סקירת שוק, מאנליסט מוביל בשוק ההון, לשבוע המתחיל ב- 2.11.20אירופה בסגר!!!

עם כל הכבוד לבחירות בארה"ב השבוע השוק סגר אדום בגלל אירופה והסגרים שהחלו בה, בזה אחר זה.

נגיף הקורנה גובה קורבנות גבוהים ואחוזי הנדבקים רק עולה באירופה.

גרמניה הייתה הראשונה לסגור ואחריה הגיעה גם צרפת ובמוצ"ש הצטרפה גם בריטניה עם סגר לחודש ימים!

אין ספק שעד ליום הבחירות, והיום הראשון למסחר ב2.11.20 יפתח בהמשך ירידות עקב הצטרפות בריטניה לסגרים הנרחבים.

לאחר מועד הבחירות ובהתאם לנבחר לנשיא- אולי נראה רוח שינוי בשוק, נצטרך להמתין ולראות.

ישנם דיווחים סותרים לגבי ההובלה במירוץ, בערוצי התקשורת נראה את ביידן מוביל, אך ברשתות החברתיות מציגים תוצאות אחרות לגמרי וגם בקרב הציבור האמריקאי חשים את האהדה לטראמפ.

ימים יגידו, נזכיר שגם בבחירות הקודמות מול הילרי קלינטון התקשורת תמיד "חזתה" הובלה להילרי ולבסוף טראמפ לקח את הנשיאות ולכן לא הייתי עושה שום פעולה או סומך על המידע מהתקשורת האמריקאית שידועה כמצדדת בדמוקרטים בשנים האחרונות.

בכל מקרה עד ה 4.11.20 הצפי הוא שהשוק יראה סמני חולשה, ככל הנראה ומשם יש לראות מי יהיה המנצח הגדול בבחירות ובהמשך שיחרור כספי הסיוע לשוק.

גם דוח האבטלה שהיה בשיפור לא הועיל ולא "הזיז" לשוק ולא נתן שום "איתות" של עליות- הסגר באירופה "הרס" את הכל.

נציין בשולי הדברים (דווקא כיוון שאנו כמעט ולא מסקרים כאן את נושאי מחירי הנפט) שעקב הסגרים הנפט שוב עתיד להמשיך ולצנוח.

גם סקטור התעופה, התיירות, ספנות, רשתות מזון המהיר, חברות השתייה (KO, PEP) חברת דיסני (DIS) עקב הסגר וסגירת המתקן בצרפת וגם חברת בואינג, עקב סקטור התעופה- ככל הנראה שכל הסקטורים הללו ירדו עקב הסגרים.

מניות הדגל (FAANG), למרות תוצאות די מרשימות בדוחות משבוע שעבר, לא החזיקו מים וההיסטוריה חוזרת לשווקים בדומה לסוף 2019 שכל דוח טוב "זכה" לקרירות ולמימושים כבדים בהמשך, המצב בשבוע שעבר לא היה שונה.

החברות הגדולות זכו לקבל "מים צוננים" על דוחות מעולים וירדו עקב אי עמידה בצפי משתמשים וכו',

אך החברות הקטנות מקבלות יותר יחס סלחני למרות דוחות לא בדיוק טובים.

סקירה קצרה לגבי המדווחות הגדולות בסופ"ש:

TWTR- לחצו על הסימבול לקבל סקירה מקיפה שלנו.

FB- החברה מכה תחזיות בהכנסות וברווחים, שיפור בשני הפרמטרים YOY  וזאת נזכיר למרות תקופת החרם מצד מפרסמים גדולים. החברה צופה ברבעון הבא, צפי של צמיחה בגלל הכנסות מהבחירות ועליה בביקוש לפרסומים של חברות ועסקים ברשת עקב הסגרים, אך דבר מזה לא עזר עם המחיר והמניה ירדה על "ירידת משתמשים בארה"ב"- ירידה שולית חייב לציין.

יש גם מי שחושש שהחברה לבסוף תגיע לפירוק עקב המונופול שלה ולכן ממהרים לממש בטח לפני הבחירות וסביר להניח שאם ממשל טראמפ יבחר מחדש הדבר לא צופה טוב לחברה.

AMZN- היכתה תחזיות באופן מדהים. עסקי הענן ממשיכים לצמוח כמו בכל החברות והמכירות בשיאים חדשים. תקופת הקורונה והסגרים רק העלו את הצריכה מהחברה שידעה לנצל זאת היטב.

GOOG- היכתה תחזיות כצפוי. החברה היחידה שזינקה על הדוחות ושמרה על המחיר באפטר מרקט של יום הדוחות (יום ה') ולמחרת למרות הרידות בשוק עדיין שמרה על מחיר גבוהה מלפני הדוחות.

AAPL-  אומנם היכתה תחזיות אך ההכנסות היו בצמיחה די שטוחה (1% בלבד)- די מאכזב.  לגבי הרווחים יש לשים לב שהחברה עברה ספליט ולכן הנתון דרך לא מעט אתרים "מציג" תמונת מצב מעט מעוותת. החברה ירדה עקב אי עמידה בצפי (בצורה מאכזבת) מכירות האייפונים ובעיקר בסין!

