"מה החוכמה בשני תרחישים?"


זו אחת השאלות היותר נפוצות שאני נתקל מסוחרים וותיקים וזו מהסיבה שרבים מהמרים על הכיוון ולא מנתחים אותו מראש לכל כיוון.

המענה מאוד קצר, 

1. קודם, מניות הולכות גם הצידה!! - ראו כאן דוגמא מאינטל. 

כסוחרי יום אנו רוצים לאתר מניה שתיתן לנו מהלכים ארוכים ולמקסם את הרווח ובזמן הכי קצר במסחר, זה לפחות מה שאני מחפש במסחר התוך יומי, מניה  שתיתן לי מהלך איכותי בכיוון די ברור וחד משמעי.


2. לתת סיבות מנומקות לתרחישים ולא להמר!

יש מקומות שיציגו לכם "מסחר בשוק ההון" באופן הבא: "אם זה לא לונג זה שורט"- זה 100% הימור!!!

סוחר מקצועי, בטח מנטור או אנליסט, חייב לתת סיבה מקצועית, מנומקת ומבוססת על מכלול שלם של נושאים: ניתוח פונד', טכני, איזה שחקנים יצטרפו ומתי דווקא בנקודה מסויימת ולכל זה גם, אם יש לו את הידע, מתי יצטרפו מכונות האלגו במניה ומדוע.


3. יש תמיד מס' כוחות בשוק וכל אחד עם רצונות שונים.

ניקח לדוגמא את עולם הדוחות, יש משקיעים שירצו לממש לאחר תשואה מעולה קודמת יחד עם העליה החדה על הרגע הראשון עם צאת הדוח ולא ירצו לסכן את ההשקעות שלהם מחשש של זריקת סחורה ולכן התוצאה של הדוח,  במחיר המניה, פעמים ממש לא קשורה עם "השטח".

יש כאלו שיקראו את הדוח על בוריו ויבינו את הפוטנציאל לעתיד ויחפשו השקעות, יש כאלו שיסתכלו רק על כך שהחברה היכתה תחזיות (גם באם הם היו מונמכות וראינו לא מעט מקרים מעין אלו בתקופת הקורונה), יש כסף טיפש שקונה רק QOQ (מרבעון לרבעון) לעומת כסף חכם שקונה YOY (משנה לשנה) - יש כאלו שיסתכלו רק על מכפילי רווח/הכנסות ויש כאלו שיסתכלו על הפוטנציאל הטכנולוגי לטווח הרחוק (ראה לדוגמא TSLA) - מגוון השחקנים והאפשרויות שכל שחקן גדול יכול לחשוב מביא לכוחות שונים, מנוגדים וחזקים לכל כיוון ובאם אנו כסוחרים לא רוצים להימחץ באמצע אנו חייבים להכין את עצמנו לכל תרחיש/כח - להבין מי מנצל כרגע בקרב ואם כן אז לרכב על הכח הזה ולכן ההכנה הזו כשאתה מנתח פונדמנטלית את הדוח, חדשות וכו' ויודע ושולט בטכני בכל העולם הזה ויודע להצליב נתונים- אז אתה תדע מתי להיכנס ומתי לצאת מהמניה ולכן הכרת כל הכוחות וקווי המחשבה של השחקנים השונים הוא כה חשוב בשלב של הכנת שני התרחישים.


4. מניעת קיבעון!!!!

כפועל יוצא מסעיף 3 מקבלים, מנטלית, אי קבעון ואף מרכיב ההימור הולך וקטן עד מאוד!!! (השאיפה להגיע לאחוז הימור קטן ככל שניתן היא משימת העל של כל סוחר מקצועי!!!), כשסוחר מכין לעצמו שני תרחישים מנומקים, זה קודם מצריך ממנו לחשוב מחוץ לקופסא, דבר שני להכניס לתודעה בזמן המסחר שיש גם מי שחושב הפוך ממני ואז קל לו לשנות החלטה בדינמיות מוכנה מראש, זה מקל על התת מודע להוציא בזמן אמת למודע, לפעולה דינמית, דבר אחרון, מקצועיות והתמקצעות- כשאתה חושב על הצד ההפוך ממך ומבין בדיוןק מתי הוא יכול להפריע לך אתה תדע באופן מתוכנן, מראש, מתי לצאת מהעסקה- כשתגיע לרמה הזו כשאתה נכנס לעסקה ואתה יודע בדיוק מתי לצאת מראש וממקם פקודת טייק פרופיט (מימוש רווח מראש) - הפכת למקצוען!!!


5. מסחר תוך יומי הוא תנודתי- מדוע לא לנצל את התנועה ההופכית?

כאשר אתה שולט בתרחישים ובנקודות המימוש שלך, ואתה סוחר תוך יומי, מדוע שלא תנצל את הידע שלך וההכנה שלך לתרחיש ההפוך?

כך אתה ממקסם את עבודת ההכנה שלך גם לצד ההפוך וביתר ביטחון בעסקה.  למה הדבר דומה? לאחד שקונה ירק לצורך שיווק המוצר, ויש לירק פסולת במהלך היצור, הוא יכול לזרוק את הפסולת (ולרוב יחוייב על הטמנת פסולת) או שהוא יכול למצוא שוק לקליפות הירק שהוא זורק וכך לחסוך את עלות ההובלה, ההטמנה וגם לקבל מעט כסף על הקליפות- לדוגמא: מכירת קליפות אכילות למשק בע"ח.

דוגמא מעולם המסחר: חברת TSLA היות והיא חברה ירוקה ועדיין יש לך אישור ל"ייצר" זיהום, היא מוכרת את האישורים הללו לחברות אחרות שפולטים יותר זיהום והיא מקבלת תשלום על הזכויות שלה שהיא לא צריכה באמת ומייצרת על כך מליונים רבים של הכנסה.


6. להבדיל מכולם- אנחנו נותנים יעדים שעובדים!!!- שיטה מוכחת!

במענה לסעיף זה נציין שזה היחוד שלנו, לא רק שאנו נותנים יעדים מראש לכל תרחיש שפוגעים במדוייק ומשם ממש המניה "מסתובבת" ןמתחילה את התרחיש השני וזה קורה אצלנו לא מעט- ושב נגזרת של הסעיף הקודם- הלכה למעשה, לחצו כאן לצפות במס' מקרים כאלו. ניתן למצוא גם כאן בדף מס' מקרים שנתנו כאן ניתוח עם שני תרחישים ושניהם עבדו!! במניית TWTR ובמניית PINS ועוד לא מעט מקרים כאלו (שקורים ביום יום כמעט).


בסוף קו המחשבה של סוחר צריך להיות  כמו שלכל בעל עסק- מקסימום רווח במינימום זמן!- אז אם הכנת וניתחת את שני התרחישים, 
מדוע לא לנצל את התרחיש השני?


דוגמא קטנה מתלמיד שניצל את שני התרחישים בצורה נפלאה.

מכאן נשאר לך רק להצטרף לקבוצת "סקירות הזהב" שלנו - לחץ כאן ואתה מתחיל לקבל סקירות מקצועיות מאנליסט מוביל בשוק ההון עם תוצאות מוכחות ממנו ומתלמידיו לאורך תקופה- המקום היחיד שמציג תוצאות מוכחות בשוק ההון- תבדקו אותנו בגוגל!!

זה לא נשמע לכם מעט תמוה, ששום גורם בתחום לא מציג לכם תוצאות מוכחות מברוקר ולאורך תקופת זמן?


חומר למחשבה!