כי תבוא


פרשת כי תבוא


בכל שישי אני נוהג לכתוב לכם כאן את פרשת השבוע ע"פ תורתו של הרבי מחב"ד.

הפעם אני רוצה לכתוב לכם "ווארט" (זה משפט קצר שאותו מפתחים להסבר עמוק).

"כי תצא" למלחמה באופן של "כי תבוא" מובטחת לך ההצלחה!

הפרשה הקודמת הייתה "כי תצא למלחמה על אויבך" והסברנו שהמטרה של היהודי ביציאתו למלחמה היא לחשוב באופן של "על אויבך" - מעל אויבך וכך הוא גם ב"מלחמתו" בכל דרכיו בחייו הרוחניים או בדרך להצלחה, הוא חייב לחשוב באופן שהוא מתחיל משהו שהוא כבר במצב של הצלחה וסיום, במחשבתו ובאמונתו, שהוא על אויביו ועל כל הדברים שיכולים להפריע לו בכלל וכשיהודי בא באופן נחוש כזה עם החלטה עזה ולהט ונחישות מתוך אמונה יוקדת אין דבר שיעמוד מול החלטתו "אין דבר העומד בפני הרצון".

ועל כן הפרשה הבאה היא באופן טבעי "כי תבוא" כשם שיוצאים לקרב, לשלב הבא בחיים, באופן של נחישות ובהחלטה שאנו "על אויבך", אז מובטח לנו שנחזור באופן של "כי תבוא" – תצא באופן נחוש ובטוח ובאמונה בעצמך אזי מובטח לך שתצליח ותגיע לנחלה ולארץ המובטחת באופן של "כי תבוא".


זה נשמע מעט "סיפורי", אבל מובטח לנו מהרבי: "תחשוב טוב- יהיה טוב", רבים יגידו חשבתי טוב ולא קרה כלום, אז זה מצריך מאמץ מחשבתי חוזר ונשנה עם המון אמונה, נחישות ושכנוע עצמי שהכל אפשרי !!!

במקביל חייב להוריד את המחשבה והחלום לפעולה מעשית ע"מ לחבר את העולם הרוחני והמנטלי לעולם הפיזי שלנו ומובטח לנו שתשרה ברכה בכל מעשי ידנו באופן הזה.


את כל זה חייב לעשות מתוך שמחה והתלהבות כי "שמחה פורצת גדר" ובלאו הכי אין לנו מה להתפעל מהקשיים בדרך כי הם נועדו רק לחשל אתנו בדרך להצלחה המובטחת.

בדרך להצלחה חייב לדעת מה ההצלחה שאתה מחפש, לכמת אותה למספרים וללוחות זמנים, ללכת בדרך שמובילה לשם כל הזמן, ניתן מידי פעם לשנות את המסלול אבל לעולם לא את המטרה.

איך נעשה זאת?

ע"י זה שנדע ונכיר את המטרה באופן בהיר לגמרי, שכל המטרה תהיה ברורה לנו במח לפרטים. מרגע החלום מיד לכתוב אותו: לפרטים שלו, לכמות ולזמן ואז רק לכוון אליו ברגשי נחישות ובאמונה יוקדת שכבר השגנו את הכל.

מי שיתאמן על כל הנ"ל פשוט יצליח!!!

רובכם ככל הנראה לא יאמין, נשאר לכם רק לנסות, כי אין לכם מה להפסיד!

ומי יפספס את ההזדמנות? - רק מי שסקפטי ורק מי שיודע להיות ממורמר בקבוע, אז בלאו הכי הוא לא יהיה מוכן לקבל את הידע וההזדמנות החינמית לעשות משהו אחר עם חייו.

אין מזל בחיים- יש הזדמנות שתופסת מוכנות (אלון אולמן).

היקום רוצה רק להעניק ולתת לנו את כל הטוב, אך הוא רוצה שבאמת נרצה ונתגבר על הבעיות באופן של "כי תצא" ע"מ לקבל את ה"כי תבוא"


להמחיש ענין זה נביא סיפור מהגמרא המספר על ארבע גדולי עולם שעשו פעולה של עליית נשמה ונכנסו להיכלות של העולם הבא (פרדס) וכך הסיפור בקצרה:

ארבעה נכנסו בפרדס, ואלו הן: בן עזאי, ובן זומא, אחר, ורבי עקיבא...

בן עזאי הציץ ומת, בן זומא הציץ ונפגע, אחר קיצץ בנטיעות (כלומר כפר- הפך לכופר)

רבי עקיבא נכנס בשלום ויצא בשלום.

מדוע רבי עקיבא הצליח?

כי רק הוא פעל בתכנון מדוקדק- "נכנס בשלום" הוא נכנס ע"מ לצאת בשלום כלומר כל העליה שלו במדרגות הקודש, הייתה ע"מ לצאת בשלום והשאר חיפשו "לטרוף את הדרגה הבאה".


שום דבר שנעשה בחיים בבת אחת, לא יצליח!, הענין הוא להגיע ליעדי החלומות שלנו שלב אחר שלב מתוך תכנון והתבססות בשלב הקודם ורק אז להתקדם לשלב הבא.שבת שלום לכולם.