סקירת שוק, מאנליסט מוביל בשוק ההון, לשבוע המתחיל ב- 9.11.20אז מה היה לנו השבוע?

בחירות, בחירות בחירות!!!

נכון לרגעי כתיבת דברים אלו, המועמד שנראה שזכה בבחירות, ע"פ רוב ערוצי התקשורת הוא ג'ו ביידן מהדמוקרטים.

התחזית של רוב אמצעי התקשורת החל מיום הבחירות, כבר בראשיתו, הצביע שביידן ניצח והטכנולוגיות המובילות, כפי שהיינו הראשונים כאן לומר, נשמו לרווחה שזה אינו טראמפ!

הסיבה?

טראמפ בקדנציה שניה היה סוגר עם כולם חשבון!

 פייסבוק, טוויטר, גוגל ושאר הענקיות כמו: אמזון, נטפליקס ועוד שהיו על הכוונת של טראמפ הן בגלל החסימה שלו ברשתות וזה היות והן תפסו צד במערך הבחירות הקודם וגם הנוכחי ובעיקר בגלל הרצון של טראמפ לפרק אותן בגלל המונופול שלהם.

ובחירתו של ביידן היא נשימה לרווחה שלהם מתוכניתו של טראמפ ומשלל החקירות של הסנאט נגדן.

מה עוד?

תוצאות הבחירות, כאמור לרגעים אלו, מביאות למצב מעולה נוסף עבור הטכנולוגיות הגדולות, הסנאט ובית הנבחרים נשארו ברוב רפובליקני או במצב מאוזן, למרות שהנשיא הוא דמוקרטי, כך שרצונו של ביידן, לפי מסע הבחירות שלו, להעלות את המס מ 21% ל 28% וכן מתן תקציב מוגדל לסיוע שעלול לגרום לאינפלציה בארה"ב נמוג וכך גם הריבית תשאר נמוכה בזמן הקרוב וזה כמובן טוב לחברות הגדולות.

עוד מתוכניות ביידן, להעלות את שכר המינימום בארה"ב ל 15$ לשעה וכן להטיל מס על עשירים, כרגע ככל הנראה,  "יתקע" ושוב החברות המובילות נהנות ולכן השוק עלה בימים של הבחירות.

דא פקטו, הנשיא המכהן, טראמפ, לא מקבל את תוצאות הבחירות ויוצא למלחמה ומגיש עתירה לבית המשפט בטענה לזיוף ענק בבחירות.

לא אכנס כאן לכל הטענות ואציג רק חלק מהם כפי שמובאים במס' רב של מקומות,  אך פחות עד בכלל בתקשורת שלא אוהדת את טראמפ כידוע.

* עיקר הטענות מתרכזות במעטפות שמגיעות מהבחירות דרך הדואר- נושא שטראמפ התנגד אליו לאורך כל הדרך וטען מראש שיהיו בדרך הזו זיופים וגניבת הבחירות.

* נתפסו לא מעט מעטפות זרוקות.

* צילומים של עובדים בבחירות זורקים מעטפות של טראמפ.

* זיופים מצולמים של מעטפות שממלאים בזמן אמת.

* אי הכנסת נציגים של רפובליקנים לספירות.

* מעטפות שהגיעו לאחר מועד סגירת הבחירות.

* בוחרים "שקמו לתחיה" - כלומר שימוש בתעודות זהות של בוחרים שכבר לא בחיים.

* ספירת קולות שמעבר לכמות הבוחרים במדינה.

* מכונה שנעשה בה שימוש ו"ספרה" קולות מעבר לכמות במדינה/מחוז ולמרבה הפלא המכונות הללו מיוצרות בסין ושייכות לאיש מפלגת הדמוקרטים.

* יש כבר עד מדינה שמסר עדות בשבועה למדינה בדבר הנחיה שקיבל "לקבל" מעטפות לאחר תאריך סיום הבחירות.

חובה עליי לציין שיש עדויות סותרות מכל צד ושהכל "פייק ניוז" ובעולם של פייק ניוז קשה לדעת מה נכון ומה פייק- אבל היות ולדעתי הכל יוכרע בבית המשפט ולא ברשתות וגם לא בתקשורת- אז ימים יגידו.

ועוד ועוד.

נציין עובדה אחת:

בארה"ב, שלא כמו בישראל, עו"ד שמגיש תביעת "הטרלה" לבית משפט לצורך משיכת זמן או בכללי כ"הטרלה" שאינה מבוססת עובדות דינו שלילת רישיון!!!  לכן אף עו"ד בארה"ב לא יסכן את רישיונו בהגשת עתירה סתמית לבית המשפט בטח ובטח לא לבית המשפט הגבוה לצדק שלהם.

בנו של טראמפ כבר שלח בקשה/איום לרפובליקנים המכהנים לעמוד לצד ומאחורי אביו בנושא העתירה לבית המשפט ומי שלא יעמוד לצידו "יבואו איתו חשבון".

דבר אחד חייב לומר, גם באם טראמפ לבסוף יודח, הוא ניצח את התקשורת בוודאות!!! מהיום הראשון כל הסקרים צפו לו מפלה והפסד צורם והוא, גם באם יפסיד, הוא הפסיד במאבק צמוד מאוד ובכל מקרה הוא עם כ- 50% מקולות הבוחרים בארה"ב מה גם שגרם לאחוז ההצבעה הגבוהה ביותר בארה"ב וגם הביא לאיזון ומעט מעבר, בסנאט ובבית הנבחרים בארה"ב לטובת הרפובליקנים וזה הישג מרשים מאוד למועמד ש"נצלב" ע"י התקשורת החל מהיום הראשון למסע הבחירות.


