הפעם גם ניתוח  טכני בסיסי על הסלים העוקבים- בתמונות

לאחר ששלשום קיבלנו נר מוכרים די חזק בעוצמה, אך עם מחזור לא חזק במיוחד, יש "תקוה" שהבול פלאג בגרף 15 דקות "ינצח" את הממוצע 200 שנמצא מעל שני הסלים כהתנגדות.

היסטורית רואים (וזה גם ידוע לכל מנתח טכני) שלאחר נר חזק מגיע תיקון.

השאלה כעת היא האם מדובר בתיקון כבאר פלאג ומשם המשך ירידות או כמו שאנו רואים היסטורית בשוק שורי שכל "תיקון" הפך לנר עצירה ובהמשך לנר היפוך מלא.

תצורת הבול פלאג בגרף 15 דקות נותנת לנו אינדיקציה די חזקה שהפעם זה שוב נר שיהפוך לנר היפוך ויביא עימו המשכיות מה גם שרואים בבירור בגרף 15 דקות שקיבלנו נר עצירה ממש ברור וטסט על ה 300$ בסל העוקב QQQ  ותצורה זהה לחלוטין ב- SPY.

והיות ויום הירידות שלשום לא לווה במחזור מוכרים גדול, הסבירות שנקבל המשכיות עליו היא יותר נמוכה, השאלה היא כיצד השוק יצלח את הממוצע 200 בגרף 15 דקות ובאם נקבל היום גאפ אפ מעליו הוא יהפוך מהתנגדות לתמיכה וידחוף למעלה את המחיר.

במידה ונקבל את הגאפ אפ או צליחה של הממוצע 200 בגרף 15 דקות אזי יהיו עוד שחקנים טכניים ומכונות שיצטרפו ללונג יחד עם עוד שחקנים שפועלים על מס' אסטרטגיות ידועות בשוק שיקרו עם הגאפ שאולי נקבל.

עוד הוספות ניתן ללמוד מגרף שעתי ושבועי למרות שהנר השבועי לא נסגר עדיין.


אז מה קרה אתמול?

תוכנית הסיוע כאמור מקבל עיכוב אך הסיוע שניתן עד היום נמשך וזאת "הודות" למצב האבטלה שרק עלה.

דוח דורשי העבודה שפורסם אתמול מראה שוב עליה חדה ועומד על 853K דורשי עבודה חדשים לעומת צפי של 725K  וזו גם קפיצה חדה לעומת הדוח משבוע שעבר שעמד על 716K שגם הוא היה בעליה לא מבוטלת וזאת כמובן "הודות" לעליה החדה במספרי התחלואה והידוק הסגרים או "הסגר הלילי" שמשבית עסקים ששולחים את העובדים הביתה.

באירופה (צרפת) גוגל ואמזון "זוכות" לקנסות על הפרת זכויות עם קנס יומי על כל יום של הפרה סה"כ הקנסות הם

 כ- 42-120M$ בנינו סכום זניח לחברות ענק כאלו ששווה להם גם להמשך ולהפר את החוק ולקבל הכנסות ממכירות או מפרסום גם באם הקנס יגדל פר יום של הפרה אבל מפעם לפעם הם לבטח ימשיכו בהפרות הללו.

נזכיר שגם פייסבוק נמצאת במצב בעייתי יותר לאחר שהרשות להגבלים עסקיים יחד עם 48 מדינות הגישו תביעה נגדה בנוגע לשימוש בכוחה וגודלה לחסימת מתחרים.

טסלה לאחר יום ירידות קשה עם מעל ל- 9% ירידה עולה אתמול בצורה חדה עם 3.38% עליה (גם שם נראה שקיבלנו נר עצירה וטסט על ה 600$ העגול) 

לגבי טסלה יצאה הודעת אזהרה (כפי שתקראו בניתוח עליה כאן) מטעם JPM על אי כדאיות הגדלת פוזיציות למי שכבר נמצא במניה עקב "מחיר שוק מנופח".

