ללמוד על שוק ההון מעיני חולה סכרת

מה למדים מחולה סכרת למסחר?

לבטח רבים לא יודעים, אבל אני חולה סכרת כבר מס' שנים לא מעטות.

ואורך חיי הוא לא תמיד בריא, אך כל פעם מהדהדת בי ההתכחשות למצבי וביום שישי היא מכה בי ברגע מסויים.

לצערי אני לא תמיד מקיים את צו הרופאים, מעגל לעצמי פינות בכל הקשור לתזונה שלי ובטח לפעילות ספורט, שעליה אני אפילו לא יכול לשקר נוכח "המראה המוצק שלי".

אז אני מעגל פינות בכל פעם שאשתי קונה גלידה הביתה, חטיפים ומשקאות קלים ( ובגללי היא ממעטת לקנות תענוגים לבית)
ואם אני זה שהולך לסופר זה בכלל מכה אנושה לסכרת אצלי.

אבל עם כל אכילה כזו, נגד ההוראות, אני חוטף חולשה, שפעמים אני מתגבר עליה מיד ופעמים היא מפילה אותי למשכב וכך כל פעם מחדש אני מתכחש למצבי האמיתי.

אך בכל יום ו' בשעה שאני מכין לעצמי את הכדורים לשבת, בקופסאות מוכנות מראש ובכל יום א' שאני לוקח זריקה להורדת הסכרת על בסיס קבוע- אז אני יודע שאני חולה, לכמה רגעים... שני הפעולות הללו גורמות לי "לתפוס" שאני באמת חולה וחייב לעשות משהו עם עצמי.

לצערי גם את בדיקות הדם היומיות אני דוחה ולא בודק, כפי שנדרש ממני, ושוב דוחק בראש את המחלה וכשאני לוקח את הזריקה לכמה רגעים אני "מעודד" כי אח"כ ארגיש טוב יותר ושוב אחזור ל"אכילה הריגשית" או לאכילה הלא בריאה שלי כי הרי המצב התאזן לא?

וכן, בכל פעם אני מחליט שאתחיל לבצע ספורט או אפנה למאמן אישי אך שום כלום ושום דבר ולצערי המצב נמשך כך שנים ובסוף רק הופך לקשה יותר עד השפעה על הראייה שאני כבר חש שנפגעת.

איך זה קשור לכולנו, לסוחרים בשוק ההון?

כל אחד מאיתנו חולה במחלה שנקראת שוק ההון והרצון להצליח בו!
בואו נאמר את האמת, אחרת לא היינו כאן!

אלו שחולים יותר, יודעים את מצבם ודוחים אותה בראשם בדיוק כמוני עם הסכרת, הם יודעים שהם חייבים מאמן אישי וחייבים לשנות סגנון מסחר, אבל דוחים זאת בזמן ובמועד בטענות שונות ומשונות.

חלקנו עד כדיי כך דחה את הבעיה בראש שהוא כבר מאמין שיצליח ע"י "דעת הרופאים ברשת"- שיצליח מרופאים לא מומחים או שהם כלל לא רופאים.

יש כאלו שחורגים וזוללים כמוני מכל הבא ליד כאשר הכל בנמצא (ובעיקר) באם זה בחינם בקבוצות כאלו ואחרות- ואז משלמים את המחיר הכבד.
פעמים הם יתגברו על ההפסד ופעמים ההפסד יפיל אותם הכל תלוי בגודל הזלילה...בגודל ההסתמכות על "מומחים" בקבוצות.

יש כאלו, כמוני, שעושים חשבון לפחות אחת לשבוע בסידור המצב שלהם, בדוגמת הכדורים שאני מכין לי, ויבינו לרגעים שהם חולים!

יש כאלו שרק בזמן שהם סוף סוף יעשו בדיקה לפחות אחת לשבוע/לחודש/לרבעון יגלו שמצבם החמיר מהפעם הקודמת.

יש כאלו שלפתע מקבלים זריקה, איזה טיפ, איזו מניה טובה שלפתע נותנת להם את המהלך הנכון ומזרימה להם כמה דולרים טובים לחשבון והם מקבלים עידוד מ"הזריקה" הזו שמצבם טוב יותר וכך זה מתנהל מפעם לפעם, אבל באמת, המצב מחמיר ואין משהו קבוע.

בכלל, התפיסה של לחיות ואפילו להרגיש טוב באמצעות כדורים/זריקות זה לא אומר שאני בריא - אני עדיין חולה!!!
כי חולה ובטח מבריא עוסק בספורט, במאמץ גופני, פיזי, הוא מוכן להקרבה ונחוש לנצח את מצבו ולפרוץ את גבולות המחלה ע"י החלטה ופעולה נחושה להיות בריא ולהיות ריווחי עיקבי בשוק ההון כתוצאה מפעולה לימודית ומאמן אישי בתחום.

זה שאתה חזק מנטלית בתחום אחד זה לא אומר שאתה חסין לגבי תחום אחר.

לדוגמא:
יש לי תלמיד, ספורטאי אולימפי בקהילה, והוא ממש חזק בתחומו ומביא תוצאות ועדיין גם לו יש לא מעט בעיות מנטליות להצליח במסחר ( חדש בתחום שלנו) למרות שרוב הדברים די חופפים בין התחומים.
איתו אני תמיד מדבר בשיח שהוא מבין, בשיח ספורטיבי, בו הוא חזק, וכך יחד אנו פורצים את הבעיות שלו ע"י הידע שקיים בו מתחומו וכך ננצח יחד את הבעיות גם בתחום המסחר.

בהצלחה לכולם.