סקירת שוק לשבוע מסחר שמתחיל ב- 7.12.20


שיאים חדשים נשברים במדדים ומביני ענין בטכני מבינים מה אומרים התצורות וכיצד יש לחשב את היעד הבא:

מה היה לנו השבוע?

כפי שציינו כאן באמצע השבוע, חזרה לשיחות המשא ומתן תוך הצעה להעביר זמנית את הסכום שעליו כבר אין וויכוח והמשך התדיינות לגבי שאר הסכום נשוא המחלוקת לגבי תוכנית הסיוע נותן רוח גבית לשוק.

נזכיר שהפער בין הצדדים הינו 400B$.

גם נתוני האבטלה שאומנם ירדו בין החודשים אוקטובר לנובמבר, אך כמות המשרות החדשות ממש איכזבו, רק 245K משרות חדשות לעומת צפי של 440K משרות חדשות גורמים לסנאט להבין שיש לאשר ומהר את תוכנית הסיוע.

הנגיף ממשיך לגבות קורבנות וכמות החולים רק גדלה. קליפורניה הודיעה על איסור התקהלות לשלושה שבועות וסגירת עסקים מסויימים, אך בתי הספר נשארים פתוחים.

הדבר כמובן ימשיך להקשות על הצמיחה בכלל ועל הצמיחה בשוק התעסוקה בפרט.


בריטניה הודיעה שהשבוע היא תחל בחיסונים ברחבי הממלכה וכמובן היא תהיה חלוצה בעולם בנושא מה שיתן גם רוח גבית לשאר המדינות בעולם שצופים בה כולל האזרחים, שיש להם מעט חששות מהחיסונים הללו, לאור כל הקונספירציות שרצות ברשת, התקווה וחזרה לפעילות של שגרה בזכות החיסונים נותנת רוח גבית לסקטורים שונים שרק מחכים לחזור לשיגרה סקטורים כמו: תעופה, תיירות, קזינו ושאר העסקים שנותנים שירות היקפי.

טראמפ יצא השבוע לנאום מול כל האומה, אך לא דרך תקשורת המיין סטרים המקובלת, בנאום חוצב להבות עם הצגת ראיות שונות לכל מדינה ומדינה כיצד נעשו בה הזיופים והשיטה בה נעשו הדברים.

יש לצוות שלו מס' הצלחות בשימועים ובראיות שהם מציגים ובחלק מהמדינות כבר דנים בדברים דרך בתי המשפט ו/או דרך בית המחוקקים של אותה מדינה שע"פ החוקה האמריקאית יכול לבטל את תוצאות ספירת הבחירות  ולמנות אלקטורים שלהם מה שיכול להפוך את הקערה על פיה במס' מדינות שהיו של ביידן לפי הספירה המזוייפת וכל זיופי המכונות.

יש לא מעט עדויות, שלא עולות בתקשורת המיין סטרים, על השתלטות של כח דלתא על מחסנים בפרנקפורט ששם ישבו ראיות על מכונות הדומיניון שפעלו בבחירות ודרכם בוצעו הזיופים.

גם חברת מיקרוסופט נקשרה לפרשת הזיופים כאשר רוג'ר סטון מדווח שיש בידו ראיות שביל גייטס ומיקרוסופט עומדים מאחרי הונאת הבחירות.

היום כבר ניתן להבין את הרמיזות שרמז הנשיא טראמפ לראש העיר בפנסילבניה, לעיני כל, קודם לבחירות שלא יתעסק בזיופים- ניתן לצפות זאת כאן>> https://twitter.com/natyliy/status/1335298007638536193?s=28&fbclid=IwAR38iC2JUOycggcizHzMHL2L5B5ZEJstdgz5qj4D8e9KKP0NFn5PwglpsA0


כמות העדויות לא נפסקת, כמות הסרטונים שמציגים את  מה שקרה בזמן הפסקת הספירות והחדרת מעטפות שהגיעו במשאיות או הוחבאו מבעוד מועד בתוך אולם הבוחרים ע"י העובדים שם, שנשכרו למטרה זו, פשוט לא מפסיק ולכן יש שופטים שכבר לא יכולים להשאר אדישים לחומר הראיות הזה ונותנים אישור לדון בזיופי הבחירות במדינתם.


