הלבן נחסמו בטווח של כק'"מ ויש איסור להתקרב לבית הלבן. 

יודעי דבר יודעים לומר שיש מסך עשן בנוגע למיקומו של הנשיא בימים האחרונים ויש דיס- אינפורמציה בנוגע למיקומו וגם היחידה לאבטחת אישים לא מאבטחת יותר את הנשיא ומי שמאבטח אותו כרגע אלו יחידות עילית של הצבא שעליהם הוא סומך ב 100% ונזכיר שבזכותם הוא בכלל רץ לנשיאות (מי שמכיר יודע את הלך הדברים לריצתו לנשיאות)

עד ה 20.1.21 יהיה מאוד מענין (נאמר עוד דבר שלא ידוע לרבים, טראמפ כבר חילק הזמנות ל 20.1.21 להשבעתו לנשיא הבא של ארה"ב- איך ולמה? ימים יגידו, אבל אנשים בסביבה הקרובה שלו העידו שקיבלו הזמנות!).


טיפ קטן- אני לא יודע באם זה זמן טוב להשקעות/ סווינגים ארוכים במניות שהם חלק מהמדדים. 

מצפים לנו שבועיים מורטי עצבים לדעתי בשוק לכל כיוון ויש לעקוב ממש מקרוב על המדדים. 

טכנית: הכל מאותת שהסל העוקב  SPY  בדרכו ל 400$ לגבי ה – QQQ  הייתי מאוד נזהר דווקא בגלל הבי טק למרות שטכנית הסל העוקב אינו שונה מה- SPY


אין לראות במובא כאן המלצה למסחר/השקעה בשוק ההון.


זה הזמן להודיע לכם על הכשרה חדשה שלנו:

הכשרת השקעות קטנות- רווחים גדולים (השקעות לטווח הקצר).

כל הפרטים בלינק הבא>>https://lp.expert-traders.co.il/investments/

המחיר לזמן מוגבל למצטרפים הזריזים.