סקירת שוק לשבוע מסחר שמתחיל ב- 19.10.20


סקירה שבועית לסלים העוקבים SPY, QQQ


עבר עלינו שבוע מתלתל בשוק, פתיחה חזקה מעלה ומשם חזרה כמעט לברייק איוון בסופו של השבוע.


מה היה לנו השבוע?

1. עדיין אין הסכם בין הרפובליקנים לדמוקרטים בנוגע לסיוע, הסכם וסיוע לו חיכו כולם וזאת למרות שיפור הסיוע ב- 200M$ ל 1.8T$ מהרפובליקנים גם הודעת נשיא הפד' בסיינט לואיס, שבה הוא אומר שלא צריך תוכנית סיוע מקיפה מדי מפני שהשוק יודע להסתדר בעצמו, ובעצם אומר לדמוקרטים שהם לא צריכים להתעקש על חבילת סיוע של 2.2T$ והשוק מסוגל לתקן את עצמו ועדיין גם הודעה זו לא עזרה, גם עד סופ"ש, לשני הצדדים להסתדר.

2. עונת הדוחות החלה בצליעה עם השפעה על השוק כאשר הבנקים המובילים חלקם עמדו ביעדי האנליסטים וצמחו ממש מעט בהכנסות, אבל שיפרו רווחים, למעט בנק אוף אמריקה (BAC) שאכזבה מאוד עם ירידה בשני הפרמטרים משנה לשנה, חריגה בנוף היא GS אשר היכתה תחזיות ועלתה בהכנסות וברווחים YOY.

מחברות התעופה לא היו הרבה ציפיות לאור מצבם והדוחות היו בהתאם- עגומים בהשפעה אליהן ירדו גם מניוות הספנות RCL, CCL.

3. חברת התרופות GILD  הודיעה שתוכל לספק חיסון כבר באוקטובר במקביל חברות כמו  JNJ,  LLY משהות ניסויים ועד עצירה מה FDA להמשך פיתוח החיסון לקורונה, עקב בעיית בטיחות המוצר ונראה שהחברות המובילות במרוץ לחיסון מתחילות להתדלדל.

בסופ"ש קיבלנו הודעה מעודדת הן מהנשיא טראמפ שטען שיהיה חיסון לפני הקריסמס וחברת פייזר (יחד עם חברת BNTX) הוציאה הודעה משלה על חיסון בנובמבר: https://finance.yahoo.com/news/coronavirus-update-pfizer-seeks-vaccine-authorization-in-november-medicare-cuts-delayed-covid-19-testing-payments-135756615.html

ככל שחברה תתקדם ותציא הודעות כאלו חברות אחרות בתחרות ישארו מאחור למרות שיש ביקושים עצומים, אבל מבירוץ להיות ראשונים הם נפגעות וזה בהקשר לחברות כמו MRNA, NVAX

4. באירופה וגם בארה"ב יש עליה מטרידה מאוד בחולי הקורנה וגידול במתים וחלק ממדינות אירופה עברו לסגר חלקי בערים- בארה"ב ניו יורק נסגרה.

 איטליה גם מדווחת על גידול בחולים ובמקרה המוות.

5. האיוונט של אפל נראה שהשאיר מעט אכזבה בקרב הסוחרים כאשר למעט נושא ה- 5G והצילום בחושך אפל לא הציגה שיפורים מיוחדים ומניה צללה בהמשך.

6. הפריים דיי של אמזון למרות כל הצפי ההגיוני לפני החגים, לא נראה שמשפיע על מחיר המניה וגם היא למרות עליה לפני הפריים דיי צללה בשלושת הימים מתחילת הפריים דיי יש אומרים שהנושא קשור לעובדה שאמזון השנה לא מפרסמת את תוצאות המכירות מהיומיים של האיוונט...אולי הימי מכירות של וואל מארט מנגד כמתחרה עשו את שלהם?

7. עקב הסגרים הביקוש למחשבים הולך ומתעצם וכמובן שיש לשים לב לעליה של חברות המחשבים ובמקביל לחברות המובילות המספקות את השבבים כמו AMD, INTC ואולי דוח TSM מיום ה' שממש היכתה תחזיות מסמל על הבא בדוחות הבאים של החברות הללו. לסבר את האוזן, חברת TSM שהיא היצרן הגדול בעולם לשבבים צמח ב- 29.4% בהכנסות ו- 43.75 ברווחים משנה לשנה.