אנליסט מוכר, פייר פרגו, הוריד לטסלה דירוג ל"החזק" ויעד מחיר של 578$ למניה יחד עם זאת משאיר יעד מחיר של 1200$ לטווח הרחוק טענתו "זמן לממש רווחים" - כל בר דעת מבין שהוא מייצר כאן בלוף שכן אם אתה מוריד יעד מחיר ודירוג אז כיצד אתה מעניק למניה מחיר של 1200$ לשנת 2025 שהוא כפול ממחירה כיום- אז כלומר שאתה מבין את הפוטנציאל של החברה לטווח הארוך ולכן בעיני זה ניסיון לנער ידיים.

יש עוד הרבה לומר על כל מיני "כוכבים" כאלו שעובדים בשירות של בעלי ענין ותמורת הטבות ובונוסים מוצאים לא פעם דברים הזויים לנער שחקנים חלשים וטיפשים בשוק וצערי רק בארץ יצאו כמה "כוכבים כאלו שמוציאים הצהרות מבדיקה של מכפילי רווח והכנסות ומסיקים מסקנות רק על פי ושוב ושוב טועים להשוות את טסלה לחברת רכב ללא שום הערכה ובדיקה מדוע החברה בונה שתי מפעלים ענקיים בגרמניה וארה"ב (ועדיין לא השלימה את מלוא הבניה בסין ואף מנהלת משא ומתן לפתיחת מפעל באינדונזיה או הודו), קצב הצמיחה של המכירות בסין שעומד על כ 78% מכירות בחשמליות בכלל.

אירופה שנכנסת חזק לחשמליות וטסלה שמוכרת לה רכבים קטנים במיוחד לשוק האירופאי ושבאירופה בשנים הקרובות יהיה איסור לנסוע ברכבים בעירה רגילים (אגב הנושא הזה כבר החל בקליפורניה ועוד מדינות מצטרפות לנושא עם יעד שאצלם ממש בקרוב לא יהיו יותר רכבי בעירה רגילים)

אגב בסין, טסלה אישרה את מכירת רכבי ה- Y בנוסף ל X משמע עוד מכירות!

דגם ה Y הגדול שוכה להזמנות רבות בארה"ב עקב ה- 7 מקומות שלו כרכב נפוץ בארה"ב (הכוונה לכמות הנוסעים).

עסקי האנרגיה והפאנלים הסולריים של טסלה וכל מפעלי הסוללות ועוד ועוד

נזכיר שטסלה כבר חצי צעד מרכב אוטונומי מלא וזה עוד הכנסות במילארדים לחברה

ואסור לשכוח את רכב הסייבר טראק שיביא איתו לדעתי המון ענין והזמנות וגם פרוייקט שלא רבים מכירים האוטובוסים החשמליים בפרוייקט התעלה התת קרעית שלו בוואגס.

רבים גם לא מכירים את נושא פיתוח הסוללות החדשות מחומר חדש של טסלה עם טווח נסיעה גדול יותר וחומר זמין יותר לאחר מציאת מחצבים בארה"ב וגם באינדונזיה (ולכן היא מנהלת שם משא ומתן לפתיחת מפעל נוסף).

טסלה גם לא פעם הזכירה שאין לה בעיה לעשות שת"פ עם חברות רכב אחרות ולמכור להם סוללות- הכנסה ענקית בעתיד כי להבדיל מכל חברות הרכב, טסלה היא היחידה שיש לה מפעלים משלה לייצור סוללות וכולן מסתמכות על צג ב' שיספק להם סוללות ומכאן התלות שלהן בחברות צד.- לא כך טסלה.

הכנסות מביטוחים על הרכבים שטסלה החלה לספק, הכנסות ממוצרים נלווים לנושאים רפואיים כפי שהיא מספקת בגרמניה ועוד- טסלה היא חברת סטארט אפ לכל דבר ומי שחושב שזו חברת רכב הוא פשוט יממש מוקדם או יפסיד המון בללכת נגד מחיר המניה וחזון הבעלים שלה שלא מפסיק להפתיע.