נציין עוד עובדה היסטורית: מאז 1989 בכל פעם שהנבחר היה דמוקרטי אבל בסנאט שלטו הרפובליקנים מדד ה- S&P עלה בכ- 33.9% !

עד כה, כצפוי, הנישא טראמפ לא בירך את ביידן ואף יותר מזה, טראמפ טוען שניצח בבחירות הללו ושגנבו לו את הבחירות- כידוע הבן אדם הזה לא יודע מהו הפסד ומצד שני עד כה כל מה שאמר הוכח כנכון למרות שמייחסים לו שקרים רבים (ראינו הוכחה לזה מול סין וגם בנוגע לחיסון)

עד כאן נושא הבחירות.

מה עוד היה השבוע?

מצב דורשי העבודהשנבלע בתוך המולת הבחירות עם 751K דורשי עבודה חדשים לעומת צפי של 732K יחד עם זאת זו ירידה מהשבוע שעבר שעמד על 758K דורשי עבודה חדשים.

מצב האבטלה- שיעור האבטלה ירד לרמה של 6.9%. 

מצב הסגרים באירופה- שעדיין נמצאת בסגר בבריטניה, צרפת, ספרד, גרמניה וחלקי גם באיטליה.

מצב התחלואה בארה"ב- חצה את ה 120K מקרי חדשים וזה מבשר שוב רע לכל ענף האירוח, תיירות, מלונות, טיסות, ספנות, מסעדנות ועוד- הצפי הוא שיהיו 200K חולים בארה"ב עד חג ההודיה.

עמדת הפד' השבועית- נביא אותה כלשונה כפי שנאמרה ביום ה' האחרון: 

Fed Chair Jerome Powell reiterated the central bank’s stance, saying at a press conference, “We are committed to using our full 

range of tools to support the economy and to help assure that the recovery from this difficult period will be as robust as possible

איתות חיובי.

מדווחות- החברות הגדולות שדיווחו השבוע - דיווחו דיווחים מאוד חיוביים ועם תחזית טובה לרבעון הבא: בלטו:

 ROKU, QCOM, PYPL, BABA, SQ, DBX, TTD.

בולטות בתחום השבבים: AMD שממשיכה לעלות למעלה עם עוד ועוד מעבדים חדשים והתמקדות גם במחשבי הגיימינג וממשיכה לנגוס באינטל ללא הפסק הן בתחום המחשבים הניידים הן צמיחה עם משחקי ה- XBOX דרך מייקרוסופט וכן מכרזי ענק עם אמזון על חוות השרתים ועסקאות עם הפנטגון ועוד,  גם הרכישה החדשה עושה לה רוח גבית, אך אינטל מתחזקת בתחום ה- AI עם רכישת שני חברות בתחום ומאתגרת את AMD ו- NVDA בתחום הזה.

נזכיר שחברות החיסונים אמרו לפני הבחירות שהן לא יוציאו הודעות לפני הבחירות בנוגע לחיסון קיים ולכן יש להיות דרוכים באם נקבל מהן הודעות של "חיסון בר קיימא" המניות למעקב: PFE, BNTX, MRNA.


בגזרת מניות הפני בלטו:

מניית APVO- ממשיכה את מסעה צפונה על תוצאות שלב 1 ומשלימה זינוק נוסף וחד בשעות האפטר של יום ו' וסוגרת מעל 650% עליה בשבוע (בשיה מחיר המניה הגיע למעל 80$ וסגר באפטר ב 53$)- פינביז כמובן לא מעדכן את שעות האפטר- אז שווה לבדוק בגרפים עצמם.

מניית NIO - המשיכה את מסעה צפונה לאור נתוני דוח המכירות שלו שעלו ב- 100% ושוק החשמליות החם בסין- היא גם הוציאה הודעה שהיא מתכוונת להיכנס לאירופה וכן שיחחרה הודעה על סוללה חדשה שלה עם 100KWH ומכאן הדרייב שלה למעלה.

מניית JMIA- שחזרה לעלות השבוע, אחת מהסיבות החשובות עבורה שהיא פתחה מרכזים לוגיסטיים לחברות צד שלישי ובכך היא מזמינה את הגדולות להיכנס לשוק באפריקה כאשר היא תטפל באספקות כך שלחברה הזו יש פוטנציאל גדול להמשך.

FTCH- שטסה חזק השבוע על רקע עסקת השקעה של BABA וחיזוק החדירה לשוק הסיני יחד עם עוד קרן השקעות בשם  Richemont.


מחכה לנו שבוע מאוד מענין ועד מועד הדיווח הסופי על הבחירות בארה"ב יש עוד כשבוע ואז הדברים חייבים להתבהר בנוגע לפוליטיקה האמריקאית ותוכנית החילוץ/הסיוע שכולם מחכים לה.

טכני בתמונות:

התמיכה שסומנה כאן בשבוע שעבר- עבדה מצויין


בהצלחה לכולם,

אין לראות באמור כאן, המלצה למסחר.


סחרו חכם, 

סחרו עם אנליסט מוביל ומוכח, 

המציג תוצאות מוכחות בשוק ההון 

יחד עם תלמידיו 

והכל בצורה מבוקרת ומוכחת מהברוקרים.

להצטרפות לקהילת "סקירות הזהב"- קבוצת עילית למסחר במניות בארה"ב עם סקירות שהם הוואיז של הסוחר היומי- שלמו והצטרפו מיד:

https://lp.expert-traders.co.il/gold/