במאמר זה נעסוק במס' הביטים ראשוניים ככניסה למקצוע הזה: מה צריך כדי להיות סוחר טוב? 3 טעויות של מתחילים 5 טיפים לבחירת מניות

קרא עוד

במאמר זה נעסוק, בכח/החשיבות למסחר בתוך קהילה מקצועית מה היתרונות ובמה זה עוזר בפועל לכל סוחר בתחום.

קרא עוד

שיטה לעומת קוו מתאר/תופעות בשוק ההון די דומות להשוואה בין משחק השחמט לעומת משחקי הקוביה.

קרא עוד

מסחר עם גרף אחד או מס' גרפים מול העיניים? ולחלופין האם לסחור עם גרף פתוח או סגור ? (הכוונה גרף שרואים את כל התנועה מתחילת היום או גרף ממוקד בזום אין רק על הנרות האחרונים?)

קרא עוד

אולי לימדו אותנו מתי להיכנס לטרייד אבל מדוע לא לימדו אותנו מתי לצאת? כל הכשרה (מלשון להכשיר ולחנך) שמכבדת את עצמה, לפחות, מלמדת לפחות את "אומנות הכניסה לטרייד"!- אך מה אם טריגר היציאה?

קרא עוד

באיזה כלים מוכחים במסחר אתם עושים שימוש? שבוע שעבר התחייבתי לכתוב לכם מאמר, בהמשך לדבריי מהמאמר הקודם, בנושא עבודה עם כלים/ מתנדים שונים. ישנם בחוץ המון סוגי מתנדים ועליהם אין ספור שיטות מסחר, איך נדע על איזה כלי לעבוד? לכל כלי יש את הסטטיסטיקות שלו וכידוע שיטות מסחר משלו, שהונצחו במשך שנים אחורה, חלקם מוכחים יותר וחלקם פחות.

קרא עוד

האם קיים קשר בין מצב כלכלי/פיננסי של חברת ביוטכנולוגיה בתחום המחקר והפיתוח לבין יכולת פיתוח והצלחה בתרופה שלה? זו נשמעת שאלה מעט הזויה, אך בשבוע האחרון, קבלתי לא מעט פניות/שאלות אליי בפרטי מרבים מהעוקבים שלנו כאן, בדיוק בשאלה הזו.

קרא עוד

בואו נדבר ישר ולענין! הפעם נעסוק במס' נושאים שעד כה בחרתי לא לתקוף אותם. כפתיח אומר כך: "אדם שבוי בקונספט של עצמו"- בשביל לחשוב צלול ולקבל החלטות מושכלות יש לצאת מהקונספט שהכנסנו את עצמנו אליו ובעיקר לא לתת לאף אחד לשחק לנו בתודעה. במה נעסוק? 1. מסחר באלגו 2. השקעות 3. מניות פניס (שדיברנו עליהם מעט בעבר) 4. חובבנות בתחום כעיסוק ולמידה מ"מנטורים" חובבנים ולא מוכחים בתוצאות.

קרא עוד

אם אתם סוחרים אחראים - עצרו הכל!! פשוט עצרו הכל וצפו בסרט חובה- אין מילה אחרת- חובה!! בטרם אתם ממשיכים לסחור היום. לא בטוח שהפוסט הזה יעזור לכולם, אבל אני חש חייב להפיץ אותו ולו אפילו שאחד ינצל בזכותו. אחת ההוראות שלנו לקהילה היא: לא לנגוע בחברות סיניות, לא משנה עד כמה הן מטפסות למעלה. הסיבה: אי אמינות בחברות סיניות, שהוכח אצלנו מלימוד של מס' דוחות בעבר וחשיפה שיש כאן בולשיט אחד גדול בחברות הללו ומאז יצאה הוראה גורפת- לא נוגעים בחברות סיניות.

קרא עוד

סיכויים לעומת סיכונים על רגל אחת. אין סיכוי ללא סיכון! אבל סיכוי מעולה יתחיל בסיכון נמוך. את זה לצערי הרבה אנשים לא מפנימים וחושבים שדווקא "סיכוי גדול יבוא עם סיכון גדול" ושוכחים שאז זה כבר הימור!

קרא עוד

סיפור מבדיקת דם פשוטה שמלמדת המון על ממי יש ללמוד ולמה יש לשים לב.

קרא עוד

לבדוק מהפרטים הגדולים ועד לפרטים הקטנים ששם נמצא כל האמת! אם לא תשלם את מחיר ההצלחה אתה תשלם את מחיר הכישלון!!

קרא עוד

איזו הכנה מנטלית יש לעשות לפני כניסה לעסקה בשוק ההון וכיצד לומדים זאת מאברהם אבינו? מאמר חובה לכל סוחר בשוק ההון.

קרא עוד

בוא נלמד מאברהם אבינו האם ההכשרה היא חלק מההצלחה או חלק נפרד ממסלול ההצלחה בשוק ההון?

קרא עוד

בכל תחום נושא ההכנות הוא חשוב מאוד ויש בו גם יסודות להתייעלות כמו גם תוצאות מתבקשות על סמך ההכנות באם זה פיזיים או נפשיים. הנושא הזה במקור לקוח מהיהדות בשאלה שבה עוסקים חכמים האם מצוות מחוייבים בכוונה או לא? והאם ההכנה למצווה גם היא מצווה?

קרא עוד

שרפו את הספינות קרא המנהיג! להיות או לחדול?

קרא עוד