"אני אדון לגורלי, אני קברניט לנשמתי!"

הבחירה ברצון להיות מומחה.

קיימים שני סוגי ידע. האחד כללי והשני פרטני יותר.

לידע כללי ואין זה משנה עד כמה הוא גדול ומקיף או מגוון, אין שימוש רב בצבירת כסף/עושר"

ידע לא מושך כסף, אלא אם כן הוא מאורגן ומנוהל בדרך של תכנית פעולה מעשית לכיוון המטרה המוגדרת של צבירת כסף.

אנשים נוטים לטעות ש"ידע זה כח" וזו הנחה מוטעית, כי באין ארגון תוכנית ופעולות מסודרות ושיטתיות לכיוון המטרה, הידע לא יביא כסף!

לצערנו בתי ספר ועד אוניברסיטאות אינם מלמדים את התלמידים/סטודנטים איך לארגן את הידע בסיום רכישתו (בזמן ובכסף) ואיך להשתמש בו.

דווקא המכללות הפרטיות והפרקטיות הן שגורמים לדברים לקרות אצל התלמידים.

כך יוצא התלמיד לעולם עם ידע מעשי פרקטי ולא נשאר בעולם התיאורטי.

מחקר מעל 500 מעשירי העולם שנעשה במשך למעלה מרבע מאה הוכיח שלצורך צבירת עושר יש צורך בשליטה וזו מושגת ע"י מומחיות מאורגנת היטב, המנוהלת בתבונה (ומה טוב שתהיה בידי קבוצת מוחות) ורשימת ה 500 מעשירי העולם (בזמן המחקר) הוכיחה שכולם בקושי סיימו בית ספר יסודי.

אבל כולם היו בעלי חזון ודימיון עז ונחישות בלתי מתפשרת להצלחה וידעו לנהל אנשים בעלי ידע, מומחים בתחומים הם ומהידועים שבהם: הנרי פורד ותומאס אדיסון.

אדם שיכול לארגן ולנהל קבוצת מוחות המורכבת מאנשים שיש להם ידע שימושי לצבירת כסף הוא אדם משכיל ככל אדם בקבוצה, זכרו את זה באם אתם חשים הרגשת נחיתות מפני שהשכלתכם הרשמית מועטה וכאלו היו השמות לעיל.

חשוב מאוד ללמוד שכדאי לדעת איך לרכוש ידע וממי יש לרכוש ידע.

הרי לא נלמד שחיה ממי שאינו מציל לפחות או שחיין אולימפי לשעבר.

לכן רכישת הידע חייבת להיות מאנשים עם תוצאות וללא סיפורים.

בוא נצא מתוך הנחה שבחרנו לא טוב בעבר או אנו נמצאים עם ידע שהוכח כלא עובד ולא מספק תוצאות ונשווה זאת לסוחר ממולח. סוחר טוב יחליף מיד סחורה בסחורה באם הסחורה לא נמכרת באם הוא רוצה להצליח בעסקיו בהמשך ג באם אותה סחורה עבדה בעבר, כעת יש ביקושים שונים ולכן עליו לעשות התאמה לעסקיו ולמכור סחורה שלה יש ביקוש כרגע.

מעבר לנ"ל אנו חייבים לדעת שמומחיות היא הידע שאתה אף פעם לא יודע מספיק!

הידע כל הזמן חייב להיות במצב של הרחבה רק כך נשמר את הכסף שלנו.

לצערנו רובנו מתרגלים למצב הקיים ולשגרה היום יומית ונותנים להזדמנויות לחלוף ולחמוק בין אצבעותינו, אך אדם שחפץ באמת להצליח מבין שידע (שימו לב ידע ולא השכלה) של מומחה, ממוקד ומועמק ע"י צבירת ידע על ידע הוא זה שיביא אותו יחד עם הרצון והחלום הראשוני שלו להצליח בתחום שהוא חפץ בו.

אין אלו כבר פתגמים או משפטי סרק יש לכך היום הוכחות מוכחות ביותר.

אין דבר העומד בפני הרצון.

צריך חלום/רעיון, אמונה בחלום שהוא יתגשם, אמונה בעצמך, הורדה למעשה בפועל, מיקוד למומחיות, התמדה ונחישות ומטרות בהירות וידועות לפרטים והדברים פשוט  יקרו.

"חלומות הם שתיל המציאות"

מרמור וספקות לא יקדמו אף אחד אלא רק יעמיקו את מצבנו לרעה כי אנו נשדר לתת מודע את מצבנו ולבסוף: "עוני ועושר כאחד הם צאצאי המחשבה" (נפוליון היל)

גם באם נפלנו מטה חובה עלינו לשמור על ראש מורם מספיק מעלה כדי להיות חשופים להזדמנויות מעלה, ההישארות והמבט מטה לא יביאו אותנו לשום מקום ואף יגררו אותנו לתחתית הבור.

אנשים מחפשים דברים ולימוד בחינם וחושבים ששם ימצא הזהב, אז בואו ננסה רגע להיזכר בתקופת לימודי החינם שלנו בבתי הספר היסודיים או אפילו התיכוניים שהיו באופן כזה או אחר די בחינם, כמה ידע לקחנו מהם לחיים? כמה שימוש אנו עושים בהם כיום? כמה כסף הם הכניסו לנו עד היום? לרוב המענה יהיה אפס מקסימום קרש קפיצה  לאוניברסיטה וגם שם למדנו תיאוריה יפה וללא הפרקטיקה בשטח במקום העבודה, זה לא היה שווא הרבה.

כמה מהנדסים/פרופסורים אתם מכירים כעשירי עולם? כמעט ולא קיימים אלו שהם בעלי תואר ועשירים הם אלו שחלמו, עשו צעד לכיוון החלום, ריכזו סביבם אנשים מומחים ויחד הביאו מוצר חדיש לעולם בדוגמת סטארט אפ, כלומר הידע לא הביא להם עושר, אלא החלום וארגון תוכנית ופעולות מסודרות ושיטתיות לכיוון המטרה הוא זה הביא לעושרם.

מה שאני מנסה לומר בדברים הללו (ואינני רוצה לקרוא לזה מאמר מהסיבה שרוב רובם של הדברים אינו ממני, אלא מספרים שקראתי) שהכל תלוי בנו, ברצון להצליח במסחר, בחלום הגדול, בשיטות, החלפת ידע שנרכש בזול בידע אמיתי ופרקטי, במנהיגות של משהו שאסף סביבו אנשי ידע בתחום ויחד הם מביאים תוצאות מוכחות ובעיקר בנחישות ובהצבת מטרות ברורות ובהירות כמו צלף מקצוען.


לסיום אקנח במשפט שאני מאוד אוהב:

"אם אינך יודע לאן אתה הולך, כל דרך תיקח אותך לשם"

אשמח לשמוע באם אהבתם את הדברים כאן ומה אתם מתכוונים לעשות עם חייכם בעתיד.