אבל מנגד, הייתה עליה משמעותית במכירות מחשבי מק ואייפדים וזה כמובן בזכות הקורונה כי המון אנשים רכשו מחשבים וטבלטים ללמידה ועבודה מרחוק. תחום השירותים ממשיך גם להיות חזק כי אנשים צורכים המון מדיה. בעניין הזה, אפל יוצאת היום עם באנדל - מחיר מנוי חבילה לכמה שירותים ביחד (מוזיקה + טלויזיה + משחקים וכו׳).
במילים אחרות, מכירות המק והאייפד איזנו את הירידות במכירות האייפונים.
* אז למה בעצם הייתה ירידה במכירות האייפונים?
הסיבה מאוד פשוטה. אפל כבר ברבעון הקודם הודיעה שיהיה עיכוב ביציאת האייפון 12 עקב הקורונה וזה בדיוק מה שקרה. בכל שנה, האייפון החדש מתחיל כבר להמכר לקראת סוף הרבעון הרביעי הזה וזה כמובן תורם להכנסות. אבל השנה האייפון יצא רק ברבעון הראשון של 2021 (באוקטובר הזה) ולכן כל המכירות הללו ייחשבו רק ברבעון הבא. וברבעון הזה מעט מאוד אנשים רצו לקנות אייפון כי העדיפו כבר לחכות לדגם החדש. לדברי אפל כתשובה לשאלה במסיבת העיתונאים, זה גם מה שקרה בסין. ובסין בכלל פריסת רשת דור 5 רחבה מאוד ומתרחבת ולכן שם מאוד חיכו לאייפון 12 וצופים המון רכישות עכשיו.
בהקשר הזה, הם אמרו שוב ושוב שלמרות שהם שוב לא נותנים צפי לרבעון הבא עקב המצב, הם מאוד בטוחים שמכירות האייפונים יהיו מעולים כי הם כבר רואים את זה במכירות הראשונות שהם מעל הצפי.
* נזכיר רק שאפל נמצאת באמצע מבול של הוצאת מוצרים חדשים, כבר הוציאו אייפונים, שעונים, אייפדים ורמקול והשמועות מדברות על עוד אירוע בעוד כשבועיים וחצי עם מקים חדשים ואולי עוד משהו (ומדובר על המקים הראשונים עם הצ׳יפים של אפל במקום אינטל). אז יש להם המון מוצרים חדשים שיגרמו להרבה מכירות בחגים הקרבים.

לסיכום: עליה מתונה יחסית לרבעון המקביל אשתקד וירידה באייפונים, אבל עליה גדולה בכל השאר. אבל לאפל יש הסבר טוב למה זה ככה ולכן לדעתי הצפי לעתיד נראה טוב מאוד. (תודה לרפי סער- המומחה שלנו למניית AAPL)

INTC-  לאחר אכזבת הדוחות,  והתחזקות חברת AMD  עם רכישה אסטרטגית ע"מ לנגוס באינטל (ניתוח מלא על AMD חפשו כאן) החברה ממשיכה לצנוח. בשעות האפטר מרקט של יום ה', יצאו הודעות שהחברה רכשה  חברת סטראט אפ, SIGOPT, חברה שמתמחה בתחום הבינה המלאכותית. פרטי העסקה לא פורטו עדייין וכידוע כאשר חברה רוכשת עסק אחר/חברה אחרת החברה הרוכשת לרוב יורדת- השאלה האם אחרי הבחירות והסרת החוסר וודאות  האם בטווח הארוך זו לא השקעה נהדרת למשקיעים שיכולים לאסוף מניות במחיר תחתית.

בשולי הדברים שלנו נציין, לאחר בדיקה של האנליסט שלנו, החברה מקימה מפעל ענק נוסף בקריית גת שכבר נמצא בשלבי בניה- כלומר החברה צריכה קיבולות יצור נוספות, משמע עלייה בהכנסות בטווח הארוך תוסיפו לזה גם את המגה פרוייקט בארה"ב שצריך לקום בשיתוף עם חברת TSM ו- AMD ותבינו לבד מה הפוטנציאל העסקי כאן בטח לאחר רכישת חברת הסטראט אפ בתחום ה- AI.

SBUX- כברומטר לשאר סקטור המסעדות כרשת עולמית, היכתה אומנם תחזיות אך ירדה בשני הפרמטרים הכנסות ורווחים בהשוואה לאשתקד YOY וכמובן שהדבר נוגע למצב הנגיף בעולם, סגרים, מיעוט התקהלות וסגירת מסעדות לתקופות סגר או צמצום פעילות עקב הקורונה.מצב הסלים העוקבים:


מניות במיקוד לשבוע הקרוב (עד ליום הבחירות):


אין לראות באמור כאן, המלצה למסחר.


סחרו חכם, 

סחרו עם אנליסט מוביל ומוכח, 

המציג תוצאות מוכחות בשוק ההון 

יחד עם תלמידיו 

והכל בצורה מבוקרת ומוכחת מהברוקרים.