בשביל לדבר על שוק ההון ולהחליט האם זה תחום של מזל או שיטה/מדע קודם יש להתנתק מאמונות וסיסמאות ולדבר במספרים ובעובדות כי הלב (האמונה והחשש בעיקר) תמיד יגברו על השכל (המדע), אבל כשרוצים לנתח משהו בצורה קרה, חייב לבטל את הלב (שהוא חם) ולעבוד רק עם הראש (שהוא קר) ומכאן ניתן להתחיל.

קרא עוד

להאמין לכותרות או תאחלס לבדוק תוצאות מוכחות בשוק ההון?

קרא עוד

השקעות, סווינג או מסחר יומי- מה עדיף? ומה נכון לסוחר המתחיל? קרא כאן בעיון ותקבל תובנות.

קרא עוד

יש לא מעט סוחרים שלא מתכוננים כראוי למסחר התוך יומי ומגיעים עם "משאלת לב" למסחר וע"פ זה מנתחים את המניה. מאמר זה יסביר את חשיבות הכנת התרחישים המנומקים ליום המסחר.

קרא עוד

בוודאי חלקכם שיחק פעם בחייו את משחק הסנוקר/ביליארד. זה משחק שמצריך דיוק, הבנה בזויות וגם שליטה במקל ואומנות בהיכן להכות בכדור הלבן. במשחק צוברים נקודות ע"פ צבע הכדורים (מנקודה בודדת- כדור אדום ועד הכדור השחור בעל ה- 7 נקודות) במגרש מונחים מס' כדורים כל אחד בצע שונה ובעל ערך שונה כאמור, אך רק הכדור האדום נמצא יותר מכולם בשולחן (15 כדורים). בעזרת מקל יעודי והכדור הלבן מכוונים את המכה והזוית ע"מ לפגוע בכדורים שנותנים את הניקוד. שחקן אומן זה שחקן שהתאמן המון פעמים על כל מכה וממש שולט במהלך הכדור לא רק בנוגע להכנסת הכדור למטרה, אלא גם לאן יחזור הכדור הלבן שלך כתכנון למהלך הבא שלך- כלומר זה משחק מאוד מתוכנן למי ששולט באומנות המשחק.

קרא עוד

אותו סוחר עם אותו ידע באותם טווחי זמני עבודה, אך תוצאות שונות לגמרי- מה הסיבה לזה?

קרא עוד

מיקוד במס' מניות מצומצם או כמות מניות "לא לפספס" משהו? זו שאלה, האמת למתחילים ולא למתקדמים בשוק ההון. אך, לצערי, למרות שכולם יענו כאן בוודאי, מיקוד! אז רובכם מוצאים את עצמכם בעשרות קבוצות מסחר ונמצאים בקהילות שונות שמעלות לא מעט מניות למסחר כ"אופציה" ליום המסחר. וכל שכן "השכילו" "מנטורים" מסויימים לתת בכל יום מעל 10 מניות למעקב ועוד רשימה אין סופית של מניות למעקב חודשי. זה פשוט מקומם!!!

קרא עוד

מסחר טכני או פונדמנטלי? זו לרוב אחת השאלות הנפוצות במה סוחר מתחיל או מתקדם צריך לעסוק. האמת שזו לא סתם שאלה של מתחילים בתחום אלא שהיא נובעת ממחלוקת ידועה בין השחקנים הטכניים שחיים את "המחיר הוא המלך" או "תנועת המחיר" /הגרף לבין השחקנים הפונדמנטליים שטוענים שכל עניני הטכני הם "וואדו". אלו מביא הוכחות לכאן ואלו מביאים הוכחות לכאן. ואני נצמד לדרכו של שלמה המלך, החכם באדם שאמר שהאמת תמיד נמצאת באמצע!

קרא עוד

"אני אדון לגורלי, אני קברניט לנשמתי!" הבחירה ברצון להיות מומחה. קיימים שני סוגי ידע. האחד כללי והשני פרטני יותר. לידע כללי ואין זה משנה עד כמה הוא גדול ומקיף או מגוון, אין שימוש רב בצבירת כסף/עושר" ידע לא מושך כסף, אלא אם כן הוא מאורגן ומנוהל בדרך של תכנית פעולה מעשית לכיוון המטרה המוגדרת של צבירת כסף. אנשים נוטים לטעות ש"ידע זה כח" וזו הנחה מוטעית, כי באין ארגון תוכנית ופעולות מסודרות ושיטתיות לכיוון המטרה, הידע לא יביא כסף! לצערנו בתי ספר ועד אוניברסיטאות אינם מלמדים את התלמידים/סטודנטים איך לארגן את הידע בסיום רכישתו (בזמן ובכסף) ואיך להשתמש בו. דווקא המכללות הפרטיות והפרקטיות הן שגורמים לדברים לקרות אצל התלמידים.

קרא עוד

מדוע פעמים דברים נוקבים נתפסים כ"ביקורת על האחר" או "הורדת האחר" במקום לנקוט במילים נחמדות ועדינות יותר? התורה פעם אחת כותבת לנו: "הבהמה אשר איננה טהורה" ובפעם אחרת: "הבהמה הטמאה" התורה הרי אינה מאריכה במילים סתם ("אשר איננה..." תגיד טמאה) ומצד שני התורה גם לא נוקטת במילים קשות ופוגעות (טמאה)- אז למה ההבדל?

קרא עוד

למדנו בהכשרה שגרמה לנו להפסדים, האם זה סוף הסיפור? איך ל"חשב מסלול מחדש" ולעלות על דרך המלך?

קרא עוד

כחולה סכרת הבזיק בי לפתע הרעיון מה ניתן ללמוד מזה לחיי המסחר? כחולה סכרת אתה לוקח טיפול תרופתי קבוע ובמיוחד כאשר אתה אוכל "כחזיר". אתה קם בבוקר ומבצע בדיקת סכרת שאומרת לך האם אתמול שמרת על הכללים או חרגת מהם.

קרא עוד

מזלזלים בחמור? מתברר שיש לו הרבה מה ללמד אותנו.

קרא עוד