שיאים חדשים נשברים 30.8.21


הפעם נתחיל בטכני:

אנחנו רואים תצורת בול פלאג ביומי שהחלה לפרוץ, בשבועי הממוצע תומך במחיר בצורה לינארית ובחודשי (שעדיין לא נסגר) קיבלנו עד כה נר שמעיד על המשכיות. גם בתוך היום קיבלנו תצורת בול פלאג.

טכנית קיבלנו בול-פלאג ארוך להמשכיות בשני הסלים העוקבים.

חברות ה- FAANG+MSFT- 

זוכרים את הסקירות הקודמות שכתבתי לכם שנראה את כולן חוזרות בחזרה למעלה לאחר שניסו להוריד אותן על ה"צפי בדוחות לרבעון הבא"?- קיבלנו את המענה בגרפים, כמעט כולם חזרו לשיאים חדשים או עוד רגע שם, למעט אמזון שעוד ירדה ורק בסופ"ש החלה לעלות ועוד חזון למועד, לחברת ענק כזו אין מה לדאוג!

פונדמנטלית:

ריבית אג"ח ל 10 שנים- בעליה השבוע ולרוב, כידוע לכם, השוק עובד הפוך לריבית והשבוע קיבלנו עליה מקבילית.

דוח דורשי העבודה- הסברים בתמונה.

סה"כ השבוע קיבלנו עליה יפה, ביום ה' הגיע פיגוע התאבדות בקאבול, אפגניסטן, שדע"ש לקחו עליו את האחריות, שהרג 4 חיילי מארינס וזה מיד הוריד את השוק (מיד עם ההודעה) והנשיא חטף ביקורות קשות על התנהלותו שם כולל גם במדיה הדמוקרטית, אך למחרת ביידן דיבר לאומה והבטיח שהוא "ישיג וירדוף ויוריד את המפגעים" וזה ככל הנראה הרים את המורל גם בשוק שהגיב ביום שישי בצורה יפה מאוד.


תחום מסקרן הוא תחום הקמעונאות (לסוגיו השונים כפי שמופיע בתמונה), שבסה"כ הציג תוצאות מעורבות, אך גם אלו ש"היכו" תחזיות הם היו ממש שוליות עם עליה של אחוזים בודדים ובכל זאת ברובם קיבלנו עליות, לפחות ביום הראשון לדו"ח ואח"כ בחלקן עלה וחלקן תיקן.

מי שיבדוק (ושווה לבדוק למי שבאמת חושב שהוא סוחר) את תנועת המחיר שלהן בכל השנה האחרונה YOY והוא יגלה שהמחיר עלה בחוסר פרופורציה לצמיחה/אי צמיחה בדוחות כך שיש לנו תמחור יתר, כמעט בכולן, והסקטור המשיך לצמוח גם בשבוע-שבועיים הללו. לדעתי העליות הגיעו בגלל השוק, שכולן הן חלק מהמדדים, שעלו כאמור לעיל, ושווה לראות את ההמשכיות/אי המשכיות שלהן.


מה קורה בתחום מניות החיסונים?

אז פייזר (ואיתה השותפה BNTX) קיבלו אישור סופי (עד כה היו ב"אישור חירום") אך עם ההודעה ולמרות שהתחלואה בעולם רק גוברת, מחירי החברות רק ירדו כולל המתחרות MRNA כולל NVAX (למרות שעדיין אין לה חיסון מאושר).

לדעתי השיאים הלחיצו את המשקיעים, למרות הפוטנציאל האדיר שראינו דרך הצמיחה הענקית בדוחות (של שלושת המובילות), אך גם החשש והרצון לשים רווחים מעולים בכיסים ו"מכור את החדשות" עשו את שלהן וזאת למרות וחרף התגברות הקורונה בעולם והרחבת השימוש לנערים וגם תחילת זריקות הדחף (שכל זה אמור להביא עוד ועוד הכנסות).

כמו תמיד, ולא כמו ברוב המקרים, לפעמים השוק עובד הפוך לשכל הישר והנכון וחששות ומימוש רווחים עושה את שלו וזאת שוב הסיבה מדוע סוחר אמיתי ומקצועי חייב לעבוד ולהכין 2 תרחישים מראש למניות שלו וכמובן שהן חייבים להיות מבוססי ידע, שחקנים וסיבות הנסמכות על מקורות מידע.


מה קורה בגזרת הפד'?

הפד', בישיבה  האחרונה שלו, הודיע שיתחיל לצמצם את הרכישות שלו עד סוף השנה או בתחילת השנה הבאה ובהתאם למצב הכלכלה והריבית תשאר ללא שינוי!

סקטור השבבים:

חברת Analog Devices (ADI) אשר חיכתה לאישור הרגולטור הסיני לרכישת Maxim Integrated Products (MXIM), קיבלה את האישור המיוחל ותוכל להשלים את הרכישה. הדבר יצר אופטימיות אצל משקיעים אשר ממתינים לאישור של הסינים לשתי רכישות נוספות בתחום (NVDA אשר רוכשת את ARM, ו AMD אשר רוכשת את Xilinx) ואיתם כל שוק השבבים עלה יחד עם AMAT  ו- ASML.


בגזרת הסיניות ויחסי ארה"ב- סין:

נראה שיש שיח בריא בין האמריקאים לסינים בנושא יחסי המסחר בין השתיים, בנוסף ארה"ב הודיעה כי תחייב חברות סיניות לדווח על הסיכונים הפוליטיים והרגולטוריים שהן חשופות אליהן.

הבנק המרכזי הסיני הודיע שהוא יתמוך בהמשך הצמיחה בסין, דבר שהוביל לקפיצה במניות הסיניות. יש לשים לב לענין חשוב שיכול אולי לסמן לנו על ההמשך בנוגע לריביות:

הבנק המרכזי של דרום קוריאה הודיע על העלאת הריבית לראשונה מפרוץ הקורנה, מ 0.5% ל 0.75%, והוא הראשון שעושה צעד בכיוון אחרי שהבנק המרכזי של נורווגיה הודיע כי הוא יעלה ריבית במהלך ספטמבר.


מה עם טסלה?

מתקדמת בקצב חזק ליצור סדרתי בג'יגה מפעל החדש בטקסס שם ייצרו את דגם ה- Y של טסלה.

שווה לקרוא כאן את כל הפרטים:

 https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-giga-texas-produced-the-first-pre-production-model-y

טכנית נראית טוב להמשך ונציין שהחדשות לעיל עדיין לא קיבלו מענה ביום המסחר שכן הן יצאו ב 28.8.21

לכן שווה לעקוב.

מניות שיכולות לענין בשבוע הקרוב:

מדווחות מרכזיות:


מבצע מטורף עבור כולכם,

79 שח בלבד עבור קורס פני סטוקס הכי מקצועי בארץ!!!

כל הפרטים המלאים בלינק: https://lp.expert-traders.co.il/penny-stocks/

שבוע מסחר מוצלח לכולם

אין לראות במידע שעולה כאן כהמלצה למסחר/השקעות.