השפעת המנטליות על המסחר


תסתכלו בתמונה.

זה אותו סוחר ואותו התלמיד עם אותו הידע בדיוק,
בטווח זמן כמעט זהה.

אז מה עבר על הסוחר?

מצב א'- הוא מצב שבו הסוחר סוחר במצב ריגשי.
לצערי זה המצב של רוב הסוחרים בשוק ההון וכך רבים מגיעים אליי.
כניסות לא מושכלות, פזיזות, ללא ניתוח והכנה מתאימה למניה, מאבק "לנצח את המניה" ונקמנות, ללא רגע של "חישוב מסלול מחדש" באופן מושכל.
את חלק "מהשריטות" הללו הסוחרים חיים הרבה זמן גם לאחר ההגעה להכשרה ולאחר הלמידה, מהסיבה שההרגלים הללו, מהעבר, עדיין בתוכם והם עדיין לא הפכו את הידע החדש לדרך חיים קבועה במסחר, כשהם מבינים את זה ועושים הכנה מתאימה ליום המסחר ולמניה ובעיקר מבינים שכל יום וכל מניה זה "קרב חדש" אז ורק אז הם עוברים למצב ב'.

מצב ב'- (אני מזכיר אותו סוחר ואותו הידע)
התלמיד מתעשת, בוחן, פותח את החדשות, עושה את הבדיקות הנדרשות, לאחר שנרגע ועשה פעולת "זום אאוט מעצמו", ע"פ מספר טכניקות שלמד בסדנה המנטלית וגם קיבל על הראש מכל הקהילה כאשר העלה את העסקאות של מצב א'....

המשיך לעקוב, כאמור, לאחר "חישוב מסלול מחדש", עבד דרך הראש וקיבל החלטות מושכלות והתוצאה?- עולם אחרררררררררררר.

האם מצב א' קשור עם המנטור?
האם מצב א' קשור עם הידע שקיבל מהמנטור?

לשני השאלות המענה הוא- לא!!

תיצמד להוראות, לכללים המנחים ולשיטה
והרי לך התוצאות שלמדת מהמנטור שלך.

יחד עם זאת צריך תמיד למצוא גם את האור שבתוך החושך, מעבר לרווח היפה שהציג בהמשך, התלמיד שמר על כללי יחי' הסיכון ונצמד לכלל הזה לפחות, למרות סערת הרגשות שהיה בה במצב א' וזה עצמו כבר מעיד על שיפור עצום.

בסוף, מקרים מעין אלו, של מצב א', יכולים לתפוס כל אחד מאיתנו כולל את המומחים וטובי הסוחרים בעולם, כשנכנסים למסחר עם רגשות חיצוניים או השפעות ריגשיות חיצוניות למסחר, אז זה תופס אותנו.

החוכמה להבין מתי אתה במצב של "זום אין"/ כניסה לקיבעון ולדעת מתי לצאת ממנו ואת זה אנו מלמדים בסדנה המנטלית שלנו במס' אופנים ודרכים.

כפי שאתם רואים אנחנו מנסים להראות את הכל.
ולתת תוכן אמיתי ומלמד ממקרים נפוצים שכל אחד יכול להיתקל בהם.
בסוף התלמיד הרוויח בדליים והפסיד בכפיות ויצא ירוק מאוד בסוף היום וזה מה שהכי חשוב עבורו גם להמשך הדרך, כי בעבר יום כזה היה נגמר אצלו בתסכולים והמשך מרה שחורה בימים הבאים.
היום הוא מיד "מטפל" במצב ושולט בו - עושה "חישוב מסלול מחדש" ופועל נכון.
הרווחים מגיעים רק כאשר המח שליט על הלב!!!

מקווה שהתוכן כאן היה לימודי עבורכם.