יום הכיפורים


בעבר כאשר בית המקדש היה קיים, הכהן הגדול, ביום הכיפורים היה עובד בבית המקדש עם בגדי זהב, אך כאשר היה צריך להיכנס לקודש הקודשים, מקום שבו שכן ארון הקודש עם לוחות הברית, היה נכנס בבגדים פשוטים ולבנים בלבד.

מדוע בכלל הכהן הגדול צריך לעבוד בבגדי זהב?

הרמב"ם, גדול פוסקי ישראל, מסביר שהיות ובעיני אנשים הזהב נחשב לפאר ומרשים אותם, יש להשתמש בו לעבודת הקודש וללבוש את בגדי הזהב ביום הכיפורים.

כאשר הכהן הגדול היה נכנס לקודש הקודשים, כאמור, היה עליו ללבוש רק בגדי לבן פשוטים ולהסיר את בגדי הזהב, כי מלפני הקודש עצמו , כאשר זה המפגש בין הכהן הגדול, נציגם של ישראל, במקום הכי קדוש להתקרבות עם הבורא, אין צורך בסממנים חיצוניים, מול הקודש הכל שווה ודווקא הלבן והפשוט מסמל את ההיטהרות והקדושה ללא הזדקקות לחיצוניות והסממנים החיצוניים.

ברגעים אלו שבהם הכהן הגדול היה בתוך הקודש קודשים נצרך ממנו רק לב טהור ומח נקי ורק כך הוא היה עובר את המפגש הזה בשלום ובסופו, לאחר צאת יום הכיפורים היה עושה משתה גדול ומזמין את המוני ישראל אליו לסעודה.

איך זה קשור לחיינו כאנשים ביום יום?

לכל יהודי יש בית מקדש פנימי שעימו הוא צריך לעבוד את הבורא, עם כל כוחותיו וכל מאמציו וכל האמצעים כולל הפיתוחים הכי מתקדמים ואף הטכנולוגיים ולתת מעושרו, הכנסתו לצורך אחזקת הדת ומסורת ישראל והפצתה.

אך היהודי עם עצמו, חייב לעשות חשבון אמת, על מצבו, אין זה אומר שאם הוא תורם, עוזר ותומך באחרים, הוא פטור מהקודש ופטור מהטהרות וקדושה פנימית שלו ולכן בתוך תוכו הוא צריך לבוא בבגדי לבן טהורים.

הרבי אמר פעם שכל התפתחות הדפוס בעולם והוזלת עלויות ההדפסה נועדה אך ורק בשביל שיותר ויותר ספרי קודש יודפסו ויצאו לאור ובכריכות מפוארות דווקא!.

הרבי בעצמו היה בין הראשונים, בטח בעולם היהדות, שעשה שימוש בלווינים ושידר את דבריו, השיחות שלו, לכל העולם בזמן אמת.

הרבי הינו אדם עניו וצנוע מאוד, מי שמכיר את פשטות ביתו הפרטי יודע שהכל היה שם מיושן, למרות שכסף לא היה חסר לרבי, אך כשזה הגיע לבית המדרש, הרבי דאג כל הזמן לפארו ולהרחיבו ומשם כאמור לשדר את דבריו לעולם בנוסף לחוברות ולספרים שהופצו לכל העולם. 

האם יש בזה סתירה להיותו אדם עניו?

ממש לא, הרבי פאר את הקודש בכל כוחו ומאמציו, אך בתוך תוכו, בביתו הפרטי וגם במשרדו הפרטי שמר על צניעות וענווה גדולה.

פאר לטובת הבורא ובית המדרש, אך בביתו, משרדו הפרטי, הוא בא "בבגדי לבן", בענווה וצניעות.


איך זה קשור למסחר?

האמת זה קשור יותר למנטורים וגם לאיך שכל סוחר נכנס לשעת המסחר.

מנטור יכול לחשוב שהוא רק צריך להפיץ ולשווק את "תורתו" ולא לסחור בעצמו.

הוא יכול לטעות, שמספיק שהוא מעלה מניות ואינו צריך לתת דין וחשבון מדוע אינם פוגעות.

הוא יכול לטעות, ש"הפאר" של הקורס שלו צריך להיות חיצוני בלבד, אבל התוכן הפנימי, מסורבל או לא קיים באופן עמוק ופנימי ומוכח.

הוא יכול לטעות, שאותה יוהרה כלפי חוץ, איתה הוא גם יכול להגיע למסחר ואז מתגלה לו האמת, הפסדים!

הוא יכול לטעות ולומר שהוא מציג רק את מה שהוא רוצה להציג בצורה שיטחית ולא מוכחת, כאופיום להמונים, ללא שום הסבר עומק מקדים כהוכחה לדבריו וללא שום תוצאות מוכחות בהמשך.


יחד עם זאת מנטור אמיתי יודע ומבין שיש להפיץ את תורתו בכל אמצעי, לתת להמונים את הדרך הנכונה בתחום, לברך אותם להצלחה ע"י הענקת ידע ששווה זהב וסקירות אמיתיות שמייצרות "זהב", אך עם כל זאת כאשר מנטור אמיתי סוחר, הוא יודע שכעת זה רק הוא מול המסחר, זה רק הוא מול "הבעיות האישיות" שלו, זה רק הוא מול עצמו ומול הידע שלו. כאשר הוא בא לסחור עם לב טהור שהעניק לקהילתו, ומח נקי מהסחות דעת הוא יודע שיעבור עוד יום מסחר בשלום ולכן בסיומו הוא שב בשמחה ועושה "סעודה" של הסברים לכולם ע"י זה שהוא "מאכיל ומשתה" אותם בידע והסיבות המדויקות לכניסה וליציאה שלו מהעסקה.

האמת שזה נכון גם לכל סוחר.

סוחר יכול להבין את כל התוכן שלמד ולשלוט בו בצורה מעולה, באופן תיאורטי, אך בבואו לרגע האמת, "לקודש", הרגע שבו הוא צריך לתרגם את הידע לפעולה, באם אינו מגיע למסחר עם "לב טהור"- ללא גרידיות, וללא "מח נקי"- ממחשבות ועיסוקים בדברים אחרים, אזי ההפסד צפוי מראש.

סוחר צריך לסמוך על הידע שלו והסטטיסטיקות שלו מהידע שצבר באופן של לב טהור ומח נקי ע"י ניתוק מהסביבה המסיחה דעת ובעיקר אמונה בשיטות שהוכיחו את עצמן כעובדות!

אחד מהטיפים למי שקשה עם הגרידיות או הלחץ הוא לכבות את ה- PL (מצב החשבון בעסקה) ולתת למח ולעיניים בצמוד לכלים ולשיטות המסחר בלבד ללא שום לחץ/גרידיות שגורמת בהמשך לקיבעון מחשבתי ואובדן הרווחים או העמקתם.

השיטה שלך אומרת לך להיכנס עכשיו- כנס!!!

השיטה לא עבדה או שהיא אומרת לך לצאת- צא!!!

תהיה פשוט בצורת הביצוע במסחר, לאחר שיש לך ידע זהב, אבל קודם תצבור ידע זהב.

צום קל לכולם וכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה.


לא מצאתי טוב יותר מלברך אתכם,

לפני יום כיפור, מאשר דרך ווידאו של הרבי

שמברך את כל עם ישראל לפי סדר ה א'-ב'

https://www.he.chabad.org/1600151

גמר חתימה טובה לשנה טובה ומתוקה

לכם ולכל עם ישראל

המון הצלחה במסחר

הרבה רווחים גדולים

והגדלת תיקי מסחר בעקביות!!!