ראש השנה

מה מהות ראש השנה?


מהות ראש השנה היא להמליך את הקב"ה על העולם.

אנו נקרא ביומיים הקרובים לא פעם את הפסוקים: "מלוך על העולם כולו בכבודך", "מלך על כל הארץ.." ובמקביל אנו מבקשים לאורך כל התפלות ברכות בגשמיות: פרנסה טובה, בריאות, ילדים, מציאת בן/בת זוג, והצלחה בכל מיני עיסוקי חיינו כולל החיים הרוחניים.

יש בכך מעט סתירה, כי אם אנו באים להמליך את הקב"ה למלך, אנו מחוייבים להתבטל בפניו ועל כן מאין החוצפה לדרוש דברים?

באמת, ע"פ מספר ספרים מאוד חשובים, יש סתירה בין הדברים, מצד אחד הבקשות הלא ראויות ליום שכזה ומצד שני התפילות הן שקובעות מה לומר בימים אלו..

מסביר הרבי, שאין שום סתירה כלל וכלל.

בקשת כל הצרכים האישיים של היהודי נובעת למען יוכל לשרת בממלכתו של הקב"ה ולצורך החדרת מלכותו לעולם התחתון שלנו, כי זו מהות העבודה שלנו בעולם הזה, להוריד את הקדושה למטה.

ולכן לשם כך צריך הצלחה בעסקים, בעבודה וכו' שנוכל לפגוש יותר אנשים ולעזור להם ברוחניות או בגשמיות.

צריך בריאות ע"מ לעבוד את הקב"ה מתוך בריאות איתנה ולא מתוך חולי, כי עובד חולה לא עובד כראוי אם בכלל מגיע לעבודה.

כשיש קהילות עשירות הן בונות בתי מדרש ותפילה מהודרים שראויים למלך העולם.

כשיש לפני היהודי כל מה שהוא צריך למחייתו ולאכילתו הוא מברך ושוב עושה מהגשמיות רוחניות שמורידה עוד רוחניות לעולמנו ולכן באם הקב"ה ואנו שותפים בעולם הזה, אזי הקב"ה מחוייב לספק לנו את כל המשאבים לעשות זאת, כי הרי לא ניתן לתת לעובדים משימה לבנות בנין ללא חומרי הבניין ורק לספק להם את תוכנית הבניין והוראות הבניה.

באין חומר אין בנין!!!


אומר הבעל שם טוב  על הפסוק: "רעבים וגם צמאים נפשם בהם תתעטף", שבעומק הרעב והצמא מסתתרת התשוקה של הנפש לניצוצות הרוחניים שנמצאים בכל דבר גשמי ותפקידו של היהודי לחשוף אותם ולעשות מהם בחזרה רוחניות לטובת המטרה הסופית הגאולה האמיתית והשלימה.

בחיצוניות אני מבקשים דברים חומריים, אך בעומק הבקשות מסתתרת רוחניות עמוקה והרצון להמליך את הקב"ה בעולם.


גם במסחר זה כך ובטח בחיים.

רובנו, אם לא כולנו, נמצאים במסחר ע"מ להגשים חלומות אחרים לגמרי.

חלקנו רוצה חיי רווחה, חיי אי מחסור או השלמה לקיים, סיפוק, חיי קהילה וכו'

כולנו מבינים שיש לבקש זאת ולסמן זאת כמטרות ושהמסחר הוא רק אמצעי להשיג מטרות אלו.

אין סתירה בין העיסוק ובין החלומות ואין זו יריקה מהבאר ממנה אנו שותים, אבל כולם מבינים ששקידה, נחישות והתמדה, במה שעשינו עד כה להצלחה שלנו בתחום, חייבת להמשך באותו אופן של משמעת וביצוע ע"פ כללי המשמעת (אגב המשמעת מוגדרת כ"להביא לפועל את הידע ברגע הנכון") ע"מ להגשים את החלומות שלנו.

גם בעצם המסחר עצמו זה כך.

המהות והנשמה של תזוזת המחיר הוא הפונדמנטל והטכני זה הגוף, שיכול לתת מעצורים לנשמה או במקרה של המסחר, מעצור לפונדמנטל.

ככל שנבין עוד קודם ונבנה את עצמנו נכון מהבסיס בפן המנטלי ונבנה את המסחר לטווח הארוך כיסודות מוצקים לבניין אותו אנו מעונינים לבנות ומשם נכנס לעובי הקורה בהבנת המניות מכל כיוון, ניתוח פונדמנטלי, ניתוח טכני, כמות מוסדיים, כמות שורטיסטים, תרחישים, אלו שחקנים יכנסו לפעולה  ומתי הם אמורים להיכנס לפעולה וכל זה עם כלים חדישים ומוכחים, אזי הסטנדרטים שלנו עולים והכניסות שלנו לטריידים כתוצאה מפזיזות או הימור יורדות והסה"כ הנ"ל הוא שיביאו את התוצאות.

ולכן כל אותם "סוחרים" שסוחרים ללא ידע מקיף, ללא יסודות מוצקים במנטליות וללא שיטות מבוססות ובדוקות או שמחפשים לעשות מכה ולצאת, הם אלו שמייצגים לצערנו את ה- 96% המופסד.

אלו "שלמדו" בהמלצת חברים מהרשת "כי הכל ברשת", אלה ש"למדו לבד", אלו שלמדו במקומות לא מוכחים תוצאתית ממי שמלמד, ואלו שחושבים שזה "כסף קל" או כי מכרו להם חלומות והם במקום להתפקח מהחלום עוד העצימו אותו בראשם, בפנטזיות שלהם וכל זאת מבלי שום תוכנית סדורה לביצוע או לשבת בקהילה שיושבת ועושה סיעור מוחי, בצוות מסודר ומאורגן מידי יום, שדווקא ע"י סיעור המוחות ובעבודה מאורגנת וסדורה מידי יום באים התוצאות.

התוצאות הטובות ביותר באות ע"י סיעור מוחות, כי רק כך מחברים את המח לתבונה העליונה ומשם שואבים את הדרך הנכונה (לקוח מהרעיון בספר "חשוב והתעשר" של נפוליון היל וע"פ היהדות, הכמות שבמניין מביאה את האיכות לשם התפילה- יש דברים בתפילה שניתן לעשות רק במנין: קדיש, קדושה, קריאת ספר תורה ועוד).


אלו שמראש באו בצורה של רצון עז וחלומות, הורידו אותם לתהליך מסודר ומאורגן, תיכנון של יום המסחר, נכנסים עם צ'ק ליסט בדוק, יודעים בדיוק את גודל הסיכון הקבוע שלהם, עובדים נכון עם הסטופ הנכון (ולא זה שהם מדמיינים), מנתחים את "הלב והמח" של המניה, בודקים את הסביבה של המניה, נכנסים באנרגיות הנכונות ובזמנים שטובים לנו וע"פ אסטרטגיות שנכונות לנו, לאופי שלנו, מתוך ביטחון אישי בסטטיסטיקה מוכחת אישית שלנו, הם אלו שיצליחו להמליך את החלום שלהם על עצמם מתוך ביצוע ודרישה עצמית גבוהה.


שנה טובה ומתוקה לכולם

שנה של מסחר ירוק במיוחד

מתוך מסחר נכון וחכם,

כי EXPERT מתנהל כ – EXPERT!