בחירות בחיים


לכולנו יש בחירות בחיים. בחירה נכונה בזמן הנכון- תשנה את כל חיינו ובחירה לא טובה בזמן אחר תשבש את כל חיינו, אבל גם כאשר בחרנו לא טוב עדיין יש לנו את האפשרות ל"חשב מסלול מחדש" ולעבור למסלול הטוב כי בסוף התורה (מלשון הוראה) מורה לנו "ובחרת בחיים", לבחור בטוב.


יש כאלו שבחרו בחירות לא טובות והם יודעים שהבחירה לא טובה, ע"פ התוצאות של הבחירה בפועל, אך הם נותנים כרגע ללב להוביל אותם, לאגו, הם הרי לא רוצים להודות שהם זרקו אלפי שקלים לחינם על משהו שלא מניב תוצאות, וכי הם יצאו "טיפשים"?, אלו האנשים שימשיכו לרעות בשדות הלא טובים ולצערנו גם יהפכו שם למעודדים ולמפרגנים ויפילו איתם עוד אנשים ברשת הזו, כי מה פתאום שהם יהיו בצרה לבדם?

צרת רבים נחמת טיפשים!


אך יש כאלו שיתעוררו ויבינו שיש דרך אחרת, מסלול אחר, כי הם התפקחו, התעוררו מהאמת שזועקת בחוץ, מהאמת של אי הידיעה שלהם שהם שומעים וקוראים ורואים בחוץ, לעומת הידע עימו הם סוחרים כרגע, אלו האנשים שנשבעו להצליח, נשבעו לא לוותר, ואלו האנשים שלא יתנו לליצני "פסיכולוגיה" בגרוש לעבוד עליהם יותר!


אלו האנשים שלא יכנסו לשיחות והסברים שכליים, אלו האנשים ש"ישלפו את החרב" ומיד ינתקו את הראש מהלב ויפעלו למציאת שורש הבעיה וחיפוש אחר פתרונה, כי אנשים מצליחים לא עוסקים בבעיות, הם עוסקים במציאת הפתרון לבעיה שלהם ולאחר מחקר הם ימצאו את הדרך והמסלול הנכון להצלחה.


חייב להבין שמקום/מנטור חייב לתת הסברים מקיפים לכל דבר, לכל כניסה וגם לכל יציאה, אין דבר כזה יציאה שרירותית, זה בדיוק מראה על אי הבנה.


זה התפקיד של התלמיד לשאול, לחקור ולבדוק אצל המנטור על הסיבות לכל דבר וענין ואם הוא מוצא הסברים הגיוניים, שיטתיים לפעולות, אז הוא במקום הנכון, אבל באם הוא מקבל תירוצים או מענה שטחי או מענה בסיסמאות/קלישאות (כגון: יש ימים כאלו, זה קורה..) ללא עיסוק ברמה המקצועית, הפרקטית בשטח ובגרף, אז יש כאן בעיה רצינית.


צא, למד, תחקור, תרגל, חזור ללמוד ולשאול, תרגל שוב וצפה לפידבק מלא ומדוייק על כל הטרייד שלך רק כך המנטור יעזור לך לחשב מסלול מחדש.


נכון, יש מנטור שיהיה קשה איתך, לא יאכיל אותך עם הכפית לפה וישלח אותך גם פעם אחר פעם בחזרה ללמוד, ויש גם פעמים שהוא יכעס עליך ולא ירפה וילחץ אותך להשתנות וגם יאסור עליך לסחור עד להודעה חדשה וגם ידע לתת לך את ה"מכה בראש" כשצריך ולא רק את החיבוק הרך ו"העוטף", כי מרק לקבל חיבוקים יוצאים סוחרים מופסדים!!!!


