מה קרה בשוק?

הפד' השאיר את הריבית סביב האפס (0-0.25%) - מה שכמובן מעולה לחברות הגדולות.

הודיע שיתמוך בשווקים- קרי משכנתאות ואג"ח בשווי של 120 מיליארד דולר בחודש! ועל פי דבריו יעשה זאת עד ליציבות במשק ובמצב האבטלה.

נזכיר רק שרכישות אג"ח טובות להזרמת אשראי לעסקים ולכלכלת הבית הפרטי.

נתן גם תחזית לאבטלה לשנה הבאה- 5%

וחוזה צמיחה של 4.2% וזה כמובן מעודד את השוק שהמשיך לטפס אתמול למעלה לשיאים חדשים למרות ירידה קלה עקב מצב התחלואה שעולה בארה"ב ומתים בסדר גודל של 3000 מתים ליום!!!

גרמניה מפתיעה ומבצעת סגר מלא עד ה 19.1.21 לאחר כ 1000 מתים ביום.

הולנד הולכת בעקבותיה וניו יורק כבר בסגר מלא.

סקטור האנרגיה המתחדשת ירד, עקב אכזבה מדברי יו"ר הפד' שהחליט שלא להגדיל את התמיכה באשראי לחברות הללו וגלגל זאת למקבלי ההחלטות בממשל.

נראה שוואל סטריט ממש לא מתרגשת ממצב התחלואה (ככל הנראה עקב החיסונים שבדרך, MRNA אמורה לקבל אישור ביום ו' מה- FDA) ועוסקת בעיקר בריבית האפסית ובהתנהלות הפד' שעד כה די הוכיח את  עצמו והראיה השוק נמצא בשיאים.

טכנית, הכל מראה המשכיות מעלה ויחד עם תקופת החגים שבה תמיד יש עליות ובכלל חודש דצמבר שהיסטורית תמיד היה חזק יחד עם דברי הפד'- משקיעים יחושו בטוחים להמשיך ולהחזיק באחזקות שלהם ואולי אף לחזק אותן- לנו נשאר לרכב על גבם.


מה קרה אצלנו אתמול?

סקטור המניות הראשיות.

ARVN -  צפי שמנתח לא רק את מצב המניה היבש אלא משקלל גם "רגש של משקיעים" והתוצאות מוכיחות זאת!


SIOX


בסקטור המניות למעקב/המשך מעקבבסקטור האנרגיה המתחדשת/ירוקה קיבלנו ירידות עקב אכזבה מדברי יו"ד הפד' שבחרו שלא לתת אשראי לתחום והשאירו זאת להחלטת מדיניות הממשל בנושא.


המניה הבאה LAZR מוכיחה עד כמה אנו שולטים במניות הפני ועד כמה אנחנו לא הולכים שבי אחר הודעות של חברות גדולות כמו סיטרון ויודעים מתי אלו הודעות אמת ומתי תפקידן לשרת את החברה בלבד- חוכמת הקריאה בין השורות והניסיון הרב שלנו בתחום הזה של מניות הפני- הפוך לגמרי מחוק העדר!

עוד הוכחה ששוק ההון אינו הימור!!!2 מניות שקיבלתם אותם אתמול וגם מס' ימים קודם - ממשיכות צפונה ע"פ התרחיש שלנו

תוצאות מטורפות ששום בית השקעות או שום "משקיע" מוכר קורס "השקעות" יתן לכם!

עוד יום של הצלחה

סחרו חכם,

סחרו רק עם אנליסט מוביל בשוק ההון!