תשומת לב של הקוראים, למי לא יודע/מכיר חברת אפלאייד מטיריאלס  (AMAT) הנה חברה שמספקת מכונות בדיקה לשבבים לקווי היצור לחברה כמו TSM מה שאומר שאם החברה צמחה בהכנסות גם חברת AMAT צריכה למכור יותר מכונות לחברה (וזה מבלי לדבר על העלייה בחברת אינטל שהיא גם קונה מכונות מאפלאייד).

במקביל למחשבים גם שוק הגיימינג רותח גם במחשוב אבל גם למשחקים ויש לשים לב לחברות כמו (ATVI, EA)  וכן חברות כמו XBOX של מייקרוסופט רואים בזה הכנסות לא קטנות.

8. ענף המשלוחים משגשג בעולם ומסעדות כמו מקדונלדס (MCD) חרף הסגרים ובגלל הסגרים פורחות. 

9. ענף הסטרימינג אמור להמשיך ולצמוח עקב הסגרים וחשש של האנשים לצאת מבתיהם יש אומרים שחברת NFLX תגיע  ל 200 מ' מנויים ולאור האי השקעות שלה בהפקות בגלל המגבלות הרווחים ימשיכו להיות גבוהים גם בדוחות הקרובים וגם אלו שאחריהן. נזכיר שהיא ביטלה את המנוי לחודש חינם כהתנסות בארה"ב מה שאמור להעלות את ההכנסות וגם הנושא שחברות ההפקה של סרטים בארה"ב שנתקעו עם ההפקות עקב סגירת הבתי קולנוע בחלקן מעבירות את התכנים לשירותי הסטרימינג בתקווה לקבל הכנסות וחלקן דחו את ההקרנות לזמן מאוחר יותר.

10. חברות כמו ZM, MSFT שנותנות אפשרות ללמידה מרחוק או תקשורת מרחוק בין אנשים ועסקים צומחות בהכנסות והגדילה ZM עם פיצ'רים חדשים https://www.geektime.co.il/zoom-introduces-zapps-and-onzoom-zoomtopia/?fbclid=IwAR3SPcohUOU4QfAKwarFtQF2Is9JfsYM9XoSCbwhezouh1AkoARC2R1MQgc

11. שוק החשמליות ממש רותח בסין עם ביקושים גדלים לשנים הבאות בנק JPM מעלה מחיר יעד למניית NIO  למחיר יעד של - 40$ והמניה טסה ועימה כמובן גם טסלה (TSLA) שנזכיר שהיא עובדת בסין בשלוש משמרות להדבקת היצור ולעמידה ביעד של 500K רכבים עוד השנה- יש כבר אנליסט שנותן לחברה שווי של 2T$.

12. דורשי העבודה החדשים עלו ב- 898K מעבר לצפי וזה כמובן מדאיג ומעיב על הכלכלה האמריקאית.

13. הפד' הזרים בשבוע שעבר 76.8B$  זו ההזרמה הגדולה ביותר מאז מאי האחרון.

מה צופה לנו בשבוע הקרוב?

1. ככל הנראה נראה המשך הזרמה של הפד'.

2. מהבית הלבן נשמעים קולות שגם אם יגיעו להסדר מ וסכם בנוגע לסיוע לא יוכלו לטפל בו עד לבחירות- משמע אכזבה וכעת יש לראות האם התקווה מפייזר בנוגע לחיסון והבטחת הנשיא לחיסון עד לקריסמס יתנו לשוק רוח גבית (שעל זה יכולים להתרומם לא מעט סקטורים כגון: תעופה ואיתם גם בואינג שהמטוס שלה ה- 737MAX כבר עם אישורים אחרונים, סקטור התיירות שיוכל אולי לקבל הזמנות, סקטור הבתי קזינו, מסעדות ועוד) אל מול האכזבה של הסיוע.

3. עונות הדוחות שנמשכת והשפעתם של החברות המדווחות על השוק ויש השבוע מדווחות מענינות מאוד (הרשימה בתמונת המדווחות)

4. לדעתי ביום ב' נראה היסוסים כאשר השחקנים ירצו לראות לאן הרוח נושבת ולמחרת, באם הדברים יהיו ברורים יותר והשוק יהיה סלחני לגבי מצב הבנקים ועם ההזרמה של הפד' נקבל שוב עליות.


הטכני, מניות ה- FAANG והמדדים בתמונות.

אין לראות באמור המלצה למסחר.


בהצלחה ושבוע מסחר ירוק בוהק לכולם

תסחרו חכם או אל תסחרו בכלל.