צריך לומר את האמת בפנים מבחינה מקצועית וכשזה טוב אז זה טוב וכשזה לא טוב אז זה לא טוב ויש לטפל בשורש הבעיה עם כל הקשיחות שצריך בשביל לטפל בשורש הבעיה וכן, פעמים התלמיד צריך גם לשמוע מילים קשות ולדבר אליו קשה באם באמת אכפת למנטור מההצלחה שלו וממנו בכלל.


מנטור שיודע רק לתת "מילה טובה" כל הזמן גם במצב של טעויות קריטיות ובסיסיות, זה מנטור שמונע מ"פרנסת שיווק הקורסים" הוא חושש לבקר קשות את התלמיד פן יאבד אותו בהמשך, אך מנטור שלא עושה שום חשבון לשום תלמיד, לא משנה כמה זמן התלמיד איתו במסלול ויודע לומר לו מילים קשות ע"מ להחזיר אותו למסלול הרווחים ומהר, זה מנטור שלא חי מכספי הכשרות, זה מנטור שחי ממסחר.

אם לתלמיד לא טוב מזה, אז יום טוב לו, כי רק כך מחשלים ומאמנים סוחרים לעתיד...

מי שלא יכול לספוג ביקורת שיעשה חמוצים לביתו, הוא כנראה לא מתאים למסחר.

כאן מדובר בעסק שעובד עם כסף ובדולרים ומי שלא ידע לתקן את עצמו ומהר בינתיים כספו יאבד לו ואז מי יהיה חמוץ יותר החשבון בבנק או האי קבלת הביקורת?

נחמדות לא תביא אף אחד לשום מקום במסחר בשוק ההון.

קשיחות, ביקורת עצמית קבועה, בדק בית, תרגול, התמדה, הצמדות לכללים ולשיטות, הצמדות למה שעולה בקהילה ואי "מרעה בשדות זרים" הם הדברים הנחוצים להפיכה למקצוען בתחום.


כיף וימי כיף הם נחמדים לגיבוש קהילתי (רק באם הוא קהילתי נטו אך באם הוא פתוח לכולם, אזי יש לו כנראה מטרה אחרת, יצירת לידים לעוד קורס) אבל האם בשביל זה הגעתם למסחר?


מקום שמלמד אותך שוב ושוב מסחר, תופעות במניות, מספר לכם סיפורים ולא מציג תוצאות, זה לא מקום שילמד אותך לסחור ואת/ה צריכים וחייבים ללמוד לסחור!!!!


בדיוק כמו שרופא לא לומד רק רפואה כללית, זה השלב הראשוני, לבסוף הוא רוצה להפוך למומחה בתחומו (כירורג, קרדיולוג, נוירולוג וכו') הרי לא היינו נשענים רק על הרופא המשפחתי לטיפול בבעיה רצינית שמצריכה רופא מומחה ולא היינו לבטח פונים לערכה משפטית או מגיעים לבית משפט עקב תביעה עם ייצוג של עצמנו מחומרים שקראנו ברשת בלבד- זה מתכון להפסד בטוח במשפט, אך לצערנו אנשים רוצים להרוויח בשוק ההון בדיוק בדרך הלא נכונה, בדרך של "קומבינה ישראלית" ואז מתפלאים באמצע הדרך מדוע הם הפסידו חצי מהתיק (במקרה הטוב) 

מדוע יש 96% מפסידים בשוק ההון?

כי רוב רובם של אלו שקוראים לעצמם "סוחרים" למדו לא מסוחרים אמיתיים או למדו מסחר ברשת בחינם... 

כשלומדים במקום הנכון ונפתחים לפתע כל אפיקי המח והמחשבה ללימוד נכון של להפוך לסוחר- לפתע מגלים כמה שזה אחרת לסחור נכון, לסחור באופן מקצועי!!!


תבחרו נכון, תבחרו מתוך בדיקה מעמיקה.


תבחרו במקום שיכוון אתכם להיות סוחרים וילמד אתכם להפוך לסוחרים שמבינים את כל התמונה הכוללת במסחר רק כך תהפכו לסוחר מוצלח!!!