מנטור ל.... מנטור ל... ומנטור ומנטור ומנטור אחת ולתמיד מה זה מנטור? זו ההגדרה למנטור: "הוא אדם המשמש כיועץ או מדריך, לרוב בעל ניסיון עשיר בתחום התמחותו" (לקוח מויקיפדיה) בוא נפרק זאת לפיסות בהשקה לתחום המסחר.

קרא עוד

עד כה עסקנו מעט במנטליות ומעט במקצועיות בואו ניגע בעוד נקודה בעייתית שהיא גם סוג של מראה ומחלה של רוב האנשים שנכנסים לתחום שלנו וכל מיני תחומים שמוכרים חלומות.

קרא עוד

האם וותק הוא תחליף או ערובה להצלחה או יכול לשמש "מאן דאמר"? והאם יש להתרשם מוותק בחיים? התורה מספרת לנו שבים הברית של יצחק, אביו אברהם אבינו, ערך סעודת ענק לכבוד הברית. לסעודה הוזמנו בין השאר גם ה - "VIP " של אותה תקופה ובניהם "עוג מלך הבשן" שהיה ענק, אותו ענק ששרד את המבול בעזרתו של נח. בסעודה עוג הענק לגלג על כל השמחה ואמר שהוא יכול באצבע אחת למעוך את יצחק. אמר לו הבורא: "חייך שתראה אלף אלפים וריבי רבבות יוצאים מבני בניו וסופך ליפול בידם".

קרא עוד

כל האמת כמראה. רובנו עברנו קורס או שניים ללא הצלחה מרובה. חלקנו הגענו למקום הנכון ועדיין ממשיכים להשקיע בלימוד חלקנו רואים תוצאות וחלקנו עדיין "טוחן מים" וחלקנו ממש מפסיד. מדוע יש את החלוקה הזו בין אנשים? בשביל לתת מענה פשוט מומלץ להסתכל החוצה מהתחום שלנו ואז נוכל להבין את הדברים לאישורם. ניגע במס' מקצועות מכניסים עם רווח לצידם.

קרא עוד

לא פעם אני נוהג להתבונן במצבי ולקחת משם תובנות לעולם המסחר וזה אחד הפעמים הללו שאני כחולה סכרת מבין מה יש ללמוד ממחלתי ולתת תובנות לסוחרים בשוק ההון.

קרא עוד

איך יכול אדם מצד אחד לסבול בתוך הקושי ומצד שני דווקא בתוך הקושי לחפש את הצמיחה האישית שלו שלא ימצא בשום דרך אחרת?

קרא עוד