ולמי ששכח גיוסים במיליארדים רק לאחרונה וכניסה למדד S&P יעשו את שלהם עם רכישות ענק של גופים וקרנות

מי שלא מכיר ולא מודע לכל המכלול בטסלה פשוט כותב בליל של חלקי מידע ומטעה ציבור שלם!

אנחנו דווקא צופים שיהיה שוב פיצול מניות בקרוב לאור המחיר של המניה.


לבטח רבים רואים את התעוררות מניות הפניס שהיו ממש רדומות לאחרונה וזאת תמיד לאור הדעיכה במדווחות ואז זה נותן להם טווח פעולה ומיקוד בהן לאור הוצאת דיווחים על הוצאת תוצאות בשלבי פיתוח של תרופות והשבוע הזה הצטיין בלא מעט מניות פניס שטסו על "תוצאות סרטן השד" והמניות הללו טסו אבל גם דעכו מיד.

אישית אני מציע מאוד להיזהר מהמניות הללו ולא להיכנס למניות כאלו על בסיס טכני בלבד מבלי להבין את עומק החדשות והתוצאות. המניות הללו מאוד מפתות בגלל "הטיסות" במחיר ומחירן הזול ואנשים מתפתים לקחת כמויות ולעשות "מכה" אבל שוכחים את הצד השני של איבוד כספים גדולים עקב טעות בכניסה או הערכה לא נכונה של החדשות. 

זה תחום של עיסוק בזרם גבוה ולצערי, אני חייב לציין, רמת הידע שמעניקים בארץ כל מיני חובבנים ונוטעים בציבור "ביטחון" של ידע מתגלה לבסוף לכולם עד כמה אינם באמת יודעים כלום בתחום הזה שלעצמו הוא תחום מרתק ומניב רווחים, אך רק למי שהפך למקצוען בתחום ויודע לקרוא כל הודעה לעומק ומוסיף לזה ניתוח טכני רציני ולא מגוחך של "מס' עגול או פתילים" - כאשר לא מסבירים לכם בדיוק על מה החדשות לעומק (אפילו במס' משפטים) ומה היעדים ומה הניתוח הטכני המקצועי אומר ובטח לא למכור ססימאות של "פאמפ ודאמפ" כאשר בפועל הם ריקים מתוכן ברגע שאתה לא יודע מדוע הם קורים באמת בפן הטכני- אז להיזהר מאוד ומי שלא שולט בתחום- אני בחום ממליץ לו להתרחק ולשמור על כספו.


מה היו התוצאות שלנו אתמול?

פשוט מטורפות עם רמת דיוקים מדהימים.


TSLA-  דיוק מדהים- אין מילה אחרת- המחיר יורד לנמוך ע"פ תרחיש השורט ומשם טס למעלה ע"פ תרחיש הלונג.


SFIX-ממשיכה את הטיסה מעלה ואנחנו ממשיכים לסקר אותה!


RCKT 


FB-  עם דיוק מופלא בשורט ומשם מקבלים עליות.


CRIS- מעט פיספוס של אזורי היעד לשורט עקב ההנפקה, אבל משם תנועה ברורה למעלה


תסחרו חכם

תסחרו עם אנליסט מוכח בשוק ההון.

רוצים ללמוד את תחום מניות הפני באופן מקצועי?

רוצים ללמוד בנוסף את תחום מניות המומנטום?

רוצים לקבל וליישר קו וללמוד את כל הבייס לשוק ההון?

לחצו כאן ותקבלו את המחיר הטוב ביותר בשוק

ואת ההכשרה המקיפה המלאה והמקצועית ביותר בתחום.

לחצו כאן ואתם מתחילים נכון את הכניסה לתחום הזה>> https://lp.expert-traders.co.il/penny/