סקירת שוק לשבוע שיחל ב- 26.4.21


מה היה לנו בשבוע הקודם?

חברת NVDA מקבלת "ברקס" לתוכנית הרכישה של חברת ARM הבריטית מחשש לביטחון לאומי.

טסלה TSLA עם תאונת רכב ושני הרוגים + תלונות של לקוחות בסין על בעיות בבלמים כולל מפגינה שעולה על גג הרכב בכנס הצגת רכבים ומפגינה נגד החברה, על חוסר הטיפול שלה בבעיית הבטיחות.

החברה אמורה לדווח ביום ב' באפטר מרקט ולאור דוח המסירות המעולה שלה היא אמורה לדווח על צמיחה- מציע לא להיכנס לפני הדוח- לאור מס' בעיות רגולטוריות בגרמניה שאולי יעקבו את פתיחת המגה מפעל שם וגם הבעיות שהוזכרו לעיל+ מתחרות רבות שנכנסות בעוצמה לתחום יכולים לעשות את שלהם.

בין שיח האנליסטים השונים בעולם כבר מדברים על הספליט הבא ועל בניית עוד מגה מפעלים- רק נציין שהחברה כבר פתחה נציגות מכירות בהודו.

בנוסף החברה כבר קיבלה יעד של 900$ למניה ולדעתי היא תגיע ליעד הזה עם הדוחות ומומלץ לבחון יציאה מעט קודם שלא לחטוף מימושים.

חברות התעופה יורדות בעקבות החרפת מצב הקורונה בעולם, אך בסופ"ש קיבלנו תיקון טכני.

הבנקים במגמה מעורבת.

מייקרוסופט (MSFT) שגם אמורה לדווח השבוע סגרה השבוע במצב די מאוזן אך החודשי ממש חזק להמשך והדוח השבוע יקבע המון.

AAPL גם סיימה די מאוזנת למרות הכנס השנתי שלה לגג'טים שהיה בשבוע שעבר וגם כאן החודשי מאותת חזק להמשכיות בטכני וגם לה יש דוח השבוע.

גוגל (GOOG) סגרה שבוע חיובי והחודשי בנר עוצמתי להמשך - גם כאן, מדווחת השבוע ובטח נראה שוב הכנסות שיא.

אמזון (AMZN) מעט הלכה ימינה השבוע וגם היא בחודשי מאוד חזקה ומדווחת השבוע.

פייסבוק (FB) נחלשה השבוע אך מתכוונת להתקדם עם המטבע הדיגטלי שלה ועוד פתרונות סליקה- גם מדווחת השבוע.

נטפליקס- (NFLX) דיווחה עם נתונים טובים מאוד אך לא עמדה בצפי המנויים וירדה.

אינטל (INTC) מאכזבת עם הדוח לעומת שנה הקודמת וגם עם הצפי לעומת הביקושים והמסחור בחוץ, שזה די מפתיע, ויורדת למחרת הדוח שהיה באפטר  ובצורה לא מבוטלת, סה"כ ירדה על הדוח כ- 10% ותיקנה מעט בחלק השני של היום, בשישי האחרון.

המתחרות שלה כמו: AMD, TSM וגם AAPL עלו על הירידות שלה ודווקא AMAT שעולה או יורדת איתה, הפעם עלתה ככל הנראה על הצפי של אינטל או יחד עם שאר הלקוחות שלה שעלו עקב הירידה של המתחרה אינטל (אפלאייד מספקת מכונות בדיקה מגוונות למס' חברות שבבים בתחום)


חברת פייזר (PFE) חטפה מעט מימושים מחובבנים עקב הודעות של חברת INO אך לאחר שהשלטונות בארה"ב הודיעו שלא ימשיכו לממן את שלב 3 של החברה היות ויש מספיק חברות חיסונים טובות, אז אין צורך בעוד חברה, מחיר המניה ירד חזק בכ- 24% 


הביטקויין צלל למתחת ל 50,000$ למטבע ועומד על כ- 49,700$ למטבע


האג"ח ל 10 שנים עומד סביב בה- 1.559 סה"כ ירד השבוע.


מס' העובדים המובטלים החדשים בירידה השבוע לעומת הצפי ועמד על 547K לעומת 576K בשבוע הקודם

ביידן מודיע על תוכנית של כ- 2-4T$  בהשקעות בתשתיות שכמובן זה מכוון לעוד יצירת משרות וחיזוק הכלכלה והתפתחות המדינה.

נראה שהמתיחות משבוע שעבר בין רוסיה לארה"ב בנוגע לאוקראינה ירדה כרגע מהפרק כאשר רוסיה החזירה את כוחותיה בחזרה הביתה וארה"ב הודיעה שלא תגן על אוקראינה.


מצב הקורונה- הולך ומחמיר באירופה ובעיקר בהודו, שקוברת כל יום מעל 2000 גופות- הודו הפכה בשנים האחרונות למרכז יצור עולמי ויהיו לכך ככל הנראה השלכות על היצור בעולם כמו גם על תחום ההייטק כי יש שם המון מפתחים.


השבוע:

ביידן כאמור מתכנן לכסות גירעונות ע"י הגדלת המיסים לעשירים ויעלה את המס מכ- 20% לכ- 40%. צריך לבחון השבוע כיצד השוק/המשקיעים  ימשיכו ויקבלו זאת או שהמימושים על החברות הגדולות ימשיכו או שלמעשה קיבלנו בסופ"ש מימושים היסטריים מחובבנים, אבל אין ספק שביום ב' נראה את האמת של השוק הגדול!

אסור  לשכוח- האם דוחות טובים של החברות המובילות יאזנו או ישכיחו לרגע את ההיסטריה.

הביטקויין לדעתי ימשיך לרדת בקרוב, במיוחד באם פייסבוק יוציאו הודעה חדשה בנוגע להשקת המטבע שלהם.


טכני- בתמונות

המניות המדווחות השבוע שבמיקוד עבורנו מסומנות בקו כחול מתחת למותג.


זכרו

סחרו חכם

סחרו עם אנליסט מוכח בשוק ההון.