בית דפוס בסין שעסק בזיופי המעטפות גם נחשף וה"חגיגה" רק מתחילה בארה"ב כמקום הזיוף הגדול בעולם לבחירות או כפי שטראמפ אמר בנאומו שעיני כל העולם צופים בנו לראות כיצד נצלח את הזיופים הללו אצלנו.


גודל ועומק הרדיפה והקנוניה נגד ממשל טראמפ ואנשיו למי שבאמת רוצה להחכים ולהבין לאן זה חדר בארה"ב יוכל לצפות כאן לקבל פרספקטיבה.


שווה גם  להקשיב לסידני פאוול אחת העו"ד הכי מפורסמות בארה"ב שפועלת בנפרד מטראמפ למען ניקיון הבחירות בארה"ב- למען ובשם כלל אזרחי ארה"ב

"עלינו לא מאיימים... אנחנו הולכים לנקות את הבלגן הזה עכשיו. הנשיא טראמפ ניצח ואנחנו הולכים להוכיח את זה. ואנחנו הולכים להחזיר את ארצות הברית של אמריקה לאנשים שהצביעו למען החופש. "

https://www.facebook.com/yonatan.yahav/videos/10215160843729251


אין בכוונה הבאת הדברים כאן לדבר על פוליטיקה, אין זה מעניננו, אך יש לדברים הללו (ועוד יהיו) השפעות על השוק כאשר הדברים יסגרו סופית וכידוע שיש "דם" בין הנשיא טראמפ וחברות כמו: FB, TWTR, GOOG ועוד.  

תארו לעצמכם מה יקרה להם אם וכאשר יוכרז שהנשיא טראמפ ניצח בבחירות והוא יחל בפירוק המונופול שלהם בטח לאחר הפעילות הפוליטית שלהם בבחירות הללו וצינזור דברי טראמפ ואנשיו והכתרת ביידן לנשיא וכל זה תוך "הינדוס תודעה" לאומית בארה"ב.

בואו נעבור לדברים הקבועים שאנו בודקים ומדווחים לכם עליהם כאן:

במניות ה- FAANG + NSFT למעט AAPL ו- GOOG ששמרו על הגבוה השאר עלו עם השוק וירדו בהמשך השבוע.

AAPL עולה בעיקר עקב המעבר של היצור שלה לווייטנאם על חשבון סין.


הסלים העוקבים ממשיכים לשבור שיאים ו/או להישאר במגמת עליה


מי שנצמד לניתוח שלנו בנוגע לחברת אינטל (INTC) - הרוויח מהמניה הזו 18% תשואה

בדקו אותנו בלינק הזה>> https://bit.ly/380WT5K

אלו הדברים שנכתבו לכם בסקירת השוק ב- 3.11.20

זה מצב המניה כיום:


TSLA ממשיכה את דרכה צפונה ולא "סופרת" שום אנליסט ושום משקיע אגדי ושם חוזה בעבר של מפולות.

נחזור ונאמר שמי שמשווה אותה לחברות רכב פשוט חוטא לקוראיו וחוטא לענין החברה!!!

לחברה יש כבר ענפים רבים: שירותי ביטוח לרכבים, כניסה לרכב אוטונומי, הזמנות לרכב המשאית שלה, מפעלים שמוקמים במס' מקומות בעולם הן לרכב והן לפאנלים הסולריים והן לסוללות המתקדמות שלה ועוד ויש כבר מי שמדבר בחברה על מטוסים חשמליים כך שמוחו של המנכ"ל לא מפסיק לעבוד.

יבואו "המומחים" ויאמרו בסדר, היא כבר מזמן לא חברות רכב בלבד (מה שלא הייתה מעולם, אבל ניחא), אבל יש כבר לא מעט מתחרות בשוק כמו הסיניות וכמו חברות חזקות כמו מרצדס, BMW, GM ועוד שכבר מפתחות רכבים חשמליים נוסעים ואלו חברות יוקרה שלא כמו הסיניות ולכן טסלה לא תוכל לשלוט בשוק הזה, אבל ה"מומחים" שוכחים שכניסה של עוד חברות רכב מסורתיות לשוק החשמליות לא בא על חשבון טסלה אלא על חשבון שוק הרכבים המסורתי, רכבי הדלק (!) ולכן ככל שהתחרות תגדל, נתח השוק אולי יקטן, אבל הביקושים לרכבים חשמליים ילך ויגדל בכמות כי יותר ויותר צרכנים יעברו לרכבי חשמל ולכן תחזיות הבעלים של טסלה לשנים הבאות (הקרובות) לאספקת 1.5M רכבים הוא מאוד ריאלי, בטח לאדם חדור מטרה כמו איילון מאסק שכבר הוכיח שאין גבול לשאיפות שלו ושאין מטרהב ששם לעצמו ולא השיג.

