סקירת שוק שבועית לסלים העוקבים SPY, QQQ לשבוע מסחר המתחיל ב- 16.11.20


היישר לנתונים:

מס' דורשי העבודה החדשים, בשבוע האחרון, היה קטן מהערכות ועמד על 709K במקום צפי של 735K וכמובן גם נמוך משבוע קודם שעמד על 757K דורשי עבודה חדשים.

גם נתון המתמשך של סה"כ דורשי העבודה ההי קטן מהצפוי ועמד על 6.786 מ' איש לעומת צפי של 6.825 מ' איש הוא בירידה לעומת 7.222 מ' מובטלים מהשבוע שעבר- כלומר יש שיפור.


מס' חולי הקורונה המאומתים רק עולה הן בארה"ב והן ברחבי העולם ובאירופה הסגרים/עוצר בלילה נמשכים, נציין רק את נאום טראמפ האחרון בנושא שאמר במפורש שבארה"ב לא יהיו סגרים מטעם הממשל (כל מדינה בסוף מחליטה לעצמה, כמו בניו יורק ושיקגו).


בנאום של הנשיא טראמפ בסופ"ש הוא ציין את תוצאות המחקר האחרונות של פייזר ואת העובדה שבקרוב יהיו גם חיסונים לקהל הרחב (אם כי לא מיד, ובהתחלה רק לאוכלוסיה שבסיכון) וציין גם את שאר החברות כמו: מודרנה (MRNA) שבקרוב יציגו את תוצאות המחקר שלהם ונושאים אלו כמובן שנותנים דחיפה לשוק.

חיזק בדבריו, אנטוני פאוצ'י שאמר "שה- קוביד 19 לא יהיה אירוע פנדמי לעוד הרבה זמן הודות להתפתחות החיסונים".

הפד' ממשיך לתמוך ולדחוף את השוק למעלה.

עוד נתונים חשובים שתומכים בחיזוק הכלכלה האמריקאית:

מדד היצור שהראה שיפור של 33.1% בתוצר לחודשים יולי עד ספטמבר - הצפי עמד על 32%.

הצריכה האישית ברבעון השני- מראה עליה של 40.7% לעומת צפי של 38.9%.

ובכלל נראה שהאזרח האמריקאי חזר לצרוך יותר מהרבעון הקודם ורבים זוקפים זאת בזכות לדמי האבטלה המוגדלים בסיבוב הראשון עם 1200$ ובהמשך 600$ לשבוע. כאן ניתן לקבל עוד נתונים בנושא:

https://finance.yahoo.com/news/q3-gdp-gross-domestic-product-usa-coronavirus-pandemic-181533194.html

הנשיא טראמפ חתם על צו האוסר על חברות אמריקאיות להשקיע בחברות סיניות הנשלטות ע"י הממשל.

מהנ"ל מובן שיחסי ארה"ב- סין ממשיכים להתדרדר מאז הסכם הסחר בתחילת השנה ובכלל מאז הנגיף והאשמה של טראמפ באופן קבוע שהנגיף הגיע לארה"ב ולעולם רק "הודות לסין" עד כדי כך שבכל הזדמנות טראמפ קורא לנגיף "הנגיף הסיני"- דברים אלו זכו למורת רוח מהסינים כידוע.

טראמפ דואג להעניש את סין גם בנושא אי מתן זכויות שוות למיעוט המוסלמי בסין ודיכוי ההפגנות בהונג קונג.


חייב לציין שראינו בשבוע שעבר ניוד השקעות ממניות הצמיחה למניות הערך ולאחר ירידות לא קלות במניות הצמיחה נראה שהמשקיעים חזרו לרכוש אותן שוב מחדש הן בגלל שהמחיר הפך לכדאי ובעיקר מההבנה שחיסון לא יפגע בהמשך הצמיחה של הטכנולוגיות.

יחד עם זאת העליה במס' החולים והעומס על בתי החולים עושה את שלו והחשש לסגר מלא עדיין מלחיץ השוק למרות דבריו של טראמפ שככל הנראה גם נתפסים כרגע כפחות "נשיאותיים" לאור "התוצאות המדווחות בתקשורת".

מדוע דבריי במרכאות?

כי למרות כל הדיווחים במס' רב של כלי תקשורת בארה"ב ומהירות ההכרזה של ביידן לנשיא נראה שהדרך עוד ארוכה ומעולם, בשום דמוקרטיה הבחירות לא הוכרעו בתקשורת שידועה באהדתה לקו השמאל במדינות.

לצערי, חייב לציין זאת, גם הרשתות ושאר מנועי החיפוש פשוט תומכים במלוא העוצמה בביידן בצורה מאוד ברורה עד כדי כך שכל סרטוןש ל טראמפ או תומך של טראמפ וכל חשיפה על עוד ועוד רמיה בבחירות זוכים לחסימה או הודעה הפוכה שביידן "נבחר" או מוביל ברור לנשיאות ועוד מטעם פייסבוק ושאר ה"אחים הגדולים" בראש- שזה ענין מדאיג בפני עצמו, באיזה מצב חופש הביטוי אכן נמצא.

כאמור (בסקירה הקודמת)  המשך כהונתו של טראמפ תפיל את הרשתות החברתיות ותקצץ את כנפיהם של החברות המובילות (פייסבוק, טוויטר, גוגל ואמזון) ולכן הן נאבקות בכל האמצעים שלהם על התודעה הציבורית בניסיון להשפיע על הבחירות והקהל בארה"ב ולו רק בטראמפ לא ימשיך לכהן כי זה עבורם מכה קשה שהם יספגו במיוחד כאשר לנשיא בקדנציה השניה אין מה להפסיד יותר והוא גם יסגור עימם חשבון עבר, בטח לאחר מסע הבחירות האחרון שכלי הרשת הללו תמכו באופן מובהק בביידן והתערבו בבחירות.


נתוני הרמיה בבחירות, הזיופים, הרחקת משקיפים, מצביעים שכבר נפטרו מהעולם, זיופי הצבעות דרך המכונות, תשלומי כספים לצורך בחירה בביידן, עובדי בחירות שקיבלנו הנחיות להטות ספירות ולאפשר לחלק מהבוחרים להצביע מס' פעמים ועוד, ממשיכים להיערם אצל פרקליטי הרפובליקנים שנרתמו להגן על תוצאות הבחירות מצידו של טראמפ.

בכל מקרה יש עד 20.12 לקבל תוצאות סופיות וכל הערכה /הכתרה של מועמד כזה או אחר, לאור הנתונים הצמודים הוא לזרוע חול בעיני הקוראים/הצופים ויש לקחת הכל בערבון מוגבל וכמובן שמצב זה של אי וודאות מי הזוכה האמיתי בבחירות וגם מה יוליד יום לגבי הגשות התביעה משני הצדדים לא מוסיף לסנטימנט הכללי ורואים את חוסר הוודאות בחלק מהימים בשוק מצד המשקיעים.

יש כבר לא מעט חששות באם ביידן יבחר בנוגע למיסוי גדול יותר אך שוכחים שהרוב בסנט בכל מקרה הוא של הרפובליקנים כך ששום תוכנית שלו שלא תמצא חן בעיניהם תאושר.

צוותו של ביידן צופים סגר נוסף של כ 4 שבועות וכמובן מכניסים את השוק ללחץ.


אין ספק שהרגשות נכנסים חזק לתמונה גם בקרב משקיעים שיודעים לשמור על קור רוח במצבים מסויימים. נראה על פניו, כיום, שכל הודעה חיובית הופכת לאופטימית מידי וכל הודעה רעה הופכת לפסימית מידי ורק המשקיעים שיודעים להתעלות על הרגש ולשמור על ראש קר ושליטה על הרגשות וקבלת החלטות מושכלות ומבוססות מידע וניתוח עומק של המצבים ימשיכו לעשות רווחים על פני אלו שפועלים עקב כל הודעה כזו או אחרת.

טכני:

FAANG +MSFT

מובילות מסופ"ש:

מדווחות בולטות לשבוע הקרוב(מסומנות בירוק:


בהצלחה לכולם,

אין לראות באמור כאן, המלצה למסחר.
סחרו חכם, סחרו עם אנליסט מוביל ומוכח, המציג תוצאות מוכחות בשוק ההון יחד עם תלמידיו והכל בצורה מבוקרת ומוכחת מהברוקרים.

להצטרפות לקהילת "סקירות הזהב"- קבוצת עילית למסחר במניות בארה"ב עם סקירות שהם הוואיז של הסוחר היומי- שלמו והצטרפו מיד:

https://lp.expert-traders.co.il/gold/