ולגבי אותם "מומחים" נזכיר שכל "המומחים" הללו וצופי השחורות חזו לטסלה פשיטת רגל עד לא מזמן ואיפה הפשיטת רגל ואיפה החברה כיום ולכן כפי שאני אומר תמיד זה שמשהו חזה בעבר משהו ופגע אינו מעיד במאומה על "הצפי" החדש שלו מה גם שלצערי בתחום שלנו רבים אוהבים לזעוק "זאב זאב" בשעות השיא של השוק ולבסוף מתי שהוא מגיעים הירידות ואז הם זועקים אמרנו לכם אז גם באם כל אחד מאיתנו יזעק מהיום ועד עשר שנים קדימה השוק ירד- מתי שהוא גם אנחנו נהיה צודקים, החוכמה לזעוק זאת ושזה קורה במיידי, בטווח הקצר ולא כשזה קורה לאחר שחודשים ושנים אחורה זעקת "זאב, זאב". 


נזכיר מס' דברים מהחברה שיצאו לאחרונה:

החברה אתמול שיחררה מספר הודעות 1- המנכ"ל הבטיח כי תוך מספר ימים תשוחרר גירסה של הנהיגה האוטונומית 2- מנכ"ל החברה מדבר על רכב האוטונומיה-בקו שייוצר כבר בשנה הבאה במפעל בגרמניה. פונה לשווקים חדשים. בנוסף החברה מודיעה על ייצור רכב שטח חשמלי SUV במפעל בסין, והמפעל בסין ממשיך להיבנות וכבר הכפיל את עצמו. בניית מודל ה Y בסין מתפתחת כאשר החברה משחררת תמונות מהשטח, והדגם קיבל אישור מהממשל הסיני. יש גם חרושת שמועות לגבי פתיחת מפעל נוסף באינדונזיה לאור העובדה שמצאו שם מחצבים בתחום ייצור הסוללות. נזכיר את עצם העובדה שהחברה עומדת להיכנס ב 21.12 ל S&P והיא תהווה כ 1.5% מהשווי של המדד משמע שהקרנות יצטרכו לרכוש מניות של החברה בשווי של כ 50B$. יש אנליסטים שנותנים למניה מחירי יעד של 640$ וגם 1000$. 

קיבלה אפ-גרייד מגולדמן זאקס ליעד של 780$. 

יצאה הודעה ב 27.11 שטסלה מתחילה להתחרות בפולקסווגן ברכב חשמלי קטן בטווח מחירים 25,000$-30,000$, ונראה שכל ההבטחות של המנכ"ל מתחילות להתממש.


מניה נוספת למעקב היא מניית CRM שירדה במחיר למרות דוחות מעולים-  ניתוח מלא שלנו על הדוח של החברה נמצא בלינק הבא:https://bit.ly/36yI3lB

שימו לב לעובדה שהחברה מושקעת במיליוני דולרים במניית SNOW שכבר דיווחה ביום ה' והתוצאות שם מעולות:

מתוך הדוח של חברת SNOW (הנפקה חדשה יחסית)

השוואה בין הרבעונים שנה מול שנה- רואים צמיחה אדירה. 


חברות החיסונים המשיכו השבוע צפונה - חברת פייזר (PFE) מעט אכזבה עם הודעה לפתע שלא תוכל לספק את כל המלאי בשנה הקרובה עקב בעיה של חומר הגלם ליצור והורידה את מלאי האספקה ב- 50% אך טענה שהכל יושלם בשנה הקרובה.


זכרו: תסחרו חכם

תסחרו רק עם אנליסט מוביל בשוק ההון

המספק שקיפות מלאה בסקירות שלו ונותן הסבר לכל דבר

ובעיקר, יותר מיקוד ושיטה שעובדת באופן מוכח פעם אחר פעם.

אין לראות בדברים הכתובים כאו כהמלצה למסחר.


להצטרפות למגוון המסלולים שלנו לחצו כאן> https://bit.ly/